Ethereum Fiyat Tahmini: 2021-2025 ETH İçin Uzun Bir Boğa Dönemi Olabilir

0
1612

Ethereum 2018’den beri ilk kez 1000 doların üzerine çıktı. Fiyat artışı, mevcut Bitcoin rallisinin ardından Litecoin, Polkadot ve kripto para piyasası yükselişe geçti. Bununla birlikte Ethereum’la ilgili tahminlerde gün yüzüne çıkmış oldu.

Önce yazımıza başlamadan önce kripto paramızı tanıtalım.

Ethereum Satın Al 

Artık Ethereum satın almak mı istiyorsunuz? O zaman bir kripto borsasına kaydolmanın zamanı geldi. Bir borsaya kaydolduktan sonra dakikalar içerisinde alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz. BlockchainTR’nin profesyonel ekibi olarak Binance borsasına kayıt olmanızı önerebiliriz. Binance, uluslararası olarak kullanılan dünya çapında bir kripto borsasıdır. Binance borsasına kayıt olduktan sonra fiat para birimleriniz ile  kripto para satın almakay başlayabilirsiniz. Binance borsası, düşük ücretleri ile tanınan dünyanın en büyük borsasıdır. Düşük işlem ücretleri, düşük miktarlarda para ile ticarete başlasanız bile yine de iyi kar elde edebileceğiniz anlamına gelir. Ekibimiz, Binance‘deki ilk işleminizde size başarılar diler! 

Ethereum nedir?

Vitalik Buterin tarafından tanıtılan Ethereum, birkaç DeFi jetonuna ev sahipliği yapan gelişmiş bir blok zinciri projesidir. Madeni paranın kripto meraklıları arasındaki popülaritesi, onu en büyük ikinci kripto para biriminin konumunu güvence altına almaya yöneltti.

Ethereum’un temel özelliklerinden biri programlanabilir olmasıdır, bu da onu merkezi olmayan dijital para olarak kullanmanın yanı sıra platformda oluşturulabilen finansal hizmetler, uygulamalar, oyunlar vb. İçin bir pazar yeri olarak da kullanılabileceği anlamına gelir.

Ethereum, geliştiricilerin, belirtilen belirli koşullar karşılandığında görevleri otomatik olarak yürüten akıllı sözleşmeler oluşturmasını kolaylaştırır.

ExchangeBenefitsNumber of CryptoMore information
 /></a><br />
<p class=Binance

Best exchange worldwide, 250+ cryptocurrencies available

100+

Open
Binance
 /></a><br />
<p class=
OKEX

Low fees, 100+ cryptocurrencies available

100+

Open
OKEX
 /></a><br />
<p class=
Kraken

International exchange

75-100

Open
Kraken
 /></a><br />
<p class=Coinbase

Biggest US Crypto Exchange

100+

Open
Coinbase
 /></a><br />
<p class=
eToro

Platform for Crypto & Stocks

75-100

Open
eToro

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: ETH 2020’de Neler Yaptı?

ETH hızla Şubat ayı ortasında 284 $ için toplanma, 130 $ yıl başladı. Ancak yaklaşık bir ay boyunca 200 dolar seviyesinin üzerinde dalgalandıktan sonra fiyatı, Covid-19 krizinin başlangıcında finans piyasalarında yaşanan geniş satış nedeniyle 12 Mart’ta 106 dolara düştü.

Düşüş uzun sürmedi ve ETH , kripto paranın 54,4 milyar dolara ulaştığı 483 dolara yükseldiği 1 Eylül’e kadar süren yükseliş momentuma girdi. Fiyat 23 Eylül’de 322 dolara düşerken, Ether’in piyasa değeri 2020’nin üçüncü çeyreğinde yüzde 60 artarak Eylül sonunda 25 milyar dolardan 40,5 milyar dolara çıktı.

Önümüzdeki haftalarda, kripto paraların istikrarlı büyümeyi, devam ettirdiği gözlemlenmektedir.

Madeni para, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,432 dolara henüz ulaşmamış olsa da, bu yıl zirveye doğru ilerliyor ve yavaş ama emin bir şekilde yükseliyor.

Ama Ethereum ne kadar yükselecek? Ve Ethereum’un gelecekteki fiyatını ne belirleyecek?

Ethereum’un Fiyat Geçmişi

Ethereum, Aralık 2017’de son derece iyi bir performans sergiliyordu, direnci 500 dolardan aştı ve Aralık ortasına doğru 730 dolara yükseldi ve ayın sonuna doğru 900 dolara ulaşmayı başardı.

