Home Kripto Kılavuz Unido (UDO) Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Unido (UDO) Nedir? Nerelerde Kullanılır?

0
Unido (UDO) Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Polkadot tarafından desteklenen Unido (UDO) , tüm kullanıcıların memnuniyetini garanti eden kripto bankacılığı alanında yönetişim, güvenlik ve birlikte çalışabilirlik konusunda uzmanlaşmış işletmelere kripto varlık yönetimi çözümleri sunar.

Unido (UDO) Kurucuları Kimlerdir?

Web3 blockchain Polkadot tarafından desteklenen Unido, blockchain sektöründe 20 yıldan fazla deneyime sahip Chris Weddle tarafından kuruldu. Proje 2017 yılında başlatıldı ve deneyimli finans uzmanları, yazılım geliştiricileri ve blok zinciri geliştiricilerinden oluşan bir ekip tarafından destekleniyor. Hepsi Goldman Sachs, Wipro ve Macquarie gibi tanınmış finans ve geliştirme firmalarından geliyor.

Unido projesi sayesinde ekip, kripto varlıklarının işlenmesini kolaylaştıran blok zinciri tabanlı bir yönetim aracının farklı ve dinamik uygulamasıyla güvenlik ve erişilebilirlik sorunlarını başarıyla çözmeyi başardı.

Unido (UDO) Nedir?

Unido , merkezi olmayan uygulamaların yönetişim, güvenlik ve erişilebilirlik zorluklarını ele alan ve şirketlerin kripto varlıklarını yönetmelerine ve DeFi’den yararlanmalarına olanak tanıyan bir teknoloji ekosistemidir.

Unido’nun farklı protokolü, verimli tescilli ve çok işaretli anahtar imzalama teknolojisinden yararlanarak DeFi’ye yatırımı kolaylaştırır. Ayrıca kullanıcılar, kripto bankacılık işlemlerini tam bir güvenlik içinde yönetme konusunda benzersiz bir yeteneğe sahiptir.

Merkezi olmayan platform kapsamında, varlık yönetimi işletmeleri ve kripto yerel şirketleri, ilgili dijital varlıklarının muhafazası için çeviklik ve verimlilik sağlar. Bu, firmalar ve kuruluşların, lisanslama ve düzenleme gerekliliklerine uyumlu kaldıklarından DeFi ağlarıyla arayüz oluşturmaları için güçlü bir köprü oluşturur.

Platformun algoritması, müşterilere çok sayıda kripto ticareti, ödeme ve bankacılık çözümü sunmanın yanı sıra, en iyi şekilde çalışır.

Unido’nun kullanıcı dostu protokolü sayesinde, katılımcılar esasen, tümü sistemin blok zincirinin özel uygulamasından sorumlu olan Kurumsal Kripto Bankacılık Paketi, DeFi Vault Erişimi ve Yönetişim / Güvenlik özellikleri olmak üzere üç ana özelliğe erişebilirler.

Kurumsal Kripto Bankacılık Paketi

Firmaların günlük operasyonları ve sermaye harcamalarını yönetebilecekleri bir işletme bankacılığı portalı. Bu özellik, müşterilerin cüzdanlarını oluşturan, atayan ve yöneten çok kullanıcılı bir cüzdan yönetim protokolü ile kullanıcıları güçlendirir.

Ek olarak, blok zinciri çözümüne özgü haklara ve erişim gereksinimlerine erişim sağlayan kullanıcı yönetişim araçlarıyla donatılmıştır. Genel olarak, bu işletme bankacılığı portalı, DeFi işlemleri, aktiviteleri ve trendleri hakkında analitik sağlayan birlikte çalışabilir, modüler bir mimariye sahip basit ve sezgisel bir araçtır.

DeFi Vault Erişimi

Kasa erişimi, dijital varlıkları verimli ve güvenli bir şekilde depolamak, yönetmek ve yatırım yapmak için kullanılan çok imzalı bir kurumsal cüzdan veya DeFi kasasıdır.

Cüzdanın arkasındaki ekip, onu UniSwap, Yearn Finance ve Balancer gibi birkaç önemli DeFi yatırım çözümüne güvenli ve en önemlisi iyi entegre edilmiş bir köprü olarak tanımlıyor. Ayrıca kasa, kullanıcılara DeFi alanındaki yatırım fırsatlarının yanı sıra belirli DeFi ağlarındaki potansiyel getiriler ve faydalar hakkında eksiksiz bir genel bakış sağlar.

Bir portföy performans panosu tarafından desteklenen bu özellik, dijital fonların yönetimini ve yatırımını kolaylaştırır.

