Home Altcoin Haberleri Ethereum (ETH)’nin 2021’in Sonunda Bu Fiyat Seviyelerine Gelmesi Bekleniyor

Ethereum (ETH)’nin 2021’in Sonunda Bu Fiyat Seviyelerine Gelmesi Bekleniyor

0
Ethereum (ETH)’nin 2021’in Sonunda Bu Fiyat Seviyelerine Gelmesi Bekleniyor

Ethereum’un fiyatında % 10’un üzerinde günlük yükselişle altcoin, 3955 $ ‘lık en son ATH’sinin ilerisinde bir fiyat keşfine doğrugidiyor. Fiyat 3 Mayıs’ta 3200 doları geçti ve bir haftadan kısa bir süre içinde fiyat yükseliş modunda devam ediyor.

Altcoin’in , piyasa değeri ile gerçekleşen tavan arasındaki oran ve piyasa değeri standart sapması arasındaki oran olan MVRV-Z skoru, Ocak 2018’den bu yana en yüksek noktasında. Bu, uzun vadede Ethereum için bir yükseliş sinyali olarak nitelendiriliyor.

Mevcut fiyat seviyesinde bile, zincir içi analistlere göre, ETH’nin değeri hala düşük. Triple-Halvening yol açacağı tahmin edilmektedir.

Triple-Halvening, ETH için 3 halving olayının yaklaşan eşdeğeridir ve madencilerin satış baskısında % 90 düşüşe neden olacaktır.

Büyük HODLers’ın yoğunlaşması, kademeli bir satış olasılığını artırdığından, satış baskısındaki düşüş ETH için yükselişe işaret ediyor.

SUSHI ve UNI gibi otomatik piyasa yapıcılarının artan popülaritesi nedeniyle ağdaki günlük işlemlerin artmasıyla birlikte, token takası ETH için yükselişe geçti.

Ek olarak, DEX’ler şu anda son 12 ayda ETH’de toplam 432 Milyar $ değerinde işlem hacmine karşılık geliyor ve bunlarda işlem gören 2 Milyondan fazla adres var.

DEX’lerde işlem gören adreslerin yanı sıra, spot borsalardan alınan Ethereum adreslerinin sayısı, 7 günlük hareketli ortalama 3 yılın en yüksek seviyesi olan 1655,57’ye ulaştı. Önceki 3 yılın en yüksek seviyesi Ocak 2021’in başlarında vuruldu.

Bu, borsalar ve katılan tüccarlar arasındaki talep büyük ölçüde fiyatı belirlediğinden, altcoin fiyatındaki yükseliş için önemlidir. Büyük HODLer söz konusu olduğunda konsantrasyon düşüktür, dolaşımdaki ETH likidite ve oynaklığın itici gücüdür .

Skew’den alınan verilere ve yukarıdaki ölçümlere dayanarak, ETH’nin fiyatının 2021’in sonundan önce 6000 doları geçme olasılığı şimdi % 19’dur. Bu olasılık boğa dönemi boyunca değişti ve aşağıdaki grafikte görülebilir.

Yukarıdaki tabloya göre 5000 doları geçme olasılığı daha yüksek olsa da, 6000 doları geçmek Ethereum’u diğer altcoinlerin çok üstüne çıkaracaktır. Büyüme Bu hızda ETH için en ideal yatırımcı bölgesidir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here