Bu ralli devam ederken, Ocak 2018’de 1000 $ seviyesine ulaştı ve Şubat ayının ilk haftasında 640 $ ‘a düştü ve ardından oradan toparlandı.

Ethereum, diğer tüm kripto para birimleri gibi, birçok iniş ve çıkış gördü, ancak Ocak 2018’den bu yana 1000 $ seviyesine ulaşamadı.

Bununla birlikte, 2017’de geri dönen ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi 1400 dolar.

Bitcoin’in artan fiyatlarına rağmen, Ethereum hafifçe iyileşiyor. Son iki yıldır çok fazla hareket göstermedi; ancak, Temmuz 2020’de sadece on beş günde% 100 büyüdü ve 200 dolardan 400 dolara çıktı.

Analistler, Ethereum’un 2020’de Bitcoin’den daha iyi performans göstereceği konusunda iyimser.

Kripto Para Piyasasının En İyi Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini

Kripto Araştırma Raporu – Kripto paranın gelecekteki kullanım durumunu inceleyerek ETH’nin gelecekteki değerini değerlendirmek için değişim modeli denklemini kullandılar.

Model, ETH’nin 2020’nin sonlarında 331 dolara ulaşacağını tahmin etmişti; ancak, madeni para bu işareti çok daha önce aşmış görünüyor.

2. Skew Analytics – Skew’e göre, bir kripto para birimi ve blok zinciri analitik firması Ethereum’un 2020’nin sonunda 480 $ ‘a çıkacağını tahmin etti.

Makul derecede doğru bir tahmin sağlamak için arka planda birkaç sayı ve veriyi sıkıştırırlar.

3. James Todaro – Blocktown başkentinde yönetici ortak ve kripto endüstrisinde çok iyi bilinen bir isim.

Tahminine göre, Ethereum yükselecek ve sonunda 9000 $ ‘lık bir fiyat noktasına ulaşacak. Ayrıca, önümüzdeki yıllarda DeFi tokenlerine olan talebin artmasının bir sonucu olarak ETH’nin potansiyel olarak 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine çıkacağına güveniyor.

4. Simon Dedic – James Todaro ile aynı düşünceyi paylaşan ve Ethereum’un bir gün 9000 $ ‘a ulaşma potansiyeline sahip olduğunu düşünen Blockyre’nin kurucu ortağıdır.

Bununla birlikte, daha kısa vadede, ETH’nin 800 dolarlık bir fiyat noktasında dalgalanmasını bekliyor.

5. Brian Schuster – Ark Capital’in kurucusu Brian Schuster, 2024 yaklaştığında ETH’nin 100.000 $ seviyesinde olduğunu görebileceğimize inanıyor.

Ethereum’un Geleceğini Ne Belirleyecek?

Uzun zamandır beklenen Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi birkaç kez ertelendi ve proje topluluğu hayal kırıklığına uğradı. Ancak, Kasım sonunda mevduat sözleşmesinin gelişini gördü. Lansmandan sadece bir hafta sonra, 50.000’den fazla ETH yatırılan kontrat 22,5 milyon dolara ulaştı. 17 Aralık’ta, mevduat sözleşmelerinde kilitli 1 milyar dolardan fazla ETH vardı.

1 Aralık’ta 21.000’den fazla doğrulayıcı ve 674.000’den fazla ETH’nin stake ettiği Beacon Chain adlı ayrı bir Proof of Stake blockchain ağı piyasaya sürüldü. Lansman, Ethereum’un ölçeklenebilirlik dahil birçok sorunu temelde çözecek olan fikir birliği mekanizması geçişinin 0. Aşamasını tamamladı.

Ethereum Vakfı araştırmacısı Danny Ryan, olayla ilgili şu yorumu yaptı: “Beacon Chain’in piyasaya sürülmesi büyük bir başarıdır ve Ethereum’un daha ölçeklenebilir, güvenli ve sürdürülebilir evinin temelini atmaktadır.

Bu arada Ethereum, merkezi olmayan finans (DeFi) patlamasının ön saflarında duruyor. Artık DeFi uygulamalarında kilitli 16,24 milyar dolar var. Rakam, 2020’nin başında görülen rakamdan yüzde 2.300 daha yüksek. Eğilim devam ederse, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların ETH’ye ilgisini daha da artırabilir.

Diğer son haberlere göre, 16 Aralık’ta küresel bir türev piyasası CME Group, 8 Şubat 2021’de Ether vadeli işlemlerini başlatma planlarını açıkladı. Yeni sözleşme, CME CF Ether-Dolar Referans Oranına göre nakit olarak ödenecek.

CME Group’un küresel hisse senedi endeksi ve alternatif yatırım ürünleri başkanı Tim McCourt, “Bitcoin vadeli işlem ve opsiyon piyasalarımızda artan müşteri talebine ve güçlü büyümeye dayanarak, Ether vadeli işlemlerinin eklenmesinin müşterilerimize değerli bir avantaj sağlayacağına inanıyoruz. bu büyüyen kripto para birimini alıp satmak için bir araç.

“Ethereum, hem piyasa değeri hem de günlük hacim açısından en büyük ikinci kripto para birimidir. Listelenen Ether vadeli işlemlerinin zamana göre test edilmiş, düzenlenmiş CME Group türevleri piyasasına tanıtılması, ileriye doğru bir eğri oluşturmaya yardımcı olacaktır, böylece Ethereum piyasa katılımcıları fiyat riskini daha iyi yönetebilir . “

Tüm bu gelişmeler 2021’deki Ethereum fiyatı için ne anlama geliyor? Kripto para birimleri gibi dinamik bir pazar söz konusu olduğunda hiçbir şey kesin olarak bilinemese de, başarılı Ethereum 2.0 yükseltmesi, artan benimseme oranı ve artan DeFi popülaritesi büyük olasılıkla kripto paranın fiyatını destekleyecektir.

2021-2025 için Ethereum Tahmini: Önümüzde Uzun Bir Boğa Dönemi Olabilir

Bu yılın başlarında, önde gelen Bitcoin tüccarı Josh Olszewicz, kısa-orta vadeli ETH fiyat hedefini 780 $ olarak belirledi.

Blockfyre’ın kurucu ortağı ve Moonrock Capital’in yönetici ortağı Simon Dedic‘in bir başka kısa vadeli tahmini de ETH’nin 800 dolardan el değiştirdiğini görüyor. Uzun vadeye gelince, Dedic, madeni paranın sonunda 9.000 $ ‘dan işlem göreceğine inanıyor.

Blocktown Capital’in bir başka kripto kapitalisti ve yönetici ortağı olan James Todaro, ETH’nin büyüyen DeFi endüstrisinin arkasında 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Bu tahmine göre Ethereum’un fiyatı 9.000 dolara yükselebilir.

Çevrimiçi bir tahmin hizmeti olan WalletInvestor.com tarafından sunulan ETH fiyat tahminine göre, madeni paranın 2021’in sonunda 872 dolara, 2022’nin sonunda ise 1.076 dolara yükselmesi bekleniyor.

Daha ileriye bakıldığında, web sitesi Ether’in 2025 Aralık ortasına kadar 1.650 $ ‘a yükseleceğini tahmin ediyor.

DigitalCoinPrice.com‘un Ethereum projeksiyonlarına dayanarak, madeni paranın fiyatının önemli ölçüde artması ve bir yılda yaklaşık 1.493 $, Aralık 2023’te 1.614 $ ve Aralık 2025’te 2.222 $ seviyesinde işlem görmesi bekleniyor.

Longforecast ayrıca ETH‘nin 2021 sonunda 1.694 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Ancak herkes böyle bir yükseliş duruşunu paylaşmıyor. Örneğin, Bloomberg Intelligence’ın BI kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, son raporunda Ethereum ve Ripple’ın 2020’deki Bitcoin performansının “sıfır veya negatif oranların ve kantitatifin giderek daha fazla hakim olduğu bir dünyada fintech’in kalıcı doğasının göstergesi olduğunu söyledi. hafifletme ”.

McGlone’un Ether tahminine göre, madeni para 2021’de 500-700 dolar aralığında işlem görüyor.

Messari’nin kurucu ortağı ve CEO’su Ryan Selkis, son zamanlarda yaptığı bir notta oldukça iyimser bir sesle şunları söyledi: “Bitcoin, makro konumlandırması nedeniyle büyük bir yıl için hazır olabilir, ancak kripto’nun en önemli platformu olarak Ethereum uçuşa geçti … tamamen yeni bir finansal sistemi ve daha açık, dayanıklı bir interneti güçlendirebilir. “

Ancak analist, Ether’in para olmadığını ve artan talebin mutlaka yeni fiyat kayıtları anlamına gelmediğini hatırlattı: “Bitcoin sonsuza kadar en değerli dijital para birimi, kripto veya dolar bazında kalacak, ancak aynı şey Ethereum ve Ethereum için geçerli değil ilk. “

TradingBeasts.com ayrıca ETH ortalama fiyatının 2021 boyunca 500-630 $ aralığında dalgalandığını görüyor. Önümüzdeki yılın sonunda, madeni para başına medyan fiyatın 629 $ olması bekleniyor.

