Elon Musk’a Göre En Büyük Dogecoin Balinası Robinhood

Dogecoin savunucusu olan Elon Musk, DOGE coin’nin sahibi kim sohbetine katıldı. 

Sosyal medya platformu Twitter’da hareketli olan Tesla’nın milyarder CEO’su, komisyonsuz ticaret ve yatırım uygulaması Robinhood’ın dijital para Dogecoin’nin en büyük sahibi olduğunu kanıtlamış oldu.

Musk, bir kullanıcının Robinhood’un en iyi Dogecoin balinası olduğunu öne süren bir tweetine “kulağa hoş geliyor” cevabını verdi.

Bu ayın başlarından beri Dogecoin’in en önemli destekçisi Musk, Bitcoin’e (BTC) göre yüksek arzının Dogecoin için bir avantaj olabileceğini belirterek, onu piyasanın en büyük madeni paralarına karşı savundu. 

Ancak Musk, büyük miktarda kripto para birimi tutan az sayıda balinayla ilgili bazı küçük endişeler olduğunu da sözlerine ekledi. 

Musk, Dogecoin’in dağıtımındaki büyük eşitsizlikten duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi .

Tesla CEO’su daha sonra büyük Dogecoin yatırımcılarından “coinlerinin çoğunu satmalarını” istedi. 

Musk, böyle bir hareketin tam desteğini alacağını ve “yatırımcılar sadece hesaplarını iptal ederse gerçek parayı gerçekten ödeyeceğini” belirtti. 

Musk, “Bence tek gerçek sorun çok fazla konsantrasyon,” diye ekledi.

Dogecoin’in fiyatı, Balinaların eylemleriyle ilgili endişelerin artmaya devam etmesiyle birlikte yorumlarının ardından darbe aldı. Musk, DOGE’nin düşüşünün kısa vadeli olacağını uzun vadede yükseliş beklediğini ifade etti.

Musk’ın Robinhood hakkındaki son sözleri, bu ayın başlarında belirli hisse senetlerinin, özellikle de GameStop’un alımlarını geçici olarak sınırlandıran kısıtlamalar getirdikten sonra ciddi tepkiyle karşılaştığı için ticaret uygulaması üzerinde daha fazla baskı yarattı.

WallStreetBets alt dizinindeki kullanıcılar, AMC Entertainment Holdings Inc. ve oyun ürünleri perakendecisi GameStop Corp’un (GME) hisse senetlerinin fiyatını artırdılar, GameStop hisseleri fırlayarak 27 Ocak’ta 20 dolardan 347,51 dolara yükseldi.

Robinhood ve diğer ticaret firmaları daha sonra yükselen hisse senetlerinin alım satımına kısıtlamalar getirdi; bu, kullanıcılara hisse senetlerini satmak veya tutmak için iki seçenek bıraktı.

Uygulama, ana şirketi 30’dan fazla dava uğraştığı için çok sayıda eleştiri ve tepki aldı.

Robinhood’un kurucusu Musk ve Vladimir Tenev, Şubat ayı başlarında bir Kulüp Binası röportajında, Tenev’i “müşterilerini nehrin aşağısında satmakla” suçlayarak birbirlerine girdiler .

Dogecoin topluluğundan gelen raporlara göre, kripto para biriminin en büyük cüzdanı muhtemelen Robinhood’ın çevrimdışı soğuk deposu. 

En zengin Dogecoin adresi şu anda tüm madeni paraların % 28.69’unu elinde tutuyor ve Tenev bir yığın baskı altındayken Robinhood kitaplarını açmaya zorlanabilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
30,400.00 $
30,400.00 $
2.01%
ethereumEthereum
2,078.80 $
2,078.80 $
2.81%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.14%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.01%
binance-coinBNB
300.92 $
300.92 $
3.3%
xrpXRP
0.432431 $
0.432431 $
2.42%
cardanoCardano
0.577968 $
0.577968 $
10.19%
solanaSolana
55.63 $
55.63 $
9.7%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.01%
polkadotPolkadot
11.18 $
11.18 $
0.61%

Benzer Haberler

/