Home Altcoin Haberleri 2021’de Kripto Paralar Neler Yapacak Nereye Yatırım Yapmalıyım

2021’de Kripto Paralar Neler Yapacak Nereye Yatırım Yapmalıyım

0
2021’de Kripto Paralar Neler Yapacak Nereye Yatırım Yapmalıyım

Kripto para birimleri birkaç yıldır piyasada ve şüphesiz en karlı yatırım fırsatları arasında olduğunu kanıtladı ve geleneksel hisse senetleri ve emtialardan elde edilen karları geride bıraktı. 

2021’de nereye yatırım yapacağınızı düşünüyorsanız, madeni paralar en iyi ve en karlı seçeneğiniz olabilir. Gerçekten de, piyasada 500’den fazla farklı türde kripto para birimi var ve yeni başlayanlar için karar vermeleri çok zor olabilir.

Bitcoin, daha çok tartışılan seçenekler arasında yer alıyor. Ancak, kesinlikle tek iyi olan değil. Son XRP fiyat tahminine göre, kripto para birimi yatırımcılar arasında giderek daha popüler hale geliyor, yeni pozisyonlar kazanıyor ve olağanüstü sonuçlar veriyor . Diğer seçenekler arasında Litecoin, BAT ve Ethereum bulunur. Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Neyse ki, sizin için bazı ipuçları hazırladık. Önümüzdeki yıl yatırım yapmak için bu en iyi 5 kripto paraya bir göz atın ve 2021’e doğru adımlarla başlayın.

Ripple (XPR)

Ripple, kendi para birimi XRP ile tanınıyor ve ardından RippleNet’te yaygın olarak kullanılan yenilikçi bir dijital ödeme platformu geliyor. Bu madeni paranın başlıca faydaları arasında şaşırtıcı derecede düşük döviz kuru ve merkez bankasını atlayan doğrulama süreci nedeniyle transferleriniz için anında onay bulunur. Buna ek olarak, Ripple hizmetlerini bankalar ve diğer finansal kurumlarla işbirliği yapmak için kullanıyor, bu da karşılığında güvenilirliğini artırıyor ve fiyat artışı için uygun tahminleri destekliyor.

Ripple’ı satın almanın en iyi zamanı, fiyat hala oldukça düşük ve uygun olsa da, özellikle bugün piyasada bulunan diğer kripto paralarla karşılaştırıldığında: 28.11.2020 itibarıyla 0.637 $. En alttaki satın almayı dikkate alır ve en üst kuralda satarsanız, karar oldukça şeffaftır.

Ethereum (ETH)

Ethereum, inanılmaz derecede güçlü bir piyasa değeri ile Bitcoin’den sonra en popüler ikinci kripto paradır. Son aylarda fiyatı hızla yükseldi, 09.01.2021 itibariyle 1220 $ ‘a mal oluyor. Merkezi olmayan finans sistemi ile birlikte Ethereum 2.0 güncellemesinin başarısı, böyle bir artışın en büyük nedenleri arasında olabilir.

ETH’nin avantajları – dünyadaki en likit ikinci kripto para birimidir, akıllı sözleşmeleri destekler ve merkezi olmayan mobil uygulamalara (dApp’ler) izin verir.

Litecoin (LTC)

Litecoin, kripto para biriminin gümüşü olarak adlandırılıyor, çok sayıda takipçisi olan köklü bir platform. Litecoin’in fiyatı 08.01.2021 itibariyle 170 dolar. Bu yıl gösterdiği harika sonuçlar göz önüne alındığında, dikkate alınması gereken ilginç bir seçenek. Ekim 2020’de, bu para en büyük kripto para birimlerinden biriydi. Zaten aynı yılın Kasım ayında, konumunu geliştirdi ve sekizinci en büyük oldu. Bu kadar kısa bir süre için oldukça etkileyici bir sonuç.

Litecoin’in avantajları arasında – diğer rakiplere kıyasla çok daha yüksek bir blok ödülüne sahip ve inanılmaz derecede hızlı. Bir bloğu çıkarmak için ortalama süre sadece 2 dakikadır.

Basic Attention Token (BAT)

2018’de popülerliğinin zirvesine ulaşan Basic Attention Token, 2021’de sunabileceği pek çok güzel şeye sahip. BAT, içerik yazarlarının, web geliştiricilerin, halkla ilişkiler ve pazarlamacıların ve bazı BT sektörü profesyonellerinin favori parasıdır. Mozilla Firefox’un bir kurucu ortağı tarafından geliştirilen bu kripto para birimi, içeriden çevrelerde büyük saygı görüyor ve her yıl istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

İlginç bir gerçek: Genellikle Brave Browser ile kullanıldığında, gizliliği koruyan reklamları izleyerek de bazı BAT ödülleri kazanabilirsiniz. Reklamverenler, ürünlerini Brave topluluğuna tanıtmak için ayda minimum 2.500 $ ödüyor.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’i kim duymadı? Sadece piyasada bulunan ilk kripto para birimi değil, aynı zamanda o zamandan beri var olan en pahalı ve çok yönlü olanlardan biridir. Bitcoin kullanmanın başlıca faydaları arasında : kullanıcı özerkliği, eşler arası odaklanma ve kriptografik olarak güvenli işlemler, bankacılık ücretlerinin olmaması, uluslararası transferler için düşük transfer ücretleri ve erişilebilirlik.

“Kripto paraların altını” olarak anılan para, Mart ayında büyük bir krize girdi ve Covid-19’un yayılması nedeniyle koin başına 4.000 $ gibi yeni bir düşük seviyeye indi. Bununla birlikte, hızlı toparlanması şüphe götürmez, şu anda 751,055,862,387 $ Dolarlık piyasa değeriyle 40.000 dolara kadar satış yapıyor ve değerinin artması bekleniyor.

Son tahminler çok güven verici. En iyi hedge fon uzmanları ve bankacılar , 2021’in sonunda 100.000 $ sınırını aşmak için fiyatta yükselebileceğini iddia ediyor . Şehir Bankası’na göre gelecek yıl 300.000 $ ‘a kadar çıkabilir , bu şimdiki değerinin 15 katından fazla. Bir rüya gibi mi geliyor? Ancak endişelenmeyin, Bitcoin’in yatırımcıları benzeri görülmemiş şekillerde şaşırttığı biliniyor.

2021’de bu kripto para birimlerinden herhangi birine yatırım yapmak, doğru bir şekilde değerlendirmeye değer bir fikirdir, tahmin hepsi için farklı bir ölçüde umut vericidir ve yatırım daha önce hiç olmadığı kadar kolaydır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here