Home Altcoin Haberleri Dogecoin (DOGE) Elon Musk’a Göre En Büyük Dogecoin Balinası Robinhood

Elon Musk’a Göre En Büyük Dogecoin Balinası Robinhood

0
Elon Musk’a Göre En Büyük Dogecoin Balinası Robinhood

Dogecoin savunucusu olan Elon Musk, DOGE coin’nin sahibi kim sohbetine katıldı.

Sosyal medya platformu Twitter’da hareketli olan Tesla’nın milyarder CEO’su, komisyonsuz ticaret ve yatırım uygulaması Robinhood’ın dijital para Dogecoin’nin en büyük sahibi olduğunu kanıtlamış oldu.

Musk, bir kullanıcının Robinhood’un en iyi Dogecoin balinası olduğunu öne süren bir tweetine “kulağa hoş geliyor” cevabını verdi.

Bu ayın başlarından beri Dogecoin’in en önemli destekçisi Musk, Bitcoin’e (BTC) göre yüksek arzının Dogecoin için bir avantaj olabileceğini belirterek, onu piyasanın en büyük madeni paralarına karşı savundu.

Ancak Musk, büyük miktarda kripto para birimi tutan az sayıda balinayla ilgili bazı küçük endişeler olduğunu da sözlerine ekledi.

Musk, Dogecoin’in dağıtımındaki büyük eşitsizlikten duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi .

Tesla CEO’su daha sonra büyük Dogecoin yatırımcılarından “coinlerinin çoğunu satmalarını” istedi.

Musk, böyle bir hareketin tam desteğini alacağını ve “yatırımcılar sadece hesaplarını iptal ederse gerçek parayı gerçekten ödeyeceğini” belirtti.

Musk, “Bence tek gerçek sorun çok fazla konsantrasyon,” diye ekledi.

Dogecoin’in fiyatı, Balinaların eylemleriyle ilgili endişelerin artmaya devam etmesiyle birlikte yorumlarının ardından darbe aldı. Musk, DOGE’nin düşüşünün kısa vadeli olacağını uzun vadede yükseliş beklediğini ifade etti.

Musk’ın Robinhood hakkındaki son sözleri, bu ayın başlarında belirli hisse senetlerinin, özellikle de GameStop’un alımlarını geçici olarak sınırlandıran kısıtlamalar getirdikten sonra ciddi tepkiyle karşılaştığı için ticaret uygulaması üzerinde daha fazla baskı yarattı.

WallStreetBets alt dizinindeki kullanıcılar, AMC Entertainment Holdings Inc. ve oyun ürünleri perakendecisi GameStop Corp’un (GME) hisse senetlerinin fiyatını artırdılar, GameStop hisseleri fırlayarak 27 Ocak’ta 20 dolardan 347,51 dolara yükseldi.

Robinhood ve diğer ticaret firmaları daha sonra yükselen hisse senetlerinin alım satımına kısıtlamalar getirdi; bu, kullanıcılara hisse senetlerini satmak veya tutmak için iki seçenek bıraktı.

Uygulama, ana şirketi 30’dan fazla dava uğraştığı için çok sayıda eleştiri ve tepki aldı.

Robinhood’un kurucusu Musk ve Vladimir Tenev, Şubat ayı başlarında bir Kulüp Binası röportajında, Tenev’i “müşterilerini nehrin aşağısında satmakla” suçlayarak birbirlerine girdiler .

Dogecoin topluluğundan gelen raporlara göre, kripto para biriminin en büyük cüzdanı muhtemelen Robinhood’ın çevrimdışı soğuk deposu.

En zengin Dogecoin adresi şu anda tüm madeni paraların % 28.69’unu elinde tutuyor ve Tenev bir yığın baskı altındayken Robinhood kitaplarını açmaya zorlanabilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here