Home Kripto Kılavuz SuperFarm (SUPER) Nedir? NFT Nedir? SuperFarm Ve NFT Nasıl Çalışır

SuperFarm (SUPER) Nedir? NFT Nedir? SuperFarm Ve NFT Nasıl Çalışır

0
SuperFarm (SUPER) Nedir? NFT Nedir? SuperFarm Ve NFT Nasıl Çalışır

SuperFarm (SUPER), onlara tokenlerine değer katma kapasitesi verirken, fungible olmayan tokenler (NFT) oluşturma sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan bir çapraz zincir DeFi platformudur.

Yaratıcıların yararlanabileceği kendi NFT pazarına sahiptir. Protokol, kullanıcının tüm blok zinciri yolculuğunu kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Son olarak, SuperFarm, çeşitli oyun platformlarından daha fazla ortaklık çekebilecek sürekli büyüyen bir projedir.

SuperFarm (SUPER) Arkasında Kimler Var

EllioTrades’in yaratıcısı ve Dapp Evolution Games’in kurucu ortağı Elliot Wainman, Ethereum ağının kitlesel olarak benimsenmesi hedefiyle SuperFarm üzerindeki çalışmalarına başladı.

Elliot’un hedefi, NFT’ler aracılığıyla oyun içi varlık satın almak isteyen dünya çapında 2,5 milyardan fazla oyuncuya ulaşmak.

SuperFarm’ın ilk para toplama turu, Bitcoin.com, GBV Capital, Solidity Ventures ve Spark Digital Capital gibi önde gelen kripto para ve finans firmalarının ve diğerlerinin katıldığı toplam 1,1 milyon $ tutarındaydı.

SuperFarm’ın ne yaptığına daha derin dalmadan önce, NFT’lerin ne olduğunu anlamak önemlidir.

NFT nedir?

Fungible Olmayan Tokenler (NFT), sanat eserlerinden veya bir kişinin kimliğinden neredeyse her şeyi temsil eden dijital varlıkları ifade eder. NFT’ler kopyalanamaz ve hepsinin farklı meta verileri vardır.

Genellikle, kripto ile işlem görebilmeleri için gerçek dünya varlığının blok zinciri temsilini oluşturmak için kullanılırlar.

NFT’ler programlanabildiğinden, oluşturucunun ihtiyaçlarına göre farklı özellik ve niteliklerle eklenebilirler.

SuperFarm (SUPER) nedir?

SuperFarm , herhangi bir kod gerektirmeden NFT çiftçiliği için zincirler arası bir DeFi platformudur ve birincil amacı, NFT çiftçiliği yoluyla herkesin kendi tokenlerini oluşturmasını ve bunlara değer katmasını kolaylaştırmaktır.

Ve iş tarafında herhangi bir kodlama gereksinimi olmadığı için, platformu kullanmak kendi NFT’lerini oluşturmanın teknik karmaşıklığını azaltır.

SuperFarm’ın tokenleştirme sürecini özetlemesinin yolu, bir dizi görsel, başlangıç ​​dostu araçtan geçer.

Simgeleri için kuralları özelleştirebilir, özelliklerini belirleyebilir, bir davranışı teşvik edebilir ve daha fazlasını yapabilirler.

SuperFarm platformunun kullanımı kolaydır ancak kalite ve etkinlikten ödün vermez.

Platformda oluşturulabilen tokenlar ERC20 uyumludur. Bunları desteklenen herhangi bir pazara satabilirler. Hatta kullanıcılar isterlerse platform üzerinden kendi NFT pazarlarını bile kurabilirler.

SuperFarm (SUPER) Ve NFT Nasıl Çalışır

NFT Farming

Platform aracılığıyla işletmeler kolayca kendi çiftliklerini oluşturabilir ve NFT’lerini oraya yerleştirebilir.

Kullanıcılar, NFT’lerden pay almak ve teşvikler kazanmak için bunlara erişebilir. Bununla birlikte, herhangi birinin yeni çiftlikler açmasına izin verilmeden önce minimum bir SUPER jeton gereksinimi vardır.

NFT Pazaryeri

Kullanıcılara, tarımdan aldıkları ödül puanları ile NFT satın alabilecekleri NFT mağazasına erişim sağlanmaktadır. Ayrıca, kullanıcıların desteklenen kripto para birimleriyle NFT satın almalarına da olanak tanır.

