Home Altcoin Haberleri Bu Seferki Boğa Yarışında Neden Ethereum Bitcoin’den Önde

Bu Seferki Boğa Yarışında Neden Ethereum Bitcoin’den Önde

0
Bu Seferki Boğa Yarışında Neden Ethereum Bitcoin’den Önde

Ethereum hacimleri spot borsalarda toplanırken, kripto pazarının bir numaralı altcoin’i de yüksek talep ve yüksek volatilite eşliğinde yeni ATH’lere yükseliyor. Bitcoin fiyatı, Ethereum’un fiyatındaki bu hareket için kilit rol oynadı çünkü iki varlık arasında yüksek bir korelasyon var.

İki varlık arasındaki korelasyona bir bakış da ilginç bir görüntü oluşturdu.

Bitcoin, basın zamanında yaklaşık 57.000 $ seviyesinde işlem görürken ve zincir içi hissiyatın düşüş eğiliminde olduğu gözlemlendiğinde, Bitcoin için ralli sona ermiş veya en azından yavaşlamış olabilir . Birkaç hafta önce pek olası görünmese de, 1 numaralı kripto para birimi, Nisan ayını bir ay öncesinin fiyat seviyesinin altında düşük bir seviyede kapatıyor olabilir.

Skew’den alınan yukarıdaki verilere göre, dört karlı çeyrekten sonra, HODLers için gerçekleşmemiş zararların olduğu dörtte biri olmuştur. En iyi iki varlığı karşılaştırırken, teknolojinin sosyal duyarlılığı ve ağ etkileri her iki kripto para birimi için farklıdır.

Bununla birlikte, Bitcoin’in ağ etkileri, meme-coin rallileri ihtimaline karşı istiflendiğinde bu çeyrekte beklenen etkiyi göstermedi. Ethereum geçmişte altcoin rallilerine öncülük ettiğinden, Bitcoin’in fiyatındaki bir düşüşün ETH’nin rallisine fayda sağlaması bekleniyordu. Ayrıca, DeFi projelerinin büyümesi ve borsalardaki artan ETH ticareti hacmi , piyasa kapitalizasyonunu 320 milyar doların üzerine çıkardı.

Ölçeklendirme ve ağ tıkanıklığı sorunu yakında 2. katman çözümleriyle çözülebilir, ancak bu, ETH talebini etkileyen tek faktör değildir. Crypto Twitter, hem HODLers hem de kurumların ilgisini zirveye çıkaran ETH’nin BTC’yi geçme olasılığı ile doludur.

Tesla, Bitcoin varlıklarının bir bölümünü satıp ederken manşetlere çıkarken, Grayscale’in ETH hisseleri büyük ölçüde aynı kalıyor. 30 günden daha kısa bir sürede fiyat artışına rağmen, ETH tutanlar büyük ölçüde aynı kaldı.

IntoTheBlock’tan alınan zincir verilerine dayanarak, büyük HODLers’ın konsantrasyonu da artıyor ve tüccarlar arasında yükseliş hissine işaret ediyor. En iyi DeFi projeleri ve ETH arasındaki rekabet, EVM (Ethereum Virtual Machine) ile uyumlu katman 2 çözümlerine olan talep nedeniyle azaldığından, ETH şu anda boğa koşusuna liderlik ediyor ve daha yüksek bir piyasa değerine doğru ilerliyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here