Yönetişim ve Güvenlik

Bu blok zinciri tabanlı özellik sayesinde, Unido kurumsal platformu (EP), kullanıcılara platformdaki tüm fonların güvenliğini sağlayan bir dizi güvenlik ve yönetim aracı sağlar.

Unido platformu, blockchain tabanlı güvenliği ve agnostik mimariyi garanti ederek, onu çok yönlü ve herhangi bir zincir içi kullanım durumu için uygulanabilir kılar. Anahtar imzalama teknolojisi ile desteklenen Unido EP, varlıklara yalnızca izin verilen kuruluşlara ve taraflara erişim sağlayan esnek ve güvenilir bir yönetim sağlar.

Unido Coin (UDO)

Platformun hizmet coini olan UDO, ağ erişimini sağlamak, işlem güvenliğini sağlamak, yönetişim ve ağ yönetimini sağlamak için kullanıldığı için Unido’nun verimli uygulamasının arkasındaki yakıttır. 

Genel olarak token, gelecekte Unido ağının geliştirilmesini ve genişlemesini garanti eden güvenilir bir akıllı sözleşme algoritması üzerine inşa edilmiştir.

Ayrıca UDO, platformun çeşitli ürünlerine kurumlar ve geliştiriciler dahil tüm kullanıcılara erişimi kolaylaştırır. UDO’nun ağ erişim lisansları, tüketim ücretleri ve DAO Yönetişimi olmak üzere üç ana kullanım durumu vardır.

UDO Tokenomik

Toplam Arz: 115.000.000 UDO

İlk Piyasa Değeri: 487,813 Dolar

Tohum / Özel / Kamu Satış Öncesi Kaynak Yaratma: 1.400.000 $

Tohum Satışı: 0,04 $,% 0 TGE,% 20 aylık kilit açma

Özel Satış: 0,05 $,% 25 TGE,% 25 aylık kilit açma

Halka Açık Satış :: 0,06 $, tam kilit açma

Deflasyonist Ekonomi:

  • Aşama 1: Tüketim ücretlerinden,% 60 yanık,% 20 EDF’ye ve% 20 yedekte. Token tedariği% 20 azaldığında Faz 1.
  • Aşama 2: Kurumsal ürünler piyasaya sürüldükten sonra, ücretlerin % 50’si EDF’ye ve % 50’si rezerve yatırılacaktır.

Unido (UDO) Nerelerde Kullanılır?

Ağ Erişim Lisansı

Tüm uygulamalar ve Unido EP özellikleri yalnızca UDO coini ile satın alınabilen bir lisans aracılığıyla kullanılabilecektir. Lisans satın alındıktan sonra, belirteçler dolaşımdan kaldırılır ve sonunda lisans sona erene kadar güvenli bir akıllı sözleşmeye yerleştirilir.

Şirketlere, ücretlerin hedef müşteriler için kullanım hacmine ve kullanıcı sayısına göre belirlendiği Unido platformu için yıllık lisanslar verilmektedir.

Tüketim Ücretleri

Unido ekosistemi ve yardımcı platformundaki tüm ücretler ve tüketim ücretleri, platformlardaki kullanım hacmine bağlı olacaktır. Ek olarak, UDO, ana platformundaki her bir işlemi doğrulamak için kullanılacaktır.

Geliştiricilerin tüm işlemleri, tümü kullanıcı özelliklerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak bir abonelik modeli, Freemium modeli, ücretli model veya Uygulama İçi model kapsamında ücretlendirilecektir.

DAO Yönetişimi

Genel olarak DAO, Unido’nun Ekosistem Geliştirme Fonu’nu (EDF) denetleyecek ve platformun çeşitlendirilmesine katkıda bulunacak yeni uygulama uygulama ve geliştirmesinin sübvanse edilmesine izin verecek.

Unido (UDO) Kullanımı Hakkındaki Genel Sonuç

Unido EP, kitlesel benimseme yarışına öncülük ederek blok zinciri alanında lider olmayı hedefliyor; özellikle geleneksel finans sektörü içinde. Platformun güvenli bankacılık yönetim araçları sağlama çabası, geniş kapsamlı DLT kabulü için büyük bir destek.

Genel olarak Polkadot tabanlı platform, piyasadaki türünün çoğu çözümünde bulunmayan temel özelliklerle toplam erişilebilirliği ve güvenliği garanti eden, merkezi olmayan teknolojinin dinamik bir uygulamasıdır.

Unido Enterprise Platform, blockchain devleriyle güvenli bir bağlantı sağlayarak gelecekte büyümesini ve gelişmesini sağladığından, eğrinin önündedir. Protokolün mevcut algoritması ve ürünleri göz önüne alındığında, Unido muhtemelen blok zincirinde lider olacaktır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here