Home Altcoin Haberleri Dogecoin (DOGE) SpaceX, Gelecek Yıl Başlatılacak Ay Görevi İçin Dogecoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek

SpaceX, Gelecek Yıl Başlatılacak Ay Görevi İçin Dogecoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek

0
SpaceX, Gelecek Yıl Başlatılacak Ay Görevi İçin Dogecoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek

SpaceX, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde “DOGE-1 Ay Görevini” başlatacak ve Elon Musk’ın ticari roket şirketi şakadan ilham alan kripto para birimi dogecoin’i ödeme olarak kabul edecek.

Geometric Energy Corporation, Pazar günü dogecoin tarafından finanse edilen misyonu duyurdu ve açıklamada misyonun finansal değeri açıklanmadı.

SpaceX Ticari Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Ochinero’nun Geometric Energy tarafından yayınlanan açıklamasında “DOGE-1’i Ay’a piyasaya sürmekten heyecan duyuyoruz!” “Bu görev, kripto para biriminin Dünya yörüngesinin ötesinde uygulanmasını gösterecek ve gezegenler arası ticaret için temel oluşturacak”.

Musk, Nisan ayında Twitter’da SpaceX’in “gerçek aya gerçek bir Dogecoin” koyacağını söyledi.

Dogecoin, Musk’ın “Saturday Night Live” komedi skeç TV şovundaki konuk-ev sahibi reklamı sırasında ona “acele” dedikten sonra Pazar günü fiyatının üçte birinden fazlasını kaybetti .

Musk’ın bu yılki tweetleri, bir sosyal medya şakası olarak başlayan ve bir zamanlar belirsiz olan dijital para birimini bir spekülatörün hayaline dönüştürdü.

Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla Inc (TSLA.O) , Şubat ayında 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve yakında bunu elektrikli arabaları için bir ödeme şekli olarak kabul edeceğini, bu da Bitcoin’i yükselen ana akım kabulüne doğru büyük bir adım olduğunu söyledi. neredeyse 62.000 $ gibi rekor bir yüksek seviyeye ulaştı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here