Home Altcoin Haberleri Ethereum 2.0 Beklentileri. Ethereum’da Toplam Arzın Yüzde 70’i Balinalarda

Ethereum 2.0 Beklentileri. Ethereum’da Toplam Arzın Yüzde 70’i Balinalarda

0
Ethereum 2.0 Beklentileri. Ethereum’da Toplam Arzın Yüzde 70’i Balinalarda

Ethereum Balinaları 2020 yılının Kasım ayından beri sürekli Ethereum satarken şuan toplam arzın %68,7’sini ellerinde tutuyorlar. Grayscale ise elindeki ETH miktarını iki katına çıkarttı.

Ethereum Şubat ayında yaşadığı zirveden sonra düşüş yaşasa da Balinalar ellerinde ETH tutmaya devam ettiler. Yapılan son araştırmalar Ethereum balinalarının arzın çoğunluğunu ellerinde tuttukları yönünde.

Ethereum Balinaları Son 3 Sene de En Yüksek Seviyede

ETH yılın başından bu yana bir yükseliş trendinde. ETH bir all time high’ını 1450$ seviyesinden yapmadan önce seneye 720 dolarla girmişti. Daha yılın ikinci ayı şubatta 2000$ tüm zamanların en yüksek seviyesi oldu.

Piyasa da ki düzeltmeler sebebiyle %35 geri çekilme yaşasa da şuan 1700$’a adım adım ilerliyor. Bu da aslında yıllık getirisinin %135 olduğunu gösteriyor ki çok iyi bir rakam.

Özellikle piyasa düzeltmeleri ve ETH’nin düşüşü balinaları tekrardan ETH toplamaya itti. 10.000+ ETH’yi elinde tutan adres sayısı her geçen gün artmakta. Bu araştırma bir analiz şirketi olan Santiment tarafından yapılmıştır.

Sonuç olarak ETH balinaları şuan arzın %68,7’sine sahipler. Kasım 2017’den beri bu gelinen en üst seviyedir. Santiment şirketinin verilerine göre.

Aynı zaman da 10-10.000 ETH sahiplerinde Eylül 2017’den beri en düşük seviyede.

Bunun sebebi fiyat beklentilerinin yanı sıra kısa zaman içinde lansmanı yapılacak ETH 2.0 olabilir. Pow’dan PoS’a geçiş için çok uzak bir noktada olsalar bile büyük yatırımcılar yatırımlarını stake ederek faydalanabilirler. Farklı alanlardan kazanma yollarını da seçebilirler.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here