Home Altcoin Haberleri Ethereum ve Visa Güçlerini Birleştiriyor, Bu Ethereum Fiyatı İçin Ne Anlama Geliyor?

Ethereum ve Visa Güçlerini Birleştiriyor, Bu Ethereum Fiyatı İçin Ne Anlama Geliyor?

0
Ethereum ve Visa Güçlerini Birleştiriyor, Bu Ethereum Fiyatı İçin Ne Anlama Geliyor?

Son birkaç gün, 3 Nisan’da 2.100 doları geçen yeni bir ATH’ye dokundu ve grafiklerde görüldüğü üzere en büyük altcoin Ethereum çok yükseliş gösterdi. Bu nasıl oldu? ETH, özellikle Bitcoin’in 60.000 $ ‘lık psikolojik direncini kırmak için mücadele ettiği bir zamanda, 5 günde % 25’in üzerinde nasıl bir artış gösterdi?

Bu sorunun cevabı, dünyanın en büyük ödeme ağlarından biri olan Visa ile ilgili son haber güncellemesinde bulunabilir. Yakın tarihli bir duyuruya göre , Visa artık Ethereum blok zincirindeki USDC stablecoin’i kullanarak ödemeleri gerçekleştirebilecek. Aynı şekilde firma Crypto.com hizmetlerini kullanacaktır.

Bu neyi gerektirir? Bankless’tan David Hoffman’a göre ,

“Devrim niteliğindeki yeni özellik, Visa’nın ‘nihai ödeme’ işlemlerini göndermek için Ethereum’u kullanıyor olmasıdır. Visa’nın ağında dahili olarak binlerce işlem gerçekleşebilir ve ardından Visa, USDC transferleri için Visa’dan yararlanan ortaklarının bakiyelerini güncelleyen Ethereum’a tek bir toplu işlem yapabilir. “

Bu haber ne kadar büyük? Basitçe söylemek gerekirse, çok büyük, özellikle de geleneksel finans ve dijital para birimleri dünyalarını birbirine bağladığı için. Dahası, evet, bu gelişme muhtemelen kripto varlıklarının spekülasyonun ötesine geçmesini teşvik edecek, ancak yakından bakın ve “ daha istikrarlı bir değişim ortamı aracılığıyla kripto işlemlerini kolaylaştırdığı için USDC’ye yönelik önemli talepleri artıracağını göreceksiniz . “

Ve sadece USDC değil, genel olarak stablecoin işlemleri artık kripto para birimi çevrelerinin dışına çıkmaya hazır olacak. Bu, Daniel Ferraro’nun IntoTheBlock için yayınladığı son haber bülteninde paylaştığı bir bakış açısıydı.

“Gerçek dünyada stabilcoinlerde kolayca işlem yapabilmek, kripto varlıklarına ve protokollere olan talebi teşvik eder, çünkü nakit para çekme ve bir banka hesabına para çekme gibi Ortak noktalarını ortadan kaldırır.”

USDC, Mart 2019’da ortalama 20 milyon dolardan Mart 2021’de günde yaklaşık 3,8 milyar dolara yükselen USDC için günlük işlem hacmi ile piyasadaki en hızlı büyüyen stable coinlerden biri oldu.

Peki ya Ethereum? Ferraro’ya göre,

“Bu iki haberden en çok yararlananlardan biri Ethereum. Akıllı sözleşme platformu, kendi blok zincirindeki ücretler için yerel Ether tokenini gerektiren stabilcoin hacminin çoğunu halleder. “

Basitçe, Visa’nın Ethereum blok zincirindeki USDC işlemlerini halledeceğini söylemek , belki de yetersiz bir ifadedir , çünkü olması beklenen şey, Ethereum’un ödeme raylarına giderek daha fazla faaliyetin taşınmasıdır. Hoffman’ın dediği gibi, bir “rampa” olacak.

Aslında, CoinMetrics’e göre , bloklar son zamanlarda ortalama olarak % 97 -% 98 dolu, tam bloklar ağda tıkanıklığa yol açacak ve yüksek gas ücretleriyle sonuçlanacak.

Visa , işlemlerinin bir kısmını Ethereum blok zincirine koyduğunda durum böyle olacaktır . Aksine, çok beklenen EIP-1559 tam önümüzde görünmüyorsa durum böyle olacaktı. Baz ücreti işlem faaliyetine ters olarak yakma önerisiyle, işlem hacmi büyüdükçe Ether’in arzını azaltması beklenebilir. Basitçe söylemek gerekirse, ikisi bir araya getirildiğinde Ethereum’un deflasyonist bir varlık olmasına yardımcı olabilir.

Bunun ETH ve Ethereum kıtlığı için de sonuçları var . Birçoğu, ETH’nin baskı süresi değerinin yaklaşan EIP’de henüz fiyatlandırılmadığını ve arzdaki azalmayı öne sürerken, Visa’nın hacimleri başlar başlamaz kripto varlığın değerinin çatıdan yükseleceği iddia edilebilir.

Traderların Haziran ayı itibariyle 3.000 $ ‘a kadar yükselen altcoin için büyük bahis oynadıkları bulgusu ile iyimserlik de yüksek.

https://twitter.com/CanteringClark/status/1377364539973439498?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1377364539973439498%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fambcrypto.com%2Fethereum-and-visa-join-forces-what-this-means-from-the-price%2F

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here