Home Altcoin Haberleri Ethereum’un Güncellemesi Berlin Hard Fork Yayınlandı Fakat Bazı Senkronizasyon Sorunları Var

Ethereum’un Güncellemesi Berlin Hard Fork Yayınlandı Fakat Bazı Senkronizasyon Sorunları Var

0
Ethereum’un Güncellemesi Berlin Hard Fork Yayınlandı Fakat Bazı Senkronizasyon Sorunları Var

Ethereum’un en son Hard Fork (Berlin) yayında, ancak ağ düğümleri için bazı senkronizasyon sorunlarına neden oluyor.

Blok zincirindeki yüksek ücretleri düşürmeye yönelik bir başka adımda, Ethereum’un Berlin olarak adlandırılan en son yükseltmesi çoktan yürürlüğe girdi. Hard fork, dört Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) ile birlikte geld fakat birçok kullanıcı ağ hatalarından şikayetçi oldu.

Berlin Hard Forku Yayınlandı

Ethereum blok zincirinin yüksek kullanımı, DeFi, NFT’lerin temelini oluşturan temel teknoloji ve üzerinde çok sayıda stabilcoin bulunması, birkaç ağ sorununa neden oldu. Geçtiğimiz günlerde bildirildiği üzere, gaz maliyetleri yeni zirvelere fırlarken, işlemlerde ciddi gecikmeler yaşandı .

Bu dostça olmayan sonuçlarla savaşmak için Ethereum’un geliştiricileri, ağı mevcut iş kanıtı fikir birliği algoritmasından risk kanıtı haline getirmeyi planlıyor. Ancak bu yıllar sürebilecek uzun bir süreçtir. Bu arada, Ethereum’un blok zinciri birkaç yükseltme gördü.

İstanbul ve Muir Buzulu’ndan sonra, geliştiriciler bu yılın başlarında Devcon 0’ın gerçekleştiği şehrin adını taşıyan Berlin Hard Forku duyurdular.

EIP-2565, işlem ücretlerini algoritmik olarak azaltmayı planlarken, EIP-2929 işlem sürelerini hızlandırmak için gaz maliyetlerini gerçekten artırabilir.

EIP-2718, insanların işlemleri birleştirmesine olanak tanır ve EIP-2930, EIP-2929’dan olası ücret artışlarını dengelemeyi ve aynı zamanda bozuk akıllı sözleşmelerin risklerini azaltmayı amaçlamaktadır.

Berlin Güncellemesi Sorunlara Neden Oluyor

Sorun, başlangıçta yalnızca Openethereum Düğümlerini etkileyen bir “fikir birliği hatası” gibi görünüyor. Bununla birlikte, şikayetler popüler cüzdan sağlayıcısı Ledger ile devam etti . Ekip Twitter’da, yükseltmenin “ağda ve hizmetlerinde birkaç kesintiye” neden olduğu konusunda uyardı.

Şirket, Ledger Live’daki kullanıcıların ETH bakiyelerinin gecikmeler yaşayabileceğini ancak yeni işlemlerin gösterilmeyeceğini söyledi.

On yıllık kripto borsası Bitstamp, bunu “Ethereum blok zincirindeki teknik bir sorun nedeniyle şu anda ETH ve ERC20 tokenlerinin tüm para çekme ve yatırma işlemlerinin duraklatıldığını” belirten bir güncellemeyle takip etti .

Bu satırları yazarken GitHub durum sayfası hala geliştiricilerin durumu izlediğini söylüyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here