Home Altcoin Haberleri Ethereum 2021’de Neden Bitcoin’den Daha Hızlı Yükseliyor?

Ethereum 2021’de Neden Bitcoin’den Daha Hızlı Yükseliyor?

0
Ethereum 2021’de Neden Bitcoin’den Daha Hızlı Yükseliyor?

Ethereum, bu yılın başından bu yana fiyatı yaklaşık 750 dolardan iki katına çıkarak Salı günü 1.400 doların üzerine çıktı. Bu, pazar lideri Bitcoin’in 29.000 $ ‘dan 40.000 $’ a yükselişini önemli ölçüde geride bıraktı,% 20’lik bir artışla.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi eteri (Ethereum ağını güçlendiren token), bu yılın başından bu yana fiyatını neredeyse iki katına çıkardı ve Salı günü 1.400 doların üzerine çıktı. Bu, pazar lideri Bitcoin’in 29.000 $ ‘dan 40.000 $’ a yükselişini önemli ölçüde geride bıraktı,% 20’lik bir artışla. Ethereum’un kripto para birimi eterine (ETH) olan ilgiyi neyin tetiklediğini anlamak için kripto para birimi endüstrisi uzmanlarıyla konuştu.

Hindistan’ın en büyük kripto para borsası WazirX CEO’su Nischal Shetty, “Normalde, bitcoin ralli olgunlaştığında, eter gibi altcoinler yetişir. Bunun nedeni, Bitcoin yatırımcılarının varlıklarını diğer kripto para birimlerine doğru çeşitlendirmeye başlamasıdır” dedi. “Ripple – üçüncü en büyük kripto para birimi – ABD SEC davası nedeniyle bir çöküş gördü ve bu nedenle dalgalanma yatırımcıları Ethereum’a taşınıyor. Ayrıca, geçen yıl merkezi olmayan borsaların büyümesini gördü ve bu borsalar aracılığıyla işlem yapan yatırımcılar ether, “diye ekledi.

Bir kripto para borsası olan ZebPay CEO’su Rahul Pagidipati, Ethereum’da eter yatırımcılarının faiz kazanmasına olanak tanıyan 2.0 protokolüne doğru yapısal bir kaymaya işaret etti. Yeni protokol, işlem maliyetlerini ve elektrik tüketimini azaltabilen “iş kanıtı” yerine “hissenin kanıtı” ilkesi etrafında inşa edilmiştir. “Yaklaşık 3 milyon ETH (3,8 milyar $) uzun vadeli hisseler için kilitlendi ve bunları satın alınabilir arzdan çıkardı. Düşük arzla daha yüksek fiyatlar gelir, “diye ekledi. Kripto para biriminin yaklaşık 150 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.

Ethereum aynı zamanda birim bazında Bitcoin’den nispeten daha ucuzdur ve bu da yatırımcılar arasında psikolojik bir çekme faktörü oluşturur. “Bir tam bitcoin sahibi olmak artık çoğu insan için muhtemelen bir rüya. Ancak yine de tam bir eter satın alabilirsiniz , yine de birçokları için ulaşılabilir. bitcoin’i hatırlayanlar , bu fırsatın çok daha uzun sürmeyeceğini düşünüyor olabilir, “dedi Pagidipati.” ETH fiyatının dün olduğu gibi önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini aştığında ikiye katlanacağına dair bir teori var. Bitcoin durumunda olanlara. Ancak şu an itibariyle, gelecekteki fiyat hareketleri konusunda temkinli davranıyorum, “diye ekledi Shetty.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here