Home Altcoin Haberleri ETH 3.450 Dolara Çıkarken Kısa Pozisyonlar Hızlıca Tasfiye Edildi

ETH 3.450 Dolara Çıkarken Kısa Pozisyonlar Hızlıca Tasfiye Edildi

0
ETH 3.450 Dolara Çıkarken Kısa Pozisyonlar Hızlıca Tasfiye Edildi

Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.450 doların üzerine fırlarken, kısa traderlar rekor sayıda likidasyona uğradılar.

Ethereum’un 3.450 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselen son fiyat pumplanması ayılar için önemli kayıplara neden oldu. Zincir içi veriler, yalnızca geçtiğimiz gün 375 milyon dolardan fazla değere sahip tüm türev borsalarında kısa pozisyonun tasfiyesi açısından yeni bir rekor ortaya koyuyor.

ETH Ayılara Acı Çektiriyor

En büyük ikinci kripto para biriminin fiyatı, son zamanlarda tüm zamanların en yüksek rekorları ile manşetlere çıkıyor. Token, yılın başından bu yana yaklaşık % 350 arttı ve boğa koşusu yalnızca Mayıs ayına girerken yoğunlaştı.

ETH bu noktada 2.750 dolardan işlem gördü, ancak sonraki 48 saat içinde ilk kez 3.000 doların üzerine çıktı. Kripto para birimi, bu yuvarlak numaralı dönüm noktasını düşürmekten memnun değildi ve saatler önce işaretlenmiş olan 3.450 $ ‘ın üzerinde olan tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmeye devam etti .

Analitik kaynağı CryptoQuant , ETH’nin son fiyat artışının ayılar için yarattığı acıyı vurguladı . Firma, tüm türev borsalarındaki kısa likidasyon sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını söyledi. Bybt’a göre , son 24 saatteki tasfiyeler, ezici çoğunluğunun kısa pozisyon olduğu 520 milyon doların üzerinde duruyor.

CryptoQuant’ın verilerinin yalnızca iki kalıcı vadeli işlem sözleşmesi çiftinden (ETH / USD ve ETH / USDT) elde edilen sonuçları gösterdiğini belirtmek gerekir.

Bybt, çoğu varlık için artan oynaklığın ardından likidasyonların tüm kripto para piyasasında olduğunu gösteriyor. Son 24 saatte 140.000’den fazla trader tasfiye edildi ve toplam miktar 1,5 milyar dolara yakın.

Deribit Üzerindeki ETH Hacmi BTC’den Yüksek

Skew’den alınan diğer verilere göre, yatırımcılar en azından kripto borsası Deribit’te Bitcoin’den çok Ethereum ticareti yapmakla giderek daha fazla ilgilenmeye başladı. Ether (ETH) opsiyon işlem hacmi ilk kez BTC’yi geçti.

Panama Şehri merkezli kripto para alım satım platformu , Twitter’daki kargaşayı doğruladı , ancak “hiçbir fikrimiz yok” diyerek gelişme konusunda tarafsız kaldı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here