Home Altcoin Haberleri Eos (EOS) 2021’de EOS Fiyatı Nekadar Artıracak? EOS Fiyatını Ne Etkiliyor?

2021’de EOS Fiyatı Nekadar Artıracak? EOS Fiyatını Ne Etkiliyor?

0
2021’de EOS Fiyatı Nekadar Artıracak? EOS Fiyatını Ne Etkiliyor?

021’de EOS’a yatırım yapmak için analitik bir rehber

EOS fiyatı 2021‘de Nekadar Olur?

2021’de EOS fiyatına ne olacak? Kripto yatırımcıları her zaman merak etmişlerdir: EOS fiyatını ne yönlendiriyor?

EOS, altcoin ve platformu EOS.IO’da sürekli bir vızıltı olduğu için birçok yatırımcının radarındaydı. Vızıltı, EOS’un İlk Para Arzı ile başladı. İlk ICO, sektördeki en uzun ömürlü olanlardan biri olan neredeyse bir yıl sürdü. Sadece en uzun değil, aynı zamanda rekor kırdı.4 milyar $. Bu olağanüstü ICO performansı, EOS’u neredeyse anında ön plana çıkarır.

Dikkate alınması gereken önemli bir soru, EOS’un itibarını yaşayıp yaşamadığıdır. EOS iyi bir yatırım mı? Bu soruya kesin bir cevap bulmak zor olsa da, buna bakmanın bir yolu, EOS fiyatının etkenlerini belirlemektir. 

EOS’un fiyatını etkileyen faktörler nelerdir?

EOS fiyatını belirleyen üç faktör şunlardır: 

  • Ağ geliştirme  
  • Kripto para piyasası 
  • Artan benimseme 

Neden EOS? 

EOSIO platformu, açık kaynaklı bir yeni nesil protokoldür. Vizyon, ışık hızında işlem işleme hızına sahip ve neredeyse hiç işlem ücreti olmayan merkezi olmayan bir blok zinciri oluşturmaktır. Platformun odak noktası, merkezi olmayan uygulamaların piyasaya sürülmesine izin verecek akıllı sözleşmelerdir. 

Dünya dijitalleşmeye doğru hızla ilerlediğinden, kripto para birimleri kullanıcılara hız ve çeviklik sağlamayı hedefliyor, ancak pek çoğu başarılı olamadı. EOS, saniyede bir milyon işlemi kolaylaştırmayı hedeflediği için hedefi bir sonraki seviyeye taşıdı. Böyle bir durumda, bu kripto para birimi endüstrisini çok artırabilir. EOS aynı zamanda platformunda yerleşik olarak ana özellikleri sunarak akıllı sözleşmelerin kullanılabilirliğini artırmaya çalışıyor, bu da yalnızca hızı değil, aynı zamanda kolaylığı da artıracak. 

EOS, kripto para kraliçesi Ethereum ile birçok benzerlik taşıyor ve sadece kraliçenin bazı ayırt edici özelliklerini bünyesinde barındırmakla kalmıyor, aynı zamanda Ethereum’un sahip olduğu boşluklara da odaklanıyor. Bu nedenle EOS,”Ethereum katili”baş geliştirici Daniel Larimar tarafından. Larimar, EOS’un merkezi olmayan uygulamalar için henüz en güçlü altyapıya sahip olduğunu söylediği için de belirtildi .

Arasındaki en büyük fark Ethereum ve EOS fikir birliği mekanizmasıdır. Ethereum, bir Proof of Stake (PoS) kullanırken, EOS, bir Delegated Proof of Stake (DPoS) mekanizmasına sahiptir. DPoS, EOS’un geleneksel madencilik gerekmediğinden zamandan tasarruf etmesini sağlar. EOS, işlemlerin işlenmesi söz konusu olduğunda daha verimlidir. Ethereum, EOS’un büyük bir 1000 tps işlediği saniyede 15 işlem gerçekleştirebilir ve 1 milyon için daha da fazlasını hedefliyor. Bu nedenle, EOS son derece ölçeklenebilir. Madenciler veya daha doğrusu onaylayıcılar, sahip oldukları token sayısı nedeniyle değil, daha demokratik bir süreçle seçiliyor.

EOS’u Ayıran Nedir? 

EOS, çok iddialı bir kripto para birimi olarak düşünülebilir. EOS, 18 Ocak 2018’de piyasaya sürüldü ve şu anda geliştirme aşamasındadır. EOS’un kısa sürede topladığı ilgi ve destek etkileyici. Bu aynı zamanda, EOS tamamen geliştirildikten sonra yaratabileceği yutturmaca için bir gösterge olabilir. 

EOS, bir ödeme sistemi olarak esasen tüm kripto para birimleri ile aynı şekilde çalışır. Göre CoinList EOS, işlem işleme konusunda Visa gibi büyük kredi kartlarını geride bıraktı. EOS, işleri farklı bir seviyeye taşımasına rağmen, Ethereum ile birçok benzerliğe sahiptir.

