1.600 Doların Üstünde Ethereum (ETH) Alınır mı?

Ethereum , iki günden fazla bir süredir 1.600 doların üzerinde işlem görüyor , bu bir hafta önceki grafiklerde eski ATH’sine ulaştıktan sonra altcoin’den beklenen bir hareket oldu. 

Merakla, birçok teknik analist, Ethereum’un 1.700 doların üzerinde bile değerinin altında kaldığını düşünüyor.

Aslında, ağdaki hashrate ve aktif adreslerin ışığında, tüccarlar, özellikle diğer zincir içi ölçümler de yaklaşmakta olan bir ralli sinyalini verdiğinden, yakın vadede ETH konusunda yükselişe geçti. 

Ethereum Fiyatlanması

Şimdi, ağda toplanan günlük işlem ücretlerine dayanarak Ethereum’u değerlemenin farklı yolları var. 

Aynı şekilde, Grayscale’in Ethereum’un değerlemesi hakkındaki son raporu, Ether’in hızla yükselen ücretleri ödeyen emtia olduğu sonucuna vararak , tıpkı seyahatteki bir artışın benzine olan talebi artırabileceği gibi, yüksek ücretlerin de Ether için talebi artırdığını ekledi.

Ücretlerdeki artış, değerlenmesine gerçekten zarar vermiyor. Bunun yerine, talebi yönlendiriyor ve daha yüksek ücretler ve değer olasılığını ortaya çıkarıyor. 

Artış tüccarların portföylerine zarar verebilirken, değerleme arttıkça uzun vadede genel olarak olumlu bir etkiye sahip oluyor.

Ekteki tabloya göre, Ocak 2018’deki en yüksek ücretlerle karşılaştırıldığında, Ethereum’un günlük işlem ücretlerinin Ocak 2021 itibariyle yaklaşık 5 kat olması da dikkat çekicidir.

Ethereum Maliyetleri

Ethereum için oyun değiştirici, 1.600 doların üzerinde satın alma maliyetini haklı çıkarabilecek bir şey, faiz getiren bir varlık olarak ortaya çıkmasıdır. 

Başlangıç ​​değeri, aktif arz, borsa dengesi ve talep tarafından yönlendirildiği için fayda ve arz-talep dinamiklerinden türetilir. 

Fayda, stake etme süreci aracılığıyla da gözlemlenebilir, çünkü ETH 2.0 piyasaya sürüldüğünde, stake etme, tüccarların Ethereum’un gelecekteki beklentilerine güven duyması anlamına geliyordu.

Bu, dağıtımda artışa, piyasa kapitalizasyonunda artışa ve sürekli olarak azalan aktif arza katkıda bulunmuştur; olumlu bir geri bildirim döngüsü görevi gören tüm faktörler görülmüştür. 

Bu döngünün hem spot piyasalarda hem de Vadeli İşlemler piyasalarında olumlu göstergeleri etkilemesi ve uzun vadede fiyatı istikrarlı bir şekilde artırması bekleniyor.

Ayrıca, stake etme, Bitcoin’in rallisine yol açan kıtlık söylentisini destekleyen piyasadaki arzı azalttı. 

Bitcoin ve Ethereum şu anda yüksek bir korelasyonu paylaşmıyor, ancak beklenen hareket benzer sonuçların verilmesi bekleniyor.

Sonuç olarak, piyasa pozitif kalırsa ve beklenen altcoin boğa dönemi olacaksa 2021’de ve uzun vadede, 1.600 doların üzerinde Ethereum satın almak doğru strateji olabilir.

Yine de kendi araştırmanızı iyi yaparak kendi kararlarınızı stratejinize göre vermeniz gerekir. Yüksek risk grubundaki kripto para yatırımları çok kötü sonuçlar doğurabiliyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
24,354.53 $
24,354.53 $
6.52%
ethereumEthereum
1,881.89 $
1,881.89 $
12.44%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.23%
bnbBNB
331.17 $
331.17 $
4.87%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.08%
xrpXRP
0.381839 $
0.381839 $
5.92%
cardanoCardano
0.541846 $
0.541846 $
6.88%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.04%
solanaSolana
42.89 $
42.89 $
9.11%
polkadotPolkadot
9.52 $
9.52 $
11.13%

Benzer Haberler