Home Kripto Kılavuz Vortex DeFi (VTX) Nedir? Vortex Bişenleri Nelerdir?

Vortex DeFi (VTX) Nedir? Vortex Bişenleri Nelerdir?

0
Vortex DeFi (VTX) Nedir? Vortex Bişenleri Nelerdir?

Vortex DeFi (VTX) , kullanıcılara tek bir web tabanlı kullanıcı arayüzünden tüm önde gelen merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına ve protokollerine tek noktadan erişim sağlamayı amaçlamaktadır.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi), niş bir alt kategoriden günümüzde kripto para birimi ve blok zinciri alanını yönlendiren en büyük katalizöre dönüşmüştür. 

Öncelikle DeFi paylaşımının çoğunluğuna sahip olan Ethereum ağına odaklanıyor. Bununla birlikte, çok sayıda çekirdek DeFi protokolü, birleştirici ve sayısız çatal vardır. Tüm bunlar hızla kafa karıştırıcı hale gelebilir.

Neyse ki, kullanıcıların bu protokollerin karmaşık işleyişini ve nüanslarını derinlemesine incelemek zorunda değiller ki bu uzun vadeli kullanıcılar için bile çok zor olabilir. Vortex DeFi, sektöre erişimi ve teşhirini kolaylaştırmak için tanıtıldı. 

Oyun alanını düzleştirmek ve daha fazla katılım sağlamak için karmaşıklığı basit ve sezgisel bir arayüzde soyutlayan farklı protokollerle entegrasyonlara sahiptir.

Vortex DeFi Ekibinde Kimler Var

Vortex DeFi, özel bir yatırım turuyla Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü. X21 Digital, Duck Dao, Moonrock Capital, Magnus Capital, Pluto Digital Assets PLC, Fakülte Sermayesi, A195 Capital vb. Kuruluşlardan faiz ve finansman sağladı.

CEO Rahul Singh ve stratejik danışman Lester Lim tarafından yönetilen çok kültürlü bir ekibe sahiptir. Diğer önde gelen ekip üyeleri, teknik lider Arun Sunil ve ürün lideri Shaz. Tüm ekip üyeleri, pazar lideri şirketlerde ve blok zinciri projelerinde geçmiş deneyime sahiptir.

Vortex DeFi Nedir?

Vortex DeFi , Ethereum ve Polkadot arasında bir köprü görevi gören web tabanlı bir DeFi yönetim sistemi veya kapsamlı bir DeFi toplu çözüm platformudur. 

Temel protokollerin işlevselliğini ve gücünü şık bir gösterge panosunda birleştirerek tüm kategorilerdeki kullanıcıların verim çiftçiliğine katılmasına olanak tanır. 

Sağlanan temel hizmetler NFT varlık yönetimi, borç verme ve borçlanma, sigorta ve takastır.

Vortex DeFi ayrıca , otomatikleştirilmiş karlı verim çiftçiliğini mümkün kılmak için çeşitli kredi protokollerine erişmek ve bunlardan değer elde etmek için yEarn finans protokolünü kullanacaktır. 

Zincirler arası uyumluluğun ek avantajı, kullanıcıların gelecek vaat eden iki blok zinciri arasında seçim yapmak zorunda kalmamasını sağlar. 

Vortex DEFI ayrıca, tahmin ve deneyleri sürecin dışında tutan birkaç bileşene sahiptir.

Vortex DEFI – Bileşenler

Vortex V-Takas

Vortex’in Uniswap veya Bancor eşdeğeri olan V-Swap, Ethereum ve Polkadot blok zincirinde otomatik bir dijital varlık değişimi sunacak. 

Birden fazla kaynaktan likidite toplama sunması muhtemeldir, bu nedenle doğrudan bir karşı taraf veya sipariş defteri olmadan eşler arası token değişimi gerçekleştirilebilir.

Vortex V-Pay

Kullanıcılar için bir fiat ağ geçidi sunacak, böylece FIAT’tan, kartlarında veya banka hesaplarında kripto varlıkları alıp satabilecekler. 

Bu, yeni kullanıcıları işe almanın yanı sıra geri dönüşlerini gerçekleştirmenin bir yolunu bulmalarını sağlamak için gereklidir.

Vortex V-Verim

Adından da anlaşılacağı gibi bir getiri toplayıcı olan V-Yield, farklı kaynaklardan elde edilen verimi birleştirecek ve bunları en iyi getiri oranına göre optimize edecektir. Kullanıcıları kaynakları manuel olarak bulma ve onları döndürme ihtiyacından kurtaracaktır.

Vortex V-NFT’ler

Bir varlık yönetimi olan V-NFT’ler, kullanıcıların varlık koleksiyonlarını yönetmelerine ve birbirleriyle değiştirmelerine olanak tanır. 

NFT’lerin likit olmayan bir varlık sınıfı olduğu ve altyapılarının dağınık olduğu göz önüne alındığında, birleşik bir arayüz geliştirmek çok önemlidir.