EOS, herhangi bir ek ücret ödemeden çok sayıda işlemi de gerçekleştirebilir. Bu, Ethereum’unkine benzer benzersiz bir mekanizma ile elde edilir. Blok üreticilerine blok zinciri tarafından ödeme yapılır ve bu nedenle tüm ek ücretler ortadan kalkar. Çerçevenin dengesini korumasına yardımcı olan bir diğer özellik de enflasyon oranıdır. 

Sürekli olarak, EOS blok zincirinde iki kare oluşturulur. Ancak sadece bir blok üreticisinin bir noktada blok yapmasına izin verilir. Bu sınırlamalar, platformun ideal seviyede çalışmasını sağlar. Belirlenen zaman dilimi boyunca herhangi bir blok teslim edemeyen bir blok üreticisi, verimliliği sağlamak için kısa bir süre ağdan çıkarılır.

EOS ağı, kuruluşlar tarafından veri madenciliği yapmak veya depolamak için de kullanılabilir. Ayrıca, merkezi olmayan uygulamaların kullanılabilirliğine ve üretimine kesinlikle yardımcı olacak depolama ve sunucu barındırma özelliklerine de sahiptir. 

EOS’un hedeflerinden biri blockchain teknolojisinin benimsenmesini artırmak olduğu için EOS ağının da iyi bir kullanım kolaylığı var. Platform kullanıcı dostudur ve nispeten daha basittir. 

EOS Fiyatını Neler Etkiler?

Kripto para birimlerinin fiyatlarını tahmin etmek çok zor bir iştir. Çoğu zaman, rol oynayan birkaç faktör değil, çok sayıda faktör vardır. Hangi faktörlerin daha önemli olduğunu ayırt etmek ve analiz etmek zorlaşıyor. Ama Eos fiyat tahmini yatırımcılar için son derece önemlidir, işte EOS fiyatının belirlenmesinde rol oynayan ana faktörleri ele alıyoruz.

EOS Fiyatını Etkileyen 3 Faktör:

Faktör 1: Ağ geliştirme 

EOS ağının arkasındaki konsept birçok insanı buna çekmiştir. Altcoin’in İlk Para Teklifinde bu kadar başarılı olmasının nedenlerinden biri de budur. EOS’un başarmaya çalıştığı şeyler birçok insana hitap ediyor. Ancak ağ henüz tam olarak geliştirilmemiştir. EOS, muazzam ölçeklenebilirlik sunarak ve neredeyse hiçbir ücret ödemeden vaatlerinden bazılarını yerine getirmiş olsa da, EOS’un tüm vaatlerinden kaçının fiilen yerine getireceği henüz görülmedi.  

Faktör 2: Kripto para Pazarı

Herhangi bir pazarda fiyatlar arz ve talebin buluştuğu yerde belirlenir. Artan arz fiyatları aşağı çekerken artan talep fiyatları yukarı çeker, Economics 101. Ancak kripto para piyasası biraz benzersizdir; genellikle, kripto para birimlerinin arzlarında sabit bir sınır vardır. Dolayısıyla, fiyatların belirlenmesinde arz belirleyici bir rol oynamamaktadır. Bu talep bırakır. Bir kripto para birimine olan talep, bir kripto para biriminin değeri tüketicinin algısında yattığından, fiyat belirlemede en önemli faktördür.Kripto para birimleri giderek daha fazla kabul görüyor. Bu, doğal olarak, kripto para birimlerinin değerini artıracaktır.

Kripto para piyasasında Bitcoin çok büyük bir rol oynar. Kripto para birimlerinin kralı olan Bitcoin, diğer kripto para birimlerinin fiyatlarını büyük ölçüde etkiler. Sektörün 2017 patlamasına tanık olduğu gibi, kripto para birimleri Bitcoin’i takip etme eğilimindedir. EOS, korelasyon katsayısına sahiptir 0.83 Bitcoin ile. Bu, Bitcoin’in değerindeki herhangi bir değişikliğin EOS’un fiyatını büyük ölçüde etkileyeceği anlamına gelir

EOS ayrıca kripto para kraliçesi ile güçlü bir rekabetle karşı karşıya. Ethereum. Ethereum orijinal kripto paralardan biri olduğu ve piyasada bir kalesi olduğu için bu rekabet EOS’un fiyatları için bir tehdit oluşturuyor. EOS’un kraliçeyi yenip yenemeyeceğini veya kraliçenin gücüne yenik düşüp düşmeyeceğini yalnızca zaman gösterecek.

