Home Altcoin Haberleri Dogecoin (DOGE) Dogecoin (DOGE) Kopyaları: Shiba İnu Ve Bilmeniz Gereken 5 DOGE Klonu Daha Var

Dogecoin (DOGE) Kopyaları: Shiba İnu Ve Bilmeniz Gereken 5 DOGE Klonu Daha Var

0
Dogecoin (DOGE) Kopyaları: Shiba İnu Ve Bilmeniz Gereken 5 DOGE Klonu Daha Var

Dogecoin’in popüler olması ile, kripto para sahnesine çok sayıda DOGE klonu getirdi.

Bugün altı tane Dogecoin benzeri kripto paraları inceliyeceğiz. Bunlar sırasıyla;

  1. SHIBA
  1. SHIBAPUP
  1. KISHU
  1. HUSKY
  1. DOGES
  1. DOGET

Kripto para piyasası, son aylarda belki de Dogecoin’in büyük sahneye çıkmasıyla birlikte çılgın bir gösteri haline geldi. 2013 yılında şaka olarak başlayan ve eski bir Honda Civic’i satın almak için kurucusunun yığınını sattığı şaka kripto parası, çıkışından sekiz yıl sonra en iyi performans gösteren altcoinler arasında yer aldı.

Elon Musk, Snoop Dogg, Mark Cuban ve diğerleri gibi en popüler ve etkili ünlülerden bazıları tarafından kamuoyuna açık bir şekilde desteklenen DOGE tokeni, insanların dikkatini çekti ve fiyatı tavan yaparak şöhret oldu.

6 aydan daha kısa bir süre içinde beş basamaklı bir yüzde yatırım getirisi ile, başkalarının da izlemeye çalışacağı bir şekilde bekleniyordu. Ve bu gerçekten ortaya çıkan şey oldu. Daima yaratıcı olan kripto topluluğu derinlere indi ve taklitçiler sola ve sağa açılmaya başladı.

Bazılarının aylar öncesinden kalma kökleri varken, Dogecoin‘in önderliğinde son birkaç hafta içinde popülariteleri arttı. Bugün piyasadaki bazı DOGE klonlarına bakacağız.

Shiba Inu (SHIB): Dogecoin Katili

SHIBA INU’suz DOGE-özenti ile ilgili uygun bir yazı olmazdı . Kendini “Dogecoin KILLER” olarak tanımlayan kendi kendine “merkezi olmayan şaka coini” kendi başına bir icat değildir.

22 sayfalık ‘Woofpaper’ (evet, whitepaper buna denir), şaka kripto parasının % 100 ademi merkeziyetçi olduğunu vaat ediyor, ki bu da kurucu – Ryoshi – projeye kefil oldu.

Henüz önceden belirlenmiş bir tarih olmamasına rağmen, proje “gezegendeki en iyi Merkezi Olmayan Ekosistemi (DECO) oluşturmaya adanmıştır” dedi.

Temel olarak, geliştiricilerin merkezi olmayan bir değişim üzerinde çalıştıkları anlamına gelir; bu, gün ışığını görürse, ShibaSwap olarak adlandırılır.

Woofpaper, DEX’in ShibaSwap’den gelen üç “amiral gemisi coini” vurgulayacağını açıkladı – SHIB, LEASH ve BONE.

“ShibaSwap’de, Shib’leriniz KEMİKLER İÇİN KAZANACAK, hatta coinleriniz BURY edecek. Hatta en iyi eğitmenler Shibas’larına SWAP’i öğretir, bu da yavruların bir coini başka bir coinle değiştirmesine olanak tanır. “

Gerçek bir ürünü piyasaya sürmeye yakın bir yerde olmamasına rağmen, SHIB coini (Ethereum üzerine inşa edilmiş) geçtiğimiz haftalarda tarif edilemez kazançlar gördü. DOGE taklitçisi, geçen Salı gününden bu yana % 1.500’ün üzerinde artış gösterdi ve şu anda 12 milyar dolarlık piyasa değeri ile 18. en büyük dijital varlık olmuş oldu.

Dahası, dünyanın önde gelen kripto borsası Binance, platformunda SHIB’i listelediği için bu haftanın başlarında benimsenme dahada genişledi .

Husky Coin (HUSKY)

SHIBA INU kendisini bir Dogecoin katili olarak tanıtırken, Husky Coin, “Elon Musk ve Dogecoin’den ilham aldığını” söyleyerek 2013 yaratımını gururla kabul ediyor. Ek olarak, projenin web sitesinde Husky’nin “Dogecoin’in küçük kardeşi” olduğu yazıyor.

Aynı zamanda, merkezi olmayan bir topluluk tarafından yönlendirilecek bir “deney” olarak başlayan şaka temelli bir kripto paradır. Yani “kurucu yok, takım coini yok.”

Geliştiriciler toplam arzın % 45’ini Uniswap’e ve % 5 takım tokenini kilitledi ve “anahtarları attı.” Kalan % 50, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’e “yakıldı”.

Husky, “Buterin bize baskı yapmadığı sürece” büyümeye, hayatta kalmaya ve gelişmeye devam edeceğini vaat ediyor.

Husky, bu yıl Şubat ayında piyasaya sürüldü ve Binance Akıllı Zincir ile şimdiden bir köprü kurdu. Ayrıca, 2021 Temmuz ayı sonuna kadar piyasaya sürülmesi gereken bir DEX’e sahip olacağına söz veriyor. Ana ağ Aralık ayına kadar varacak ve ZEC tabanlı olacak.

ShibaPup (SHIBAPUP)

Belki de SHIBA INU’dan ilham alan küçük kardeş SHIBA PUP, “Elon Musk bunu istedi” için geldi. Ya da en azından web sitesi öyle diyor, ama buna inanma eğilimindeyiz çünkü üzerinde “ELON’U SEVİYORUM” işareti olan bir kupa var.

Ayrıca, sitede çeşitli kripto köpekleriyle ilgili Elon Musk tweetlerine ayrılmış bir bölüm var.

Tesla’nın CEO’su ile tek taraflı ilişkinin dışında ShibPup, sözleşmesinin Bscscan tarafından doğrulandığını ve token’ın PancakeSwap’de satın alınabileceğini söylüyor.

Kishu Inu (KISHU)

Başka bir Dogecoin takası da Kishu Inu olarak geliyor – “tamamen merkezi olmayan ve eğlenceli, canlı topluluğuna ait.” Proje, kullanıcılar için anlık ödüller vaat ediyor. Yani, KISHU sahipleri ağdaki her işlemin% 2’sini alacak.

Çoğunda olduğu gibi, KISHU bir ERC-20 tokenidir ve toplam arzı 100 katrilyondur. CoinGecko, pazar gününden bu yana token % 150 arttığı için, biraz beklendiği gibi, son birkaç gün içinde fiyat hareketinde büyük bir artış gösteriyor.

Bu, KISHU Swap adlı merkezi olmayan bir borsanın başlatılmasını ve CoinTiger gibi merkezi ticaret mekanlarında listelemeleri vaat eden Üçüncü Aşamadan bile önce.

Doge Tokeni (DOGET)

Hayır, bu Dogecoin değil – Doge Token. Proje, Stellar’da çalışan daha popüler ağabeyinin (Dogecoin) daha çevre dostu bir versiyonu olduğunu söylüyor. Sonuç olarak, web sitesi “abartılamayacak kadar yüksek verimliliğe yol açar” diyor.

Doge Token,% 51’lik bir saldırının kurbanı olmanın imkansız olduğunu iddia ediyor ve bu da onu “yenilmez” kılıyor. Basitleştirilmiş denetim süreci aynı zamanda onu “Dogecoin’den daha güvenilir” hale getirdi.

DogeSwap (DOGES)

Bu DOGECOİN taklitçisi aslında aynı adı taşıyan çalışan bir DEX ile birlikte geliyor. Whitepaper, protokolün önümüzdeki aylarda birkaç hizmet ekleyeceğini söylüyor.

Yani, bunlar merkezi olmayan varlık yönetimi, NFT’ler ve dijital sanat, merkezi olmayan fırlatma rampası ve takas ve stake etme ve çiftçilik mekanizmalarıdır.

Ekip ayrıca, topluluğun DOGES (mevcut yerel madeni para) yanıklarına oy vermesine ve karar vermesine izin verecek bir yönetişim tokeni üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar platformda “herhangi bir miktarda” DOGES yatırabilir ve bunun sonucunda ödüller kazanabilir.

Dünden bu yana biraz düşük olmasına rağmen, DOGES Nisan ortasından bu yana % 300’den fazla arttı

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here