Home Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Haberleri Ethereum’un Düşüşü Piyasayı Beraberinde Düşürdü

Ethereum’un Düşüşü Piyasayı Beraberinde Düşürdü

0
Ethereum’un Düşüşü Piyasayı Beraberinde Düşürdü
  • ETH’nin fiyatı, ani bir piyasa düşüşünde % 10 düşüşle 1.513 $ oldu.
  • ETH’nin düşüşü genel bir piyasa düşüşüyle ​​aynı zamana denk geliyor. Bitcoin son 24 saatte % 7 düşüşle 37.547 $ ‘a ve XRP% 10 düşüşle 0.39 $’ a düştü.
  • Chicago Mercantile Exchange yarın ETH vadeli işlemlerini başlatıyor.

Ethereum‘un piyasası daha da kötüye gitti.

ETH’nin fiyatı, ani bir piyasa düşüşünde% 10 düştü. Bu yazı itibariyle ETH’nin fiyatı 1.513 dolar.

Düşüş trendi, Ethereum’un 1.626 $ değerinde olduğu saat 13: 14’te başladı . Sonra piyasa dibe vurmaya başladı; henüz kurtarılmadı.

Ethereum’un çöküşü, Chicago Mercantile Exchange’in ETH vadeli işlemlerini başlatmasından bir gün önce gerçekleşti.

CME’nin vadeli işlemlerinin Ethereum’a bir kova dolusu para getireceği düşünülüyor çünkü kurumsal yatırımcıların madalyonun gelecekteki fiyatı hakkında spekülasyon yapmaları için düzenlenmiş, verimli bir yol içeriyor.

Yatırımcıların listeden önce pozisyonlarından çıkmaları da söz konusu olabilir; CME’nin ETH vadeli işlem sözleşmeleri, kurumsal yatırımcıların ETH’yi kısaltmasını, başka bir deyişle ona karşı bahis yapmasını çok daha kolaylaştırır.

CME, Bitcoin’in bu boğa koşusu için en yüksek fiyatı olan 19.015 $ ‘a ulaşmasının ertesi günü, 17 Aralık 2017’de Bitcoin vadeli işlemlerini başlattı.

Bundan sonra, Bitcoin’in fiyatı yokuş aşağı inerek boğa koşusunun sonunu işaret etti. Bununla birlikte, 2021’in kripto piyasası 2017’ye pek benzemiyor – dolandırıcı ICO’ların günleri geride kaldı (umuyoruz).

Bir tüccar Decrypt’e “CME olsun veya olmasın her zaman 1.550 $ ‘lık bir yeniden test yapılacaktı” dedi .

Ethereum’un çöküşü genel bir piyasa düşüşüyle aynı zamana denk geliyor. Bitcoin son 24 saatte% 7 düşüşle 37.547 $ ‘a düştü; XRP % 10 düşüşle 0,39 dolara ve Polkadot % 8 düşüşle 18,7 dolara geriledi.

Diğer kripto para birimleri güçlü kaldı. Cardano (ADA) geçtiğimiz gün% 8 artışla 0,58 dolar değerinde. Ve dogecoin , Elon miski, Snoop Dogg ve Gene Simmons tarafından pompalanan mem sikke Son bir gün içinde% 35 ve geçen hafta 116% kadardır.

Tabii ki, çöküş, bir piyasa düzeltmesi kadar basit olabilir. Ethereum’un fiyatı iki gün önce 5 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.756 dolara ulaştı ve dün benzer fiyatlara ulaştı.

Kripto para birimleri yeni bir zirveye ulaştığında, genellikle sonraki günlerde adımlarını yeniden izlerler.

Geçen ay 42.000 dolara ulaşan Bitcoin , ayın ilerleyen saatlerinde 31.500 doların en düşük seviyesine geriledi.

Bu tür düşüşler, belirli bir fiyatın birçok tüccarın piyasadaki pozisyonlarını satmasını tetiklemesi nedeniyle meydana gelebilir; dökümü fiyat düşüşüne neden olur.

Bazı tüccarlar piyasanın geri döneceğini umarak dipte fırsat görüyor. Başka bir tüccar şöyle bir açıklamada “Dalmaya ihtiyacım varmış gibi hissediyorum” dedi . “Bu kararı ‘daha iyi bir zaman için erteliyorum.'”

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here