Home Altcoin Haberleri Elon Musk, SpaceX’in Dogecoin’i Ay’a Koyacağını Söyledi, DOGE Fiyatı% 35 Arttı

Elon Musk, SpaceX’in Dogecoin’i Ay’a Koyacağını Söyledi, DOGE Fiyatı% 35 Arttı

0
Elon Musk, SpaceX’in Dogecoin’i Ay’a Koyacağını Söyledi, DOGE Fiyatı% 35 Arttı

Elon Musk, SpaceX’in DOGE’u gerçek bir aya götüreceğini söylemesinden sonra, popüler memden ilham alan kripto para birimi Dogecoin, dakikalar içinde% 35’in üzerinde değer kazandı.

Tesla patronu Elon Musk, tweet veya yatırım şeklinde olabilecek kripto para birimlerinin ani büyümesini etkilemesiyle tanınıyor.

SpaceX DOGE’u Aya Koyacak

Dogecoin’i (DOGE) halka açık bir şekilde destekledikten sonra , popüler milyarder bir kez daha ağırlığını DOGE’nin arkasına attı ve kripto para biriminin altı haftanın en yüksek seviyesine ulaşmasına neden oldu.

Bugün bir tweet’te Musk , şirketlerinden biri olan SpaceX’in “aya” “gerçek bir Dogecoin” koyacağını belirtti.

Nitekim gönderi, tweet’in yapılmasından dakikalar sonra % 35 oranında yükseldiği için kripto para birimini aya götürdü.

DOGE 3 Ayda% 1.500 Kazandırdı

DOGE’nin önemli büyümesine bağlı olarak, yılın başından bu yana % 1.500 arttı. Token, diğer birkaç altcoin gibi, yıla iyi bir notla başlamadı. Coingecko’daki veriler , DOGE’nin 1 Ocak’ta 0,004 dolar olduğunu gösterdi.

İlginç bir şekilde, Musk’ın Şubat ayında yaptığı yorumlar tokenı yaklaşık 0,08 dolara vurdu, çünkü yatırımcılar milyarderin büyük miktarda kripto satın alacağını düşünüyordu.

Bununla birlikte, birçok DOGE meraklısı, Tesla patronunun çığır açan bir 1.5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) satın almak için coini terk etmesinden sonra hayal kırıklığına uğradı. Bu arada, Musk söyledi diye edeceğini Şubat ayında balina sahipleri çanta satılan eğer dogecoin için tam destek vermek istiyor.

DOGE Kabul Edilecek

Bu, Musk’ın Dogecoin’i ilk kez halka açık bir şekilde destekleyeceği zaman değil. Kısa süre önce kendisini “Tesla’nın Technoking” olarak değiştiren Musk, 2017’den beri Dogecoin’e desteğini açıklıyor. Coin hakkındaki yorumları, büyümesinin anahtarı oldu.

Bu haftanın başlarında, Dogecoin, Letonya ulusal havayolu şirketi AirBaltic , müşterilerinin artık kripto para birimini kullanarak uçak biletleri için ödeme yapabileceklerini açıkladığında büyük bir başarı kaydetti .

Girişim, bugün DOGE’nin ani yükselişine atfedilemese de, gelecekte token’ın organik büyümesi için de sağlıklı olarak görülüyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here