SuperFarm Superverse

Superverse, SuperFarm için oyun arayüzüdür. Otomatik savaş kurulumunda çalışan NFT tabanlı bir kart oyunudur.

Oyun puanlarının yanı sıra, Superverse’de bulunan ödüllerden bazıları, SuperFarm ortaklı oyun platformlarından NFT düşüşlerini içerir.

Bir kullanıcıya Denetçiye erişim verilmeden önce SUPER holdingleri için minimum bir gereksinim vardır.

Superfarm Tokeni SUPER

SUPER token, SuperFarm’ın yerel yardımcı tokenidir. Bir değişim aracı olarak veya yönetim ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılabilir.

SUPER Coin ayrıca sahiplerine SuperFarm’ın oyun ekosisteminde, video oyun ortaklarında ve NFT droplarında bulunan ürün ve programlara erişim sağlar.

Platform, gelecekte tamamen ademi merkeziyetçi olmayı amaçladığından, yönetişimi topluluğa yöneliktir.

Platformu değiştirmek veya değiştirmek için herhangi bir karar veya teklif, SÜPER sahiplerinin oylamasından geçmelidir.

Oylama gücü, sahip olduğunuz SUPER Coin miktarına göre belirlenebilir. SÜPER’te ne kadar çok tutarsanız, oylama gücünüz o kadar güçlü olacaktır.

Platformda yapabileceğiniz diğer satın alımlar da SÜPER içerir. Sadece SUPER sahiplerinin kullanımına açık olan platformun bazı önemli özelliklerine erişmek için kullanılabilir.

SUPER satın almak istiyorsanız, token Uniswap’te listelenir. Aşağıda, SUPER için bazı kullanım durumları verilmiştir.

SuperFarm Stake etme

SÜPER ayrıca stake edilebilir. Kullanıcıların, SUPER’lerini akıllı bir sözleşmede kilitlemeleri yeterlidir, böylece bunu yaptıkları için token ödülleri kazanabilirler.

Bu ödül yapısı, SUPER’de yapılan platform ücretlerinin tahsil edilmesinden de gelir.

SuperFarm Çiftçilik

SÜPER NFT ödülleri için de stake edilebilir. Kullanıcılar, NFT’ler için stake etmeye katılarak, ortak çiftliklerden özel NFT ödülleri de alabilirler.

Kullanıcılar ayrıca platformda kendi çiftliklerini kurabilirler. Bununla birlikte, bunu yapmak için minimum 100.000 SUPER token şartı vardır.

Kotanın amacı, istenmeyen posta olasılığının düşük, çiftliklerin kaliteli olmasını sağlamak ve jetonun satın alınmasını teşvik etmektir.

SuperFarm NFT Drop Ödülleri

SUPER sahipleri ayrıca NFT drop ödüllerine hak kazanır. Bunlar, Superverse ve partnerli video oyunlarında bulunan NFT’lerdir.

Bununla birlikte, NFT droplarının bir parçası olmak için, kullanıcıların gereken minimum SUPER tokenlerini elinde tutuyor olması gerekir.

SuperFarm Genel Değerlendirme

SuperFarm, ilginç bir DeFi projesidir. Platformun güçlü yönlerinden biri, hedef pazarının kim olduğunu zaten belirlemiş olmasıdır.

Proje başarılı bir şekilde başlarsa ve daha fazla oyuncu ve geliştiriciyi dahil ederse, insanların kripto ve DeFi’ye olan ilgisini önemli ölçüde artırması muhtemeldir. 2,5 milyar oyuncunun kripto trenine atladığını hayal edin; bu büyük bir başarı olacak.

Üstelik SuperFarm, işletmelerin kolaylıkla yararlanabileceği bir projedir. Kendi NFT’lerini oluşturmak ve pazarlamak istiyorlarsa, SuperFarm’ın arayüzü onlar için de platformu hazırladı.

Proje hedeflerine ulaşırsa, tüm DeFi için umut verici bir görünüm sunar. Bugün nerede durduğuna bakmak imkansız değil.

Platformun kullanımı kolay ve karlı. Dikkat etmemiz gereken DeFi projelerine aittir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here