CryptoCobain Ethereum Bitcoin İçin Potansiyel Bir Tehdit

Tanınmış trader ve analist CryptoCobain, Ethereum’un (ETH) Bitcoin’e (BTC) yönelik oluşturduğu potansiyel tehdit hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor.

Three Arrows Capital CEO’su Su Zhu ve kripto araştırmacısı Hasu ile yaptığı bir sohbette, Ethereum’un Bitcoin’in yükseliş ivmesini nasıl bozabileceğini açıklıyor.

CryptoCobain, Ethereum’un Bitcoin’in piyasa değerini uzun bir süre geçmesi durumunda, uzun vadeli BTC sahiplerinin varlıklarını ETH’ye satması nedeniyle lider kripto varlığının başarısını tehlikeye atabileceğini öne sürüyor.

“Bence şu anda Bitcoin tutan pek çok insan asla satma kampında. Ve en kötü senaryo, ‘Ethereum da tahsis etmeliyiz’ diyecekler.

Daha uzun bir zaman diliminde, Bitcoin için ayı durumunun Ethereum’un performansına bağlı olduğunu düşünüyorum. “

CryptoCobain’in görüşüne göre, Ethereum kaçınılmaz olarak Bitcoin’in piyasa değerini geçici olarak değiştirecek, ancak Bitcoin’i yalnızca bu büyümeyi sürdürebilirse tehdit edecek.

Kripto analisti kısmen, Bitcoin’in bir altın ikame olarak adreslenebilir piyasa değeri yaklaşık 10 trilyon dolarken Ethereum’un adreslenebilir piyasa değeri “her şey” olduğu için ters yüz olacağına inanıyor.

CrytpoCobain, Ethereum’u, kullanıcıların radyo ve televizyon gibi şeylerin yanında var olacağını düşündükleri internetin ilk aşamalarına benzetiyor, ancak sonunda bu ortamları neredeyse tamamen bitti.

Ethereum için adreslenebilir toplam ürün pazarı sadece devasa boyutlarda. Dolayısıyla, Bitcoin dijital altın anlatısı olarak değer deposu alsa bile, altının piyasa değeri yine de her şeyin toplam adreslenebilir pazarından daha düşüktür. 

İnternet başladığında ve insanlar internetin ek bir kanal olduğunu düşünerek yanlış anladıklarında… internetin tüm kanallar için sadece yeni bir araç olduğunun farkına varmaktansa… Ethereum’un makro vizyonu tüm paraya yöneliktir, oysa Bitcoin için makro vizyon artık dijital bir altın veya değer deposu. “

CryptoCobain, Bitcoin ile birlikte meşru bir varlık olarak çekiş kazandıkça kurumların Ethereum satın almak için giderek daha fazla çaba göstereceğini de ekliyor.

“Yakında Ethereum’un kurumsal olarak benimseneceğini göreceğinizi düşünüyorum. Bir rapor okudum… ve her şey Etheruem’le ilgiliydi ve şimdi onların gözlerinde birinci sınıf bir Bitcoin eşdüzeyine benzediğini söylediler.

Sanırım biraz hareketlenecek ve bazı soğuk cüzdanların hareket ettiğini ve Ethereum alımları yaptığını göreceğiz. “

Videonun orijinali için:

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,116TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
61,301.00 $
61,301.00 $
0.02%
ethereumEthereum
4,123.54 $
4,123.54 $
1.99%
binance-coinBinance Coin
485.05 $
485.05 $
0.4%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.42%
cardanoCardano
2.16 $
2.16 $
0.42%
solanaSolana
194.39 $
194.39 $
3.66%
xrpXRP
1.09 $
1.09 $
0.11%
polkadotPolkadot
43.63 $
43.63 $
2.15%
dogecoinDogecoin
0.251039 $
0.251039 $
1.97%
usd-coinUSD Coin
1.01 $
1.01 $
0.04%

Benzer Haberler