Faktör 3: Daha fazla benimseme 

EOS’un vizyonu, blockchain teknolojisini herkes için erişilebilir hale getirmek ve kullanım kolaylığını artırmaktır. Bunu göz önünde bulundurarak, EOS büyük ölçekte benimsenmek üzere tasarlandı ve şu anda tasarlanıyor. EOS’un bir saniyede bir milyon işlemin işlenmesini amaçladığı için EOS’un ölçeklenebilirliği, ayırt edici özelliklerinden biridir.  

EOS, dijital ödeme platformu olmaya uygundur. Aynı zamanda akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar yoluyla blockchain teknolojisinin kullanımını teşvik etmeye çalışıyor. Kripto para birimlerinin benimsenmesinde de bir artış gördük ve EOS vizyonunu gerçekleştirmeye yaklaştıkça, benimsenmesinde bir artış görebiliyoruz. Artan benimseme ile madalyonun algılanan değeri artacak ve bu da fiyatlarını yükseltecektir.

EOS Fiyat Tahmini

EOS şu anda 2,929,576,070 ABD doları piyasa değeriyle kripto para piyasasında 14. sırada yer almaktadır . Yaklaşık 950 milyon altcoin’lik bir dolaşım arzına ve sabit bir sınıra sahiptir.1 milyar token. EOS’un şu anki fiyatı 3,10 dolar. EOS, 2020 için 5,4 dolar civarında zirve yaptı, ancak çok düşük bir düşüşün ardından 3 dolarlık direnç seviyesini kırdı ve şu anda bu seviyede sabit.

Kurucu Daniel Larimer, Steemit ve BitShares’ı da kurdu ve EOS etrafındaki birçok olumlu vızıltı Larimer’in kripto para dünyasındaki iyi itibarına bağlanabilir. Bu aynı zamanda altcoin için iyimser bir gelecek kaynağı oldu.

Wallet Investor’a göre EOS, yeni yılda bazı büyük dalgalanmalar yaşayacak. Yeni yılın ilk birkaç ayında, EOS’un 5 $ civarında zirveye ulaşması bekleniyor, ancak en kötü senaryoda, EOS 1 $ işaretinin altına düşebilir. Cüzdan Yatırımcısı, kısa EOS’ta% 64 civarında olumsuz bir değişim yaşayabileceğini ve EOS’un 1,103 $ düşebileceğini tahmin etti. 

Tarafından fiyat tahmini Coinliker.com çok iyimser. Kısa vadeli fiyat tahmini% 10’luk negatif bir değişiklik gösteriyor, ancak EOS uzun vadeli iyi bir yatırım olabilir. EOS ağı hala geliştirme aşamasında olduğundan, ağın yakında geliştirmelerini tamamlaması beklendiği için uzun vadeli tahminler umut verici.

Sonuç olarak, EOS’un genel piyasa duyarlılığı yükseliş gibi görünüyor ve bu da şunu gösterebilir: EOS gelecekte büyüyebilir. Büyüyen topluluk, artan kabul vb. Gibi diğer faktörler de EOS fiyatlarının artmasında hayati bir rol oynayacaktır.

EOS’a Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri 

EOS’a yatırım yapmanın avantajları: Eos’a Neden Yatırım Yapılır?

✅ EOS, saniyede 1000 işlem gerçekleştirebilir ve bu sayıyı bir milyona çıkarmayı hedeflemektedir.

✅ EOS, son derece ölçeklenebilir, uygun maliyetli ve çevre dostudur.

✅ Temsilci Teminat Kanıtı mekanizması daha yüksek verimlilik sağlar.

✅ DPoS ayrıca ağı daha demokratik hale getirir.

✅ Blok üreticileri ağa yatırım yapar ve dolayısıyla EOS’da hissesi vardır.

✅ Fiyatların gelecekteki tahminleri, özellikle uzun vadeli iyimser görünüyor.

 EOS’a yatırım yapmanın eksileri:

EOS’da bazı güvenlik sorunları olmuştur. İçinde Mayıs 2018, bilgisayar korsanlarının ağın güvenliğiyle ilgili bir dizi sorunu tespit edebildiği bir raporda ortaya çıktı.

EOS madeni paralarının % 49,67’si birkaç üst adreste mevcut olduğundan, EOS’un ademi merkeziyetçiliğiyle ilgili endişeler de var . Bu, bu adreslerin gizlice anlaşılmasının ağın merkezileşmesine yol açabileceği anlamına gelir, çünkü birkaçı ağ üzerinde yetki kazanacaktır.

EOS’un arkasındaki temel organizasyon olan Block.one’un ağdaki kapsamlı katılımı da bir hoşnutsuzluk kaynağı olmuştur .

EOS, Ethereum gibi bazı yerleşik coinlerle güçlü bir rekabetle karşı karşıya.

EOS’un, kârlı bir seçenek olarak uzun vadeli yatırım ile gelecekte büyük bir potansiyele sahip olması bekleniyor. EOS’a yatırım yapmayı düşünüyorsanız, iyice araştırmanızı tavsiye ederiz.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here