AMD Ethereum Madenciliğinde Bir GPU Devri Başlatabilir

0
14

Semiconductor company AMD, madencilik yapacaklar için kendi grafik kartını çıkartabilir. Tabii burada Nvdia davasını da takip etmek önemlidir. PC gamer tarafından 8 Mart’ta yayınlanan bir rapora göre sadece Apple Macbook Pro için tanıtıma çıkarılan Navi 12 GPU Ethereum madenciliği için kullanılabilir.

Kartın yeni sürümünde herhangi bir video çıkışı gözükmüyor. Bu da kartın oyun amaçlı olmadığının sinyallerini vermekte. Aslında oyun için olmayacak bir kart değilse geriye sadece Ethereum madenciliği ihtimali kalıyor.

AMD’nin en büyük rakibi Nvidia daha yeni Ethereum madenciliği için özel olarak tasarlanmış bir ekran kartını piyasaya sürdü. Nvidia oluşabilecek ulaşım zorluklarından ötürü biraz RTX 3060’ın kazım gücünü azaltarak kartın daha ulaşılabilir olmasını sağlamıştır.

Ethereum Madenciliği Patlaması Uzun Sürmeyecek

Ethereum madenciliği karı her geçen gün artsa da jon Peddie Research son zamanlarda yüksek kaliteli GPU’lara yatırım yapılmaması konusunda uyarılarda bulundu. Bunun sebebini bir madencilik furyası olmasına, bu furya bittikten sonra şirketlerinde madencilikten vazgeçeceklerini ve kartların bir değeri olmayacağını savunuyor. Aynı zamanda yüksek GPU’ların yüksek enerjiler harcayarak göründüğünden daha pahalı olacağını söylüyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz