Home Altcoin Haberleri DeFi Haberleri Yatırımcıların Takip Etmesi Gereken 5 DeFi Projesi

Yatırımcıların Takip Etmesi Gereken 5 DeFi Projesi

0
Yatırımcıların Takip Etmesi Gereken 5 DeFi Projesi

Kripto artık tamamen kripto para birimi ile ilgili olmadığını, Kripto artık küçük görülen bir şey değil ve artık kriptografi tarafından kontrol edilen tüm blok zincir uygulamalarını temsil ediyor. 

İlk kripto para birimi olan Bitcoin ve ardından bir Altcoin para birimi olan Altcoin Ethereum’un üretilmesiyle kripto daha heycan verici hale gelmiştir. Peki yeni dönemde en çok konuşulan merkezi olmayan finans DeFi nedir?

DeFi Nedir?

Kripto para birimlerinde büyük ilgi çeken bir alan DeFi (decentralised finance) veya merkezi olmayan finans. Bu , bir banka veya avukat gibi aracılara ihtiyaç duymayan ve bunun yerine çevrimiçi blok zinciri teknolojisini kullanan, otomatik olarak uygulanabilir anlaşmalar olan akıllı sözleşmeleri kullanan finansal hizmetleri ifade eder .

Üçüncü dalga, finansla (ademi merkeziyetçi finans) ilişkilendirilmesine rağmen, aslında anonim şirketlerin patlaması on altıncı ve on altıncı sırada olduğu için ekonomilerimizin geleceği için kilit önemde olacak özerk, merkezi olmayan işletmelerin kurulması anlamına gelen DeFi’dir. on yedinci yüzyıllar.

Sonunda her şey verimlilikle ilgilidir. Ne düşündüğünüz, söylediğiniz veya inandığınız önemli değil, işi bir şeye dönüştürmenin verimliliği ekonominin özüdür ve eğer verimliliği artırmanın bir yolu bulunursa, o zaman bu yöntem eninde sonunda yükselen erken benimseyenler tarafından ele geçirilecektir. 

Akıllı sözleşme özellikli yönetişim ile blok zincir tarafından verilen tokenlerin yeni yapısı, bu tür verimlilikleri artıracak bir yeniliktir. Sadece yerleşik şeyleri yapmanın daha verimli yollarını yaratmakla kalmayacaklar, aynı zamanda yeni şeyler yapmanın heyecan verici yollarını da kolaylaştıracaklar.

Şu anda, finansal hizmetleri rahatsız eden yerleşik maliyet, zahmet, israf ve hilekarlık katmanlarından arınmış, özerk bir finans altyapısı oluşturacak devrim niteliğinde bir finans kuruluşları nesli icat ediliyor. 

Ancak bu sadece bir başlangıç, çünkü bu gelişen iş yapıları herhangi bir işletmeye aynı derecede faydalı bir şekilde uygulanabilir. Gelirin jeton sahiplerine aktığı ve jeton sahiplerinin, yavaş, sürtünme ile boğuşan fiziksel dünya yerine dijital alandaki işletmelerine teklif vermeyi kabul ettiği ve teklif ettiği bir sistem hayat buluyor. 

Bu süreçler herhangi bir işletme için işe yarayabilir ve şu anda çok sayıda hızla büyüyen finans kuruluşlarının çekirdeğini oluşturur.

DeFi’de öncülük edilen bu yenilikler, buna izin veren ekonomiler için girişimciliği patlatacak ve eski süreçlerinin dramatik yeni süreçlere yol açtığını görmekten mutlu olan ekonomiler için büyük bir rekabet avantajı sağlayacaktır. 

Batı, aktif yolsuzluğu ortadan kaldırmak için çok uğraştı, ancak yine de kapı bekçisinin pasif yolsuzluğuna tutunuyor. Kripto bu tıkanıklığı temizleyebilir ve temizleyecektir.

Şimdi Bill Gates’in Düşünce Hızında İşi kitabını hatırlayarak kıkırdıyorum . Bu, kendi yolunda ufuk açıcıydı çünkü sürtünmesiz iş, ışık hızı teknolojisi dünyasında nasıl olması gerektiğidir. 

Bununla birlikte, bürokrasiyi düzenleyen briarların hiç bitmeyen yayılması, ticari eylemi gerçekleştirmeyi her zamankinden daha zor hale getirerek, işler o zamandan beri dramatik bir şekilde battı. 

20 yıl önce zamanlarının % 20’sini evrak işlerine harcayan insanlar şimdi neredeyse tüm çalışma çıktılarını buna harcıyorlar. Kripto ademi merkeziyetçilik, bu sürekli gerilen Gordian düğümünü kesebilir ve inanıyorum ki kesebilir.

Ama bir yatırımcı ne yapmalı? Bunda ustalaşmaları gerektiğini söyleyip duruyorum ve bu tavsiyeyi sürdürüyorum. DeFi ve ortaya çıkacağı yeni iplikler, yatırımcılar için on yıl ve daha fazla fırsat sağlayacak.

Genleşmeye başlama yeri, DeFi alanındaki büyük isimlerdir ve bu isimlere açık ve kapalı ve uzun süre sahip oldum, sahip olacağım ve sahip olacağım. “Mavi kriptolar” (22 Ocak 2021 itibariyle bir Google sonucu üretmediği için şimdi bu uyarlanmış terimin icadına sahip çıkmama izin verin) l burada büyük bir beş.

1.Chainlink (LINK)

Bu tokeni tutmuyorum ama şu anda piyasa değeri açısından bir numaralı DeFi belirteci. Bir Oracle’dır ve diğer projelere ücret karşılığında değer sağlar.

Bir DeFi birikimi ve kredisi olan Aave gibi siteler, ödünç alınan veya yatırılan bir jetonun değerini otomatik olarak bilir. Yeni veri akışı pek çok DeFi uygulaması için anahtar olduğundan, Chainlink Defi’de bir numara.

2.Uniswap (UNI)

Bu siteyi seviyorum. Ethereum cüzdan takas tokenleri olan herkesin, token takasını sağlamak için likidite sağlayan bir piyasa yapıcı olarak ücret geliri elde etmesini sağlar ve kullanıcıların istedikleri ve likiditeyi finanse etmeye hazır oldukları herhangi bir token için bir pazar oluşturmalarına izin verir. -de-doo. Jeton alıp satmak için siteye gidiyorum.

3.Aave (AAVE)

Aave, jetonlarınızı yerleştirebileceğiniz ve bunlardan faiz alabileceğiniz bir sitedir. Yazdığım gibi, bir stablecoin’de yaklaşık% 10 + APR. Evet doğru okudunuz.

Her yere gidebilen Ethereum işlem ücretleri, 20 ila 150 $ veya daha fazla bir para yatırma ve gidiş-dönüş yolculuğu için çekilme, boyut olarak hareket etmeniz gerektiği anlamına gelir, örneğin 10.000 $ artı, ancak getiri gerçek.

4.Compound (COMP)

Bileşik, Aave gibi bir tasarruf ve borçlanma uygulamasıdır, ancak getirinin bir kısmını kendi yüksek puanlı bileşik jetonunda ödediği bir bükülme ile.

Yazarken, 1 USDc stabilcoin’imde% 6.43 artı bileşikte% 3.6 daha alıyorum. % 6,4 verim, herhangi bir olayda ‘ölmek’ demektir ve bir jetonda, sahip olduğundan bile daha fazla aylanabilen bir jetonda% 3,6 daha fazla verim, harika. 

Ben ABD kurtarıcısı değilim ama paranızla ABD’de elde ettiğiniz paraya baktığımızda, eski finansal olarak bastırılmış dünyada, tüm rakamların oranın önünde 0 olduğu görülüyor.

Compound ve Aave tarafından dağıtılan oranlar, ne ücret aldıklarının sadece diğer yüzüdür. İnsanlardan borç almaları için ücretlendirdikleri% 8.37’nin% 6.4’ünü alırsınız. 

Daha önceki bir makalede bahsettiğim gibi krediyi% 150 karşılayacak teminatınız varsa, borçlanmak için iyi bir neden var. Bu mantığı takip edin ve bu devrimin neden eski iş yapma biçimini ezdiği konusunda bir fikir edinin.

Ethereum, jeton başına 450 dolar. Daha fazlasını satın almak ve aslında ethereum pozisyonumu yükseltmek istiyorum, bu yüzden bileşik olarak 30.000 $ kripto yatırıyorum ve ayrıca Aave ile benzer bir şey yaptım. 

Aave’den istikrarlı bir kripto olan USDc cinsinden 20.000 $ borç alıyorum. Uniswap’ta Ethereum ile değiştiriyorum. USDc, geri ödeme için yalnızca 1 $ bir token olacak, bu yüzden onu ethereum ile değiştiriyorum çünkü artacağını düşünüyorum. Bir Lambo ya da ev de alabilirdim.

Ben% 8 ödüyorum, ancak bu arada teminatım faiz kazanıyor, bu da güne bağlı olarak 20.000 $ ‘ın neredeyse borçlanma faizini karşılıyor. % 6,5 oranında 30.000 $ teminat koyarsanız ve 20.000 $ üzerinden% 9 ücret alırsanız, aslında kâr elde edersiniz. 

Borçlanmalarım ayrıca başka bir bileşik token ödemesiyle bana% 4,3 getiri sağlıyor. Bu doğru, sizi şu anda% 4’ün üzerindeki melodiyi ödünç almaya teşvik ettiler. 

Yani genel olarak negatif bir faiz oranı ödüyorum. Ardından Ethereum, coin başına 1.025 $ ‘a gidiyor. Onları 45.000 $ ‘a satıyorum, 20.000 $’ lık krediyi geri öderim ve şimdi 25.000 $ kârım.

Kâr olasılığı, neden borç aldığımdır, ancak borç almak isteyebilmem için başka birçok neden var, faiz nereden geldi. 

Bu arada, bileşiğin değeri, tasarruf sahipleri ve tokenları arasındaki farktan geldi; bu, çok değerlidir, çünkü bunlar, 5 milyar dolarlık mevduat çeken bir işletmede yönetim jetonlarıdır.

Ana fikir, iş modelinin gerçek olmasıdır. Bu yüzden paramdan Goldman Sachs’ın Marcus’un sunacağından% 1,000 + daha fazla kazanırken, aynı zamanda bir işletmede istediğim zaman nakde çevirmekte özgür olduğum ve beklemek istersem katılmakta özgürüm geleceği ve gelişen faydaları.

Şimdi neden bu kadar heyecanlandığımı anlıyor musun?

5.DAI (DAI)

Sonunda bir stabilcoin olan DAI ile bitireceğim. Bu, başka bir mavi kripto olan Maker DAO’nun bir yaratımıdır, ancak DAI’den bahsediyorum çünkü biraz fazladan yerleşik bir dolar değerinde bir stabilcoin.

Stablecoins, bir köprü olan bir token içinde sabit bir değer sundukları için bu devrimin anahtarıdır. “itibari para birimi” ve 150 trilyon dolarlık küresel likiditesi ve DAI’nin hoş bir özelliği var. Yılda% 3 temettü ödüyor. Getiri ödeyen nakittir. 

Coinbase ve diğer borsalarda tutarsanız, bu getiriyi sizin için toplarlar ve temettülerinizin gözlerinizin önünde toplanmasını izleyebilirsiniz.

40.000 $ ‘lık dolan token ve bitcoin kripto dünyasında gömülü olanlar için yılda yüzde üç getiri neredeyse hiç yeryüzünü sarsmıyor, ancak düşündüğünüzde tüm finansal sistem için bir paradigma sarsılıyor. 

Sıfır faizli bir dünyada,% 3 getiri muazzamdır ama bunun dışında; DAI, özünde temettü ödeyen bir para birimidir. Bu tamamen yeni bir fikir ve arkasında da bir iş modeli var, bu yüzden yeni jetonlar basitçe basılmış ve verilmiş gibi değil, çünkü eğer oyun buysa, o zaman fiyat hızlı bir şekilde düşecektir, ki bunu yapmaz. 

Nakit yaratmanın yeni bir yolu, ki bu, ekonomiyle ilgileniyorsanız, bir tür kredi. DAI, yalnızca bilgisayarların oluşturabileceği ve yalnızca kriptonun etkili bir şekilde dağıtabileceği yeni bir para türüdür.

Yani araştırmalarınıza devam etmenizi sağlayacak beş mavi kripto jetonu var, ancak bu, keşfedilmemiş kripto kıtasından donmuş dev buzdağının sadece görünen kısmı. 

Orada düzinelerce proje var ve her gün yenileri çıkıyor. İyi olanların milyarlarca değerinde olma şansı vardır ve doğal olarak zayıf olanlar çarpar ve yanar.

Bu yeni yeniliğin sonucu, madeni para başına efsanevi bir 1.000.000 $ ‘a ulaştığında bile Bitcoin’i cüce bırakacak.

Kripto para biriminin “büyük” olduğunu ve çok büyük olacağını düşünmüştüm ama yanılmışım. Merkezi olmayan özerk kuruluşlar “büyük” olacak ve bu gelecek yolda ve adı DeFi olacak.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here