Home Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Haberleri Bitcoin’den Ethereum’a Geçiş, Yatırımcılar ETH’ye Yöneliyor

Bitcoin’den Ethereum’a Geçiş, Yatırımcılar ETH’ye Yöneliyor

0
Bitcoin’den Ethereum’a Geçiş, Yatırımcılar ETH’ye Yöneliyor

Bitcoin’in fiyat düşüşünü tetikleyen faktörlerden biri, yatırımın Bitcoin’den Ethereum’a geçişi olabilir mi?

Borsalar arasında ETH ve BTC yüzde bakiyeleri olan aşağıdaki grafiğe bakıldığında, muhtemelen etkileyen faktörler arasında görebiliriz. ETH BTC gelen rotasyon akım boğa vadede hızla değişen dinamikleri ışığında devam etmektedir.

Bu, geçmişte gözlemlenen eğilimlerden farklıdır, yukarıdaki tabloya göre, borsalardaki BTC ve ETH yüzde dengesi istikrarlı bir şekilde düşerek her iki varlığın fiyatlarını 2021’in başından bu yana yükseltti.

Bununla birlikte, tüccar duyarlılığında bir değişim ve İki varlık arasındaki değişen korelasyon, Nisan 2021’in üçüncü haftasından bu yana trendde bir değişikliğe yol açtı. Şu anda, BTC ile ETH arasındaki korelasyon, kripto- saat verilerine göre 0.9’dur .

ETH ayrılırken aynı anda daha fazla BTC borsaları vurdu . HODLer’ın ETH tarafındaki çabası arttıkça, Bitcoin yüksek satış baskısı altındadır ve desen değişikliğinden bu yana sürekli olarak artmıştır.

Bu kısa vadede ETH için yükseliş gösteriyor. Bununla birlikte, eğilim değişirse, ETH , 2021 sonu için fiyat hedefi üzerinde olumsuz bir etkiye sahip bir satış görebilir. BTC ETH rotasyonu , daha fazla ETH HODLer’ı kârlı olduğundan ve alıcılar, benzersiz cüzdan adresleri artıyor.

Adres sayısı 2021’den bu yana istikrarlı bir şekilde arttı ve bu bir başka yükseliş işaretidir. Ek olarak, ETH durumunda, büyük HODLers’ın konsantrasyonu% 41’de, bu düştü, ancak bu, ETH için pazara giren daha fazla perakende tüccarının bir işareti olabilir.

Büyük HODLers tarafından BTC’nin konsantrasyonu% 12’dir, varlık neredeyse büyük ölçüde en iyi altcoinler ve ETH’den farklı olarak perakende tüccarların elinde yoğunlaşmıştır.

Bu aynı zamanda tüccarlar arasında yaygın olarak kabul edilen Bitcoin’in balina cüzdanlarında ve kurumlarında yoğunlaştığı inancına da aykırıdır. Buna ek olarak, arz ETH tutarı, en son aktif 3 ila 5 yıl (1 günlük hareketli ortalama) 17 milyon arasında 13 aylık bir düşük ulaştı ETH verilerine dayanarak Glassnode . BTC ETH rotasyon HODLers için kısa ve uzun vadede yatırım getirisi değişiyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here