Home Altcoin Haberleri Dogecoin (DOGE) Rapçi Snoop Dogg’un Tweet’lediği Dogecoin ABD Google Arama Hacminde Bitcoin’i Geçti

Rapçi Snoop Dogg’un Tweet’lediği Dogecoin ABD Google Arama Hacminde Bitcoin’i Geçti

0
Rapçi Snoop Dogg’un Tweet’lediği Dogecoin ABD Google Arama Hacminde Bitcoin’i Geçti

ABD’de Dogecoin’e olan ilgi, geçtiğimiz haftalarda ünlülerin tweet fırtınasının ardından Bitcoin’e olan ilgiyi aştı.

Kripto para piyasasında oldukça ilginç birkaç hafta geçti. Biraz şaşırtıcı bir şekilde (ya da değil), DOGE meme parası ABD’de Bitcoin’den daha fazla perakende ilgisi gördü.

Elon Musk’un düzenli olarak tweet atmasından ve Wall Street Bets’i çevreleyen çılgınlığa kadar değişen bir dizi olay tarafından teşvik edildi.

Dogecoin ABD’de Bitcoin’den Daha Çok Aranılıyor (Google)

İster inanın ister inanmayın Dogecoin şu anda toplam piyasa değeri açısından dünyanın en büyük 12. kripto para birimidir. 8,2 milyar dolarlık toplam piyasa değeri üzerinde oturan Aave, Uniswap’in UNI’si ve hatta USDC stablecoin’i aştı.

Bununla birlikte, Google’da “dogecoin” aramalarının “bitcoin” için en üstte olması nedeniyle, kripto para biriminin artık ABD’de Bitcoin’den daha popüler olduğunu da belirtmek gerekir.

Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nde zaman içindeki ilgiyi gösteren 12 aylık bir grafiktir.

Kuşkusuz bunun büyük bir kısmı, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın geçtiğimiz haftalarda neredeyse her gün DOGE hakkında tweet atmasından kaynaklanıyor.

Musk’ın Twitter’da yaklaşık 46 milyon takipçisi var ve şu anda bile, bu yazının yazıldığı sırada, sabitlenmiş tweet’i “Dünya’nın gelecekteki para birimi” hakkında bir anket. Sonuçlar pek şaşırtıcı değil.

Sadece Musk Değil – Gemide Snoop Dogg ve Diğer Ünlüler

Dogecoin ünlülerden her türlü ilgiyi görüyor ve en sonuncusu ünlü rapçi Snoop Dogg gibi görünüyor. Ünlü, resmi hesabından tweet atarak şu fotoğrafı yayınladı:

Memler, kripto para birimine genel ilgiyi artıran internette orman yangını gibi yayılıyor.

Yalnızca geçen hafta, DOGE yaklaşık % 110 arttı. Son 14 gün içinde, kripto para birimi% 600 kazanç elde etti.

Bu, 29 Ocak’ta ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden geri çekildikten sonra gerçekleşti. BlokchainTR’nin o zamanlar bildirdiği gibi , popüler Wall Street Bets grubuna bağlı kişilerden bahsettikten sonra, fiyat 24 saatten daha kısa bir sürede % 1.000’den fazla artmıştı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here