Bitcoin’den Sonra Ethereum’da ATH’ler Gelecek mi?

Yazım sırasında, hem Bitcoin ve Ethereum iki kripto parada önümüzdeki birkaç hafta içinde daha yüksek seviyeler dikkatle bekleniyor, listelerde yeni ATH’ler kayıtlı vardı. Aslında geçen ay, fiyat hareketleri açısından her iki kripto para için oldukça etkileyici bir yıl oldu.

Bitcoin, ayın başından bu yana yüzde 14-15’in üzerinde bir artış kaydederken, Ethereum % 36 gibi etkileyici bir değer kazandı. 

Şimdi, ya BTC 65 bin doları geçerse ve ETH 2.500 dolar üstünde tutunması sonrasında ne olacak ve yeni ATH’ler gelecek mi? Kısa vadede Ethereum ne getirebilir fiyat tahminleri nelerdir?

Santiment tarafından sağlanan veriler, bu yenilenen yükseliş momentumunun arkasındaki temel faktörlerden bazılarını gösterdi. 

Verilere göre, piyasanın balina hesaplarından gelen faaliyette çok belirgin bir artış oldu. Santiment, Bitcoin’in 100.000 $ ‘ın üzerinde çok yüksek işlem artışlarının yaşandığı birkaç vesileyle nasıl karşılaştığını vurguladı.

Ethereum söz konusu olduğunda, 100.000 $ ‘ın üzerindeki bu tür işlemler nispeten daha az olsa da, balina hesaplarının aktif olduğu geçtiğimiz hafta boyunca istikrarlı bir büyüme var gibi görünüyor.

Göze çarpan bir yükseliş görünümüyle en büyük iki kripto para piyasasına giren balinalar oldukça faydalı olabilir ve hatta beklentileri ile fiyatlara yardımcı olabilirken, aynı zamanda piyasayı oldukça dalgalı hale getirebilir ve hatta kısa vadeli fiyat düzeltmelerine yol açabilir. 

Yeni bir ATH’nin ötesindeki fiyat seviyeleri her zaman düzeltmeye eğilimlidir ve bu, BTC’nin kilit seviyeleri geçtiği önceki durumlarda bile görülebilir.

Bununla birlikte, yatırımcıların BTC’nin uzun vadeli beklentilerine duydukları güven, madalyonun güçlü geri dönüşler sağlamasına yardımcı oldu. 52 bin dolar seviyesindeki en son düşüş ve son birkaç hafta içinde 60 bin dolara yakın seviyelere geri dönme, yine gözleri Bitcoin üzerine çevirdi.

Dahası, Glassnode’dan gelen veriler, kârdaki harcanmamış işlem çıktılarının (UTXO’lar) sayısının (7 günlük MA) 121.531.015.327’lik bir ATH’ye yükseldiğini vurguladı.

İlginç bir şekilde ve buna ek olarak, Bitcoin’lerin günlük ihraç değerini (USD cinsinden) hesaba katan ve bunu 365 günlük hareketli ortalama günlük ihraç değerine bölen Puell Multiple, 1 ayın en düşük seviyesi olan 2.640’a ulaştı. 

En son böyle bir düşük kaydedildiğinde, Bitcoin fiyatında bir artışa neden oldu.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde BTC, işlem hacminde de çarpıcı bir artış gördü ve bu temel bilgilerin tümü, fiyatın, arzulanan 65.000 $ dolar seviyesinde hareketler gözlemlenirken geri çekilme sonrasında tekrar bir yükseliş bekleniyor.

Ancak bu, Ethereum’u ilginç bir yol ayrımına getiriyor. Yukarı yönlü momentum ve madeni paranın yükseliş beklentileri engellenmese de, ETH’nin Bitcoin ile olan yüksek korelasyonu bir kez daha servetini Bitcoin’inkine sıkı sıkıya bağlı tutuyor. 

Etheruem, balinalarından Bitcoin’e kıyasla çok fazla aktivite görmese de, ATH sonrası fiyat keşfi daha güçlü olabilir.

Bununla birlikte, altcoin piyasasındaki genel eğilim dikkate alınırsa, ETH, Bitcoin’in fiyatının yenilenmiş düşüş hissini görmesi durumunda, 2.5.000 $ ‘ı aştığında, bir fiyat düzeltmesinden kaçamaz ve düzeltmeden sonra tekrar yükseliş momentomuna gireceği gözlemleniyor.

Etheruem ile Bitcoin arasında kolerasyon sonrasında büyük analistler ve tüccarlar Ethereum fiyatının yakın zamanda 13 bin dolar seviyesine ulaşacağına inanıyor.

Etheruem’daki güncelleme ile gas ücretlerinin düşürülmesi sonrasında ETH fiyatının şu anki fiyat baz laınarak en az yüzde 500 ve üzeri bir hareket analistler tarafından beklenmektedir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,117TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
62,302.00 $
62,302.00 $
1.83%
ethereumEthereum
3,761.42 $
3,761.42 $
1.6%
binance-coinBinance Coin
480.73 $
480.73 $
2.91%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.14%
cardanoCardano
2.12 $
2.12 $
1.72%
xrpXRP
1.09 $
1.09 $
3.15%
solanaSolana
157.80 $
157.80 $
1.54%
polkadotPolkadot
40.76 $
40.76 $
1.76%
dogecoinDogecoin
0.257928 $
0.257928 $
8.7%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.09%

Benzer Haberler