Home Altcoin Haberleri Dogecoin (DOGE) Elon Musk Yine Yaptı Yapacağını Dogecoin 1 Tweet ile Fiyatı % 15 Arttırdı

Elon Musk Yine Yaptı Yapacağını Dogecoin 1 Tweet ile Fiyatı % 15 Arttırdı

0
Elon Musk Yine Yaptı Yapacağını Dogecoin 1 Tweet ile Fiyatı % 15 Arttırdı

Elon Musk bugün, yeni doğan oğluna biraz Dogecoin “satın aldığını” tweetledi. Ve tam zamanında, madalyonun fiyatı yükseldi.

Tesla CEO’su ve profesyonel üye Elon Musk bugün Twitter’da, Dogecoin’i sıfır yaşındaki bebeği X Æ A-12 için satın aldığını açıkladı . Tweet, meme parasının fiyatını artırdı.

Bugün tweeted milyarder girişimci, “B gerektiğini bazı dogecoin X lil için, o bir yürümeye başlayan Hodler olabilirsiniz.”

Tweetin ardından Dogecoin’in fiyatı 0,069 dolardan 0,08 dolara yükseldi. Dogecoin daha sonra Musk’ın bir sonraki tweetini beklediği 0.074 $ olan mevcut fiyatına geriledi.

Musk daha sonra , yaratıcılarından birinin büzülmüş dudaklarından aktığı varsayılan bir ıslık melodisiyle gevezelik eden, X Æ A-12 olduğu varsayılan bir bebeğin videosunu paylaştı .

Dünyanın en zengin adamı olan Musk, geçtiğimiz birkaç aydır Dogecoin hakkında aralıksız tweet attı.

Hatta bir noktada kendisini Dogecoin’in CEO’su ilan etti. Geçmişte Dogecoin maskaralıklarının hepsinin şakada olduğu açıklığa kavuşmuş olsa da, son zamanlarda kendisini gerçek bir Bitcoin inanan olarak ortaya çıkardı .

Musk’ın kurduğu elektrikli otomobil üretim şirketi Tesla, Pazartesi günü açıklanan SEC dosyalarına göre Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı .

Bununla birlikte, Dogecoin tweetleri CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, son 30 günde% 753 artan madalyonun fiyatını düzenli olarak pompalıyor.

Geçen hafta, aralarında eksantrik müzisyenler Gene Simmons ve Snoop Dogg’un da bulunduğu birkaç ünlü madalyonun tanıtımını yaptı.

Dogecoin, Aralık 2013’te Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından Bitcoin gibi kripto para birimlerinde eğlenmek için yaratıldı .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here