Vitalik Buterin, Hindistan’ın Kripto Covid Yardım Fonuna 1 Milyar Dolar Değerinde Shiba Inu Token Bağışladı

0
196

Çarşamba günü Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, bir dogecoin ERC20 tokenı benzeri olan Shiba Inu’nun kontrolünü ele geçirdi ve Hindistan’ın Crypto Covid Relief Fund’a 1 milyar dolardan fazla para bağışladı. Fon, Hindistan’ın şu anda yaşadığı covid-19 salgınından muzdarip insanlara yardım etmeyi amaçlayan bir girişim. Buterin, diğer benzer para birimleri olan Akita ve Dogelon’u da satarak piyasa fiyatlarında düşüşe neden oldu.

Vitalik Buterin, Hindistan’ın Kripto Covid Yardım Fonuna 1 Milyar Dolarlık Shiba Inu Coin Bağışladı

Ethereum’un popüler kurucusu Vitalik Buterin, Shiba Inu miktarının % 10’unu Hindistan’ın Crypto Covid Relief Fund’a bağışlayarak, bazı projeler tarafından kendisine gönderilen şaka kripto paralarının bir kısmını satmaya başladı. 

Bunlar dogecoin ERC20 tokenleri “yakma operasyonu” onlar varsayımı altında onlara dokunmadan veya bunları satmak olmaz ona verildi. Ancak, tüm popüler inanışın aksine, Buterin bu fonları iyi bir şekilde kullanmaya karar verdi.

ExchangeBenefitsNumