Home Altcoin Haberleri Dogecoin (DOGE) DOGE Fiyatını 1 Dolara Çıkarmak İçin Başka Bir Deneme Olacak mı? Dogecoin Değerli Bir Yatırım mı, Yoksa Sadece Bir Balon mu?

DOGE Fiyatını 1 Dolara Çıkarmak İçin Başka Bir Deneme Olacak mı? Dogecoin Değerli Bir Yatırım mı, Yoksa Sadece Bir Balon mu?

0
DOGE Fiyatını 1 Dolara Çıkarmak İçin Başka Bir Deneme Olacak mı? Dogecoin Değerli Bir Yatırım mı, Yoksa Sadece Bir Balon mu?

Popüler tik-tok dogecoin mücadelesinin ardından, DOGE fiyatı önceki seviyelerine düştü. 2020’nin sonuna kadar aynı seviyeleri korudu ve DOGE fiyatı 2021’in başlangıcında yine yükselişe geçti.

İlk yükseliş ile, fiyatı % 50’den fazla arttı ve ortalama hacim, daha milyar olmamıştı. Ancak 2021 Ocak ayının sonunda, Dogecoin boğaları kısa sürede % 800’den fazla bir artışla tüm kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı.

DOGE fiyatı sadece birkaç saat içinde 0,007 ABD dolarından 0,08 ABD dolarının üzerine çıktı. Ancak yükseliş kısa ömürlü oldu ve kısa sürede aşağıya indi. Düşüş o kadar sert değildi ki tüm karları bastırdı ama yinede düştü, DOGE fiyatı boğa koşusu sırasında biriken kazançlarının bir kısmını parçaladı.

Dogecoin’e Ne Oldu? Neden Sürdürülemedi?

Sabit bir şekilde sıçrayan herhangi bir normal fiyat artışı, herhangi bir küçük düzeltmeyi sürdürebilir. Ancak yaygın söylentilere göre, Reddit grubu WallStreetBets bu dalgalanmanın arkasında. Grup aynı zamanda hisseyi artırmaktan da sorumluydu GameStop fiyatı ve AMC öncesinde.

Tesla CEO’su ve yorumladı Dogecoin CEO’su, Elon Musk milyonlarca takipçisine manipülasyon hakkında tweet atmıştı. Bundan sonra, hedge fonlardan biri GME’deki tüm kısa pozisyonlarını kapattı. Bu nedenle büyük bir artışa neden olur.

Saatler sonra, WallStreetGroup’un yöneticisi de fiyatı bir dereceye kadar yükselten Dogecoin’e tweet attı. En büyük değişim, Wall Street’in kripto alanına girip DOGE fiyatını hedeflediği zamandı. Bu, % 800’den fazla büyük bir artışa yol açtı ve bu nedenle, iyi planlanmış gibi görünüyordu, çoğu kar elde ederek pozisyonlarını kapattı.

DOGE fiyatı 0,0347 $ ‘a yaklaştıran bir düşüşle tekrar başladı, ancak memnuniyetle, fiyat yine yükseldi ve daha önce kaybettiği % 100’den fazla yükseldi.

Akıllarda kalan soru işe Dogecoin Balon mu?

Kripto para alanlarında yatırım yapmak riskli olduğu kadar karlı bir iş olduğu kesin ve yatırımcılar buna göre alım satımlarını yaparlar. Ancak kripto paralarda ani yükselişlerin yaşandığı bu dönemde fiyatlar sadece şişiriliyormu yoksa halk arasında kripto paralar benimseniyor mu?

Dogecoin yükselişini tetikleyen isim Elon Musk geçmiş fiyat hareketlerine bakıp yatırım yaptığını açıklamıştı. Ancak bu ani yükseliş balon olarak nitelendiriliyor kripto para topluluğunda yatırım yapılırken bunlar göz önünde bulundurmak gerekiyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here