Home Altcoin Haberleri Dogecoin (DOGE) Dogecoin Reklamı Her Yerde DOGE Reklam Panolarını Yapanlarla Tanışın

Dogecoin Reklamı Her Yerde DOGE Reklam Panolarını Yapanlarla Tanışın

0
Dogecoin Reklamı Her Yerde DOGE Reklam Panolarını Yapanlarla Tanışın

Dogecoin reklam panoları ülkenin her yerinde ortaya çıktı. Reklamların arkasındaki bazı kripto adanmışlarıyla konuştuk.

Times Meydanı korkunç bir yerdir – reklam sloganlarının ve baştan beliren maskotların sürekli yükselen patlamaları ile tanımlanan baskıcı, mavi ışıklı bir kanyon.

Markaları biliyorsunuz çünkü hep aynılar: Coca-Cola, Netflix, Disney, M&M. Ancak geçen hafta, Times Meydanı’nda, kurumsal çıkarlara açıkça bağlanmayan farklı bir figür ortaya çıktı.

Doge biçiminde bir ziyaretçi – son on yılın büyük bir kısmı için bir mem olan geniş gözlü Shiba Inu – bir 45. cadde Polo mağazasının üzerinde küçük ekran.

Resmin hemen üzerinde bir zorunluluk vardı: “$ DOGE Satın Alın.”

Bu bir reklam için oldu dogecoin , en reddit en r bir favori haline o cryptocurrency / GameStop, AMC, Nokia ve Blackberry gibi hasta stokların fiyatı pompalamak için Ocak ayı anıtsal kısa sıkmak-toplumsal bir çabanın ardından mesaj panosu wallstreetbets bu da en az bir yüksek riskli yatırım fonu kurtarma paketiyle sonuçlandı.

Dogecoin Reklamı Her Yerde

2013’te bir tür Bitcoin parodisi olarak piyasaya sürülen Dogecoin, hiçbir zaman ciddi bir yatırım olarak görülmedi. Billy Markus, dogecoin eş yaratıcısı çağırdı bilinçli bir saçma para sistemi sonunda bir hiçe saptanmış “saçma” tüm konseptinin.

Ancak, ironiyi pratikliğe göre ödüllendiren ve Gamestop’un hisse senedi fiyatındaki bu büyük artışlardan viral gönderileri doğrudan sorumlu olan r / wallstreetbets tüccarları için onu çekici kılan tam da bu kalite .

Aynı popülist, mem odaklı animus, Dogecoin’in değerini Şubat ayının ilk günlerinde yaklaşık 10 kat artırdı.

Ve geçen hafta, r / wallstreetbets ve r / dogecoin alt dizinlerinin sakinleri, Sacramento , St. Louis ve Winter Haven, FL gibi yerlerde reklam panoları ile ülke genelinde madeni parayı tanıtmaya başladı .

Times Meydanı reklam panosu, Augusta, GA’dan bir genç olan Dillon Ward’un izniyle geldi; @DogeCoinDolla, reklamın tanıtıcısı, reklamı tanıtmak için yaptığı bir Twitter hesabıdır.

Bir araba yıkamada çalışan Ward, Reddit borsa çılgınlığına kapıldıktan sonra Dogecoin’e dahil oldu. “Pek çok insan bunu yapmamı istedi ve Doge topluluğu için yapmam gerektiğini söyledi, ben de yaptım” dedi.

Times Meydanı ilan panosuna bağımsız bir ilan koymak endişe verici derecede kolaydır.

Ward, zamanlanmış segmentlerde reklam alanı kiralayan Blip adlı bir şirket kullandı; bir görüntü yükleyin ve kısa bir onay döneminden sonra, aceleyle oluşturduğunuz mesajınız (politik olsun ya da olmasın – Blip her ikisine de izin verir) birdenbire dünyaya yansıtılır.

Web sitesi, bu reklam panosunun günlük 864.384 görüntülendiğini tahmin ediyor.

Long Beach, CA’da 30 yaşındaki bir sağlık çalışanı olan Johneric Kindred, Elon Musk tarafından işletilen özel havacılık şirketi SpaceX’in genel merkezinin yakınında benzer bir reklam için ödeme yaptı.

Musk, Twitter’da madeni parayı yarı ironik bir şekilde destekledi ve ona “halkın kripto parası” adını verdi ve gönderileri piyasada vahşi dalgalanmalara neden olma eğiliminde; dünkü tweet’in ardından fiyat neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı:

Kindred için Musk’ın savunuculuğu itirazın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Geçen hafta Salı gününden Cuma gününe kadar aralıklı olarak çalışan ilan panosu doğrudan kendisine hitaben yapıldı. Ve Ward’ın reklamı gibi, çoğunlukla sadece metindi: 

Bu titrek sözde haiku, Kindred’ın pompayı destekleme girişimiydi. O anlattı şifresini o $ 0.027 civarında (fiyat şimdi $ 0,722 olan) adresinde aldığım ve billboard fikri Culver City’deki Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde ER bir vardiya sırasında kendisine geldiğini. 

E-postayla şunları yazdı: “Reklamın yayınlanması için para ödedim ve Elon Musk veya tanıdığı biri tarafından fark edilmesini umdum” ve Tesla CEO’sunu “herkesi isteyen” sıradan insanlar için bir adam “olarak gördüğünü ekledi. hayatta başarılı olmak için. “

Kindred ayrıca Reddit’e “sıradan adamın Wall Street” adını verdiği reklam panosunun bir resmini koymaktan heyecan duyduğunu söyledi.

Dogecoin’in diğer her şey kadar toplulukla ilgili olduğu memi seven Musk adanmışlarının bu gibi hikayeleriyle doludur.

“DOGECOIN SATIN ALIN: AY VE ÖTESİNE”, bir ilan tahtasında yazıyor . Bir başkası “#DOGECOIN: Bir sonraki Bitcoin’i kaçırmayın” diyor .

“Ay’a” giden fiyatlar hakkındaki tahminler Dogecoin’e özgü değildir, ancak bunlar alt dizide ortak bir yükseliş çığlığı haline gelmiştir; tipik olarak bunlara roket emojileri eşlik eder.

Ward, Reddit’e finansal eğitimine hızlı bir başlangıç ​​yaptığı için kredi veriyor. “Öğrenmeye devam ederken tüm topluluk benim için çok şey ifade ediyor” dedi.

Kindred bunu daha açık bir şekilde ifade etti. “Dogecoin’e yatırım yaptığım ve elektrik panosu için ödeme yaptığım için pişman mıyım?” düşündü. “Hayır, harikaydı.”

Ve reklamlar kısa ömürlü olsa da, Dogecoin burada kalabilir: piyasa değeri 9 milyar doları aştı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here