Home Altcoin Haberleri Ethereum, EOS Fiyat Analizleri

Ethereum, EOS Fiyat Analizleri

0
Ethereum, EOS Fiyat Analizleri

Ethereum gün içinde kırmızı bölgeye daldı fakat hemen boğalar devreye girerek ETH’ye destek oldular. EOS ise 10 Dolar seviyelerine çok yakın. Yaptığı yükselişin ardından geri çekilme aşamasında.

Ethereum’un fiyat hareketi, son zamanlarda Bitcoin ile ters orantılıydı. Bitcoin bir konsolidasyon aşamasına girerken, Ethereum kendi başına birkaç hareket sergiledi. En son yükselen ETH’yi 3.200 dolardan 4.300 doların üzerine bir ATH’ye yükseltti. ETH’nin temelleri bu sıçrama için birincil katalizörler olsa da, fiyatının teknik yönünü göz ardı etmek zordu.

Dünyanın en büyük altcoin’i 3.600-3.810 $ arasında bir alım bölgesine düştüğü için bir düzeltme nihayet piyasaya çıktı. Bu alan bazı kayıpları emerken, boğaların da gelecek saatlerde onu savunması gerekecekti.

Awesome Oscillator’ın kırmızı çubuklarına göre, satış tarafında ivmesi güçlüydü . Bu, 3.600 dolarlık desteğin yükselişe dönüşü tetiklemek yerine daha fazla geçici bir yumuşama sunduğunu gösterdi. RSI 26 Nisan’dan bu yana ilk kez 54 altına düştü ve aşırı satım bölgesine doğru bir hareket ETH için daha aşağı anlamına gelecektir.

EOS

EOS/USD Kaynak: TradingView

4 saatlik zaman diliminde, EOS üzerindeki Fibonacci aracı tarafından birkaç güvenilir destek alanı vurgulandı . Özellikle,% 61,8 (9,8 $) ve% 50 (8,7 $) Fibonacci seviyeleri son geri çekilmeler sırasında yükseldi. Bununla birlikte, bu seviyelerin altında bir kırılma, EOS’un kısa-orta vadeli yörüngesini ciddi şekilde azaltabilir.

7,7 $ ‘daki % 38,2 Fib seviyesi, boğalar için kesme noktasını sundu. İlginç bir şekilde, bu alan aynı zamanda 200-SMA ile aynı zamana denk geldi. Uzun vadeli hareketli ortalamanın altına bir düşüş, uzun bir ayı piyasasına neden olabilir ve boğalar kontrolü yeniden ele geçirmek için zorlu durumlarla karşı karşıya kalır.

Geri çekilme öncesinde RSI aşırı alım bölgesinde gezinmekle kalmadı , aynı zamanda fiyatla düşüş eğilimi gösterdi. Belki de daha endişe verici bir işaret, OBV’nin geçen hafta aşağıya giden eğilimiydi. Piyasada satış baskısının oldukça belirgin olmasıyla EOS, kısa vadeli bir toparlanma başlatmak için mücadele edebilir.

Tersine, üst eğimli trend çizgisinin üzerindeki bir artış, satın alma baskısında bir canlanmaya işaret edecektir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here