Home Altcoin Haberleri Ethereum Topluluğundan Beklenen Karar Sonunda Çıktı!

Ethereum Topluluğundan Beklenen Karar Sonunda Çıktı!

0
Ethereum Topluluğundan Beklenen Karar Sonunda Çıktı!

Ethereum geliştirme protokolü (EIP) 1559, yapılan son karar toplantısıyla onaylandı. Temmuz 2021 de yapılacak olan London hard foku ile protokol resmen aktif olacak. Bu protokol Ethereum topluluğunda ciddi gelişen kavgalara yol açmıştı.

EIP-1559 Resmi Olarak Kabul Gördü

Bu protokolün devreye girmesiyle madencilerin eline geçen kazanç düşeceğinden madenciler bu protokole bir türlü onay vermemekteydi. Vitali Buterin’in çabaları ve topluluğun çoğunluğu tarafından kabul edilmesi, madencilere başka seçenek bırakmadı.

EIP-1559 Protokolü madenci gelirini %20-30 düşürecek fakat bu gelirler daha fazla Ethereum almak için kullanılacak. Alınmış olan bu Ethereumlar topluluk kararı ile yakılacaklar. Bu durumda Ethereum fiyatları daha da artacak.

Tim Beiko adlı geliştirici canlı yayınde bu protokolün kabul edildiğini söyledi. Aynı zamanda ETH’de olacak olan Zorluk Bombası (difficulty bomb) işlemi de London hard forkuna kadar ertelenecek. Zorluk bombası ağdaki madenciliği çok zorlaştırarak madenciliği bitirmeyi amaçlıyor.

Ethereum topluluğunun Proof-of-Work konsensüs yapısından Proof-of-Stake konsensüs yapısına geçiş sürecinde bunu yaparak madenciliği bitirmek istediği zaten bilinmekte. Bu yeni modele geçildiğinde madenciler artık olmayacak onların yerini validatorlar dolduracak. Bu gelişme ile Ether ağındaki ölçeklenebilirlik önemli derece de artması planlanıyor.

 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here