 

Ethereum Fiyat Tahmini 2021

2020’de ETH’nin fiyatını artıran önemli bir dApp kullanımının gerçekleştiğini gördük. Ayrıca, şu anda ağ DeFi’nin yükselmesiyle sınıra kadar gerildiği için Kasım 2020 için Ethereum 2.0 adlı bir güncelleme planlanıyordu. 

Yükseltilmiş sürümün, ağın ölçeklenebilirliğini saniyede 1.00.000 işleme yükseltmesi ve blok zincirini enerji yoğun POW’dan POS’a taşıması bekleniyor.

Ağ, üzerine inşa edilen çok sayıda projeyle süper popülerdir, ilerlemeler devam ettiği için ETH’nin 1,500 Dolara çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Ethereum Fiyat Tahmini 2022

Ethereum’un, Ethereum’un piyasadaki değerini artırabilecek 2022 için planlanan bir dizi ortaklığa ve entegrasyona sahip olması bekleniyor.

2022’ye kadar ETH 2,500 dolara ulaşabilir ki bu oldukça iyimser ama biz bundan umutluyuz.

Ethereum Fiyat Tahmini 2025

Ağda çok daha heyecan verici projeler görmeyi umuyoruz ve ağda ilerlemeler ve yeni projelerin tanıtılmasıyla birlikte yakında tüm rekorları kırdığını görebiliriz. Buda Ethereum Fiyatının 2025 Yılında 15.000 Dolara çıkabileceğini gösteriyor.

Borsa Denklemine Dayalı Ethereum Fiyat Tahmini

Borsa Denklemi, MV = PQ burada M nominal para miktarını, V paranın hızı, P fiyat seviyesi ve Q gerçek harcama endeksidir.

Bu denklemi kriptoların perspektifine koyduğunuzda, tüm miktarlar fiat para birimi cinsinden tanımlanır, P’yi 1’e eşitlemek ve M, var olan kripto varlık sayısının kripto varlığın tek bir biriminin fiyatı ile çarpılmasıyla hesaplanır, Q, ağ üzerinden aktarılan değer miktarıdır ve V’nin yorumu aynı kalır.

Bu model, bir kripto varlığının değerinin hızıyla ters orantılı olduğu temel fikri üzerinde çalışır, bu da hız ne kadar yüksekse, kripto varlığının değerinin o kadar düşük olduğu anlamına gelir.

NVT Oranına Dayalı Ethereum Fiyat Tahmini

NVT veya Ağ Değeri-İşlem oranı, Ethereum’un gelecekteki fiyatını tahmin etmek için başka bir yaklaşımdır.

NVT şu şekilde hesaplanır: Ağda işlem gören Piyasa Değeri / Günlük ETH değeri.

Yüksek NVT, varlığın fiyatında bir artış olduğunu gösterir.

Ethereum Fiyat Tahmini Sıkça Sorulan Sorular

1. Ethereum’un fiyatı yükselecek mi?

Piyasa analistlerine ve meraklılarına göre, Ethereum’un yüksek bir fiyat artışı olasılığı var. Ethereum’un 2021 ve gelecek yıllar için planlanan harika bir yol haritası var.

2. Ethereum bir gelecek mi?

Ethereum, insan müdahalesi olmadan “akıllı sözleşmeler” veya belgelerle gelen ilk şirket olduğu için gelecek olabilir.

3. Ethereum Bitcoin’den daha mı iyi?

Hem artıları hem de eksileri olduğu için bu yorum yapılamaz. Her ikisi de dünyanın en iyi kripto para birimleridir.

4. 2021’de Ethereum fiyat tahmini nedir?

Ethereum 2021’ye kadar 2480 dolara ulaşabilir.

5. 2030’da Ethereum fiyat tahmini ne olacak?

Ethereum 2030’a kadar 50,000 dolara ulaşabilir.

Bugün portföyünüze ETH eklemeli misiniz?

Tahminlerin çoğu oldukça yükselişli görünse de, kripto para birimleri her zamanki gibi değişken olmaya devam ediyor. Kripto boğa piyasaları hızlı düzeltmeleriyle bilinir. Bu nedenle, ETH yakın zamanda yeni rekor seviyelere çıkacak olsa bile, yine de kendinizi engebeli bir serüvene hazırlamalısınız.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz