Home Altcoin Haberleri Ethereum ATH, ETH Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Likidite Krizinin Ortasında Yakaladı

Ethereum ATH, ETH Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Likidite Krizinin Ortasında Yakaladı

0
Ethereum ATH, ETH Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Likidite Krizinin Ortasında Yakaladı

Ethereum (ether) fiyatı, yaklaşan arz kıtlığının ortasında 1656 Dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesne çıktı. Bitcoin (BTC) ise 37 bin dolar civarında hareketine devam ediyor.

Ethereum (ETH) 2021 ATH rekoru olarak şu anda 1656 Dolar gözüküyor. Ethereum’dan yeni en yüksek seviyeler hala bekleniyor yeni rekorlar yolda gözüküyor

Kripto paralar yükseliş trendini sürdürürken Ethereum fiyatı 10 aylık süre içerisinde Çarşamba günü ilk defa 1500 doları görmüştü analistler fiyatın yukarı çıkacağını tahmin etmişti bir önceki yazımızda.

Kripto para yatırımcıları, geçen yıl Bitcoin ve Cardano (ADA) da dahil olmak üzere yükselişlerden büyük faydalar sağladılar.

Büyük yatırımcıların bir süredir bu ekonomik kriz sırasında portföylerini çeşitlendirme çabası içinde kripto para birimine döndüklerini gören salgın sırasında artan kurumsal ilgiyle piyasadaki artış arttı.

Giderek daha fazla uygulama Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın almak için kolay yollar sunduğundan, perakende yatırımcıları da kripto varlıklarına yöneldi.

Uzun süreli kazançlar, birçok yatırımcının, sürekli fiyat artışları umuduyla güvenli bir şekilde çevrimdışı saklamak için fonlarını kripto para borsalarından çekmesiyle sonuçlandı. 

Blokchaintr , “azalan arz” devam ederse daha fazla kazanç elde edebileceğini söyleyen piyasa analistlerine göre, bu eğilim değeri daha da yukarı çıkarabileceğini gösteriyor.

Ünlü bir trader, kripto para birimi analisti olan Simon Peters, “Ethereum, borsalardan Ethereum’un çekilmesinin bir kez daha hızlandığını gösteren verilerden sonra kendini spot alımlarda buluyorum” dedi.

“Ethereum, DeFi (Merkezi Olmayan Finans) protokollerinde giderek daha fazla kilitleniyor, yatırımcılar da Ethereum’u uzun vadede kendi kişisel soğuk cüzdanlarına taşıyor.

“Fiyattan, bu azalan arzın hızla fiyatlara doğru beslendiği açıkça görülüyor. Kurumların pozisyonlarına daha fazla eklemesi beklendiğinden, Ethereum fiyatının buradan yükselmesini bekliyoruz. “

Hem Bitcoin hem de Ethereum son derece değişken olmaya devam ediyor ve neredeyse günlük bazda ani fiyat dalgalanmalarını görmeye devam ediyor.

Bu, ikisinin de ana para birimi biçimleri olarak kabul görmemesinin ana nedenlerinden biri olduğunu kanıtladı, ancak kıtlık bazı analistlerin bunları bir “dijital altın” biçimi olarak bahsetmesine neden oldu .

Bank of Singapore’un baş ekonomisti Mansoor Mohi-uddin’in yakın tarihli bir araştırma notu, Bitcoin ve diğer dijital kripto para birimlerinin nihayetinde altın ve gümüş gibi geleneksel güvenli liman varlıklarının yerini alabileceğini öne sürdü.

Bitcoin’in şu anda 21 milyon Adet sabit arzı var, ancak yalnızca 4,2 milyonun sürekli dolaşımda olduğu tahmin ediliyor.

Piyasa analiz firması Glassnode, Aralık ayı sonunda yaklaşık 14,5 milyon bitcoin’in likit olmayan olarak sınıflandırıldığını hesapladı.

Şirket, bir raporda , “Analizimiz, dolaşımdaki Bitcoin arzının yüzde 78’inin likit olmayan olarak sınıflandırılabileceğini gösteriyor” diye yazdı .

“Satın alınacak ağda daha az Bitcoin bulunduğundan, 2021 yılı boyunca artan ve önümüzdeki aylarda Bitcoin için potansiyel bir yükseliş resmi çizen bir trend.”

Ethereum bu alanda devreye girerek kurumsal yatırımcıların daha fazla ilgi görmesini sağladı. Yükselişinin arkasında kurumsal yatırımcıların olması ve devamlı hareketsiz cüzdan sayısının artması Ethereum gibi kripto paraların ileride nekadar yükselebileceğini göstermektedir.

Ethereum’un 2021 yılında bu 1650 Dolar’lık tüm zamanların en yüksek seviyesini yakalamasıyla bazı analistler kısa vadede ETH fiyatı 2000 Doları işaret ederken diğer bir yandan uzun vadede Ethereum fiyatının 10.000 Dolara’a çıkacağını öngörüyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here