Vortex V-Sigorta

DeFi protokolleri, istismarlar ve akıllı sözleşme riskleriyle doludur. Bu nedenle, yeni kullanıcıları dahil etmek ve hatta mevcut kullanıcıları elde tutmak için, fonlarının korunmasını sağlayarak onlara gönül rahatlığı sağlamak gerekir. 

V-Insure, birden fazla DeFi sigorta protokolü ile entegrasyon arayarak kullanıcı fonlarını sigortalamaya çalışacaktır.

Vortex Tokeni Ve Simgesi VTX

Platformun yerel tokeni, kullanıcıları teşvik etmek için kullanılacak olan Vortex DeFi Token (VTX), ERC-20 tokenidir. Dört amacı vardır:

  1. Likidite havuzları (LP) ödülleri VTX’te dağıtılır
  2. Platformda stake etme için kullanım.
  3. VTX tokenlerini tutmak, kullanıcıların platform ücretlerinden tasarruf etmelerini sağlar
  4. Ekip, arzı azaltmak ve mevcut tokenlerin değerini artırmak için düzenli olarak token satın alma ve bunları her çeyrekte yakma planlarını duyurdu.

Tüm bu avantajlar ve değer tahakkuk mekanizmaları, artan talep ve fiyatlar beklentisiyle kullanıcıları token tutmaya motive edecek.

VTX Token Metrikleri

VTX tokeni toplam 100M Dolar VTX arzına ve 0.4M Dolar VTX başlangıç ​​dolaşım arzına sahiptir.

Vortex Finansman Turları

Özel Satış (tamamlandı): 32.500.000 VTX, jeton başına 0.0276 USD’den satıldı. (% 25 TGE, 120 gün boyunca% 75 hak kazanma)

Halka Açık Satış (28 Şubat 2021’de): Token başına 0,04 USD’den satılacak 2.500.000 VTX. Hak kazanma süresi yok. *

Vortex DeFi’nin Avantajları Nelerdir?

Vortex (VTX), kullanıcılara birleşik bir DeFi yönetim panosu, soyutlanmış karmaşıklıkla sorunsuz bir deneyim sunan çeşitli protokolleri bir araya getirme yeteneği, güçlü ödünç verme ve kazanma işlevi, optimize edilmiş iadeler için otomatik fon rotasyonu, gözetim dışı işlev ve karşı sigortanın avantajlarını sunar. fon kaybı.

Vortex DEFI Bağlantılı Protokoller Nelerdir?

Vortex DEFI, Maker DAO , Compound , Kava, Idle, Aave , Yearn , Uniswap , Nexus Mutual, Curve dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birkaç önemli DEFI protokolüyle entegrasyona sahip olacaktır . 

Bu, merkezi olmayan finansın penetrasyonunu artırması muhtemel olan güçlü bir kullanıcı deneyimine izin verecektir.

Vortex (VTX) Vizyonu Nedir?

Ekip, Vortex’in bir kullanıcının DeFi ihtiyaçları için en iyi tek elden çözüm olacağını ve deneyimlerini basitleştirmelerine izin vereceğini umuyor. 

Vortex, teknik uzmanlıklarından bağımsız olarak finansal uygulamaları tüm kullanıcılar için erişilebilir ve basit hale getirmeyi umuyor. 

Ayrıca, işlemleri gruplayarak ve birleştirerek işlem ücretlerinden (gaz) tasarruf etmeye izin verecektir.

Vortex, geniş katılım ve kullanıcı etkinliğinde artış sağlayarak DeFi protokollerinin ademi merkeziyetçilik düzeyini de artırabilir. 

Ayrıca, DAAS (DeFi-As-A-Service) iş modeline sahip olacak. Şu anda, ürün geliştirme aşamasında ve platform lansmanı yaklaştıkça daha fazla değişiklik bekleniyor.

Vortex (VTX) Coin Hakkındaki Genel Sonuç

DEFI, açıklık, fırsat eşitliği, şeffaflık, güvensizlik, merkezi kontrol eksikliği, hızlı işlem ve lego benzeri bir araya getirilebilirlik ilkesi üzerine kurulmuştur. 

Genellikle, kripto topluluğunun ilkelerinden büyük ölçüde farklı olan ve bu hizmetleri çok sayıda insana vermeyen geleneksel finansal sisteme üstün bir alternatif olarak sunulur.

Öte yandan, DeFi, bir internet bağlantısı ve kişisel bir bilgi işlem cihazı veya akıllı telefonu olan hemen hemen herkes tarafından erişilebilir. 

Ancak, mevcut DeFi protokollerinin ilkel kullanıcı arayüzleri ve deneyimleri bir problemdi. Neyse ki, Vortex coin bu protokollerin güçlü işlevselliğini şaşırtıcı ve basit bir arayüzle üst üste getirecek.

Şu anda, birden fazla DEFI protokolüne bağlı, hizmetlerini bir araya getiren ve tek noktadan bir çözüm sunan gösterge tablosu tarzı platformların eksikliği var. 

Tüm bunlar, büyük olasılıkla çok sayıda yeni kullanıcıya katılması ve mevcut kullanıcılara yeni ve ilginç bir çözüm sunması muhtemel olan Vortex lansmanıyla değişmek üzere.


E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here