Home Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Haberleri Ethereum Yeni ATH Rekoruyla Birlikte Değer Olarak Coca-Cola ve Netflix Şirketlerini Geride Bıraktı

Ethereum Yeni ATH Rekoruyla Birlikte Değer Olarak Coca-Cola ve Netflix Şirketlerini Geride Bıraktı

0
Ethereum Yeni ATH Rekoruyla Birlikte Değer Olarak Coca-Cola ve Netflix Şirketlerini Geride Bıraktı

İkinci kripto para birimi Ethereum (ETH), büyük spot borsalarda 2.200 $ ‘a dokunan yeni bir fiyat rekoruna tanık oldu. Ether’in toplam piyasa değerini dünya lideri şirketlerin üzerine çıkardı.

Coca-Cola, Netflix ve Adobe, Ether Tarafından Geride Bırakıldı

Küresel şirketlerin, emtiaların, kripto para birimlerinin ve ETF’lerin kapitalizasyonunu izleyen analitik hizmetlere göre, Ethereum (ETH), piyasa değerine göre ilk 40 varlığa girdi.

2.147 doların üzerindeki mevcut fiyat seviyesinde, Ether’in piyasa kapitalizasyonu (bugüne kadar çıkarılan tüm arzın net değeri) yaklaşık 247 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.

Bu arada, Netflix Inc., OTT içerik platformu ve yapım şirketinin piyasa değeri 245 milyar dolar civarında. Yazılım efsanesi Adobe 240 dolar, Coca-Cola çok uluslu içecek şirketi 229 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Dünyanın en değerli şirketi 2,23 trilyon dolarlık piyasa değeri ile Apple ve ardından Microsoft (piyasa değeri olarak 1,93T $).

Sırada büyük ülkelerin GSYİH’ları var

Bitcoin (BTC) piyasa değeri, Facebook’tan yüzde 27 daha fazla olan 1.13 trilyon doların üzerinde. Son zamanlarda ABD tarafından kapsandığı üzere, amiral gemisi kripto para biriminin toplu piyasa değeri, geçtiğimiz günlerde 2020’de Meksika’nın GSYİH’sinin üzerine çıktı.

Ethereum’un (ETH) net piyasa değeri de bazı büyük ülkelerin gayri safi yurtiçi hasılasından (GSYİH) daha yüksektir. Yani, IMF Dünya Ekonomik Görünümü veritabanına göre Portekiz’in 2021 için tahmini GSYİH’si 257 milyar dolar.

Aynı zamanda, Ethereum’un (ETH) piyasa değeri, Peru’nun GSYİH’sinden (225 milyar dolar) daha yüksek ve Slovakya’nın GSYİH’sinden (117 milyar dolar) iki kat daha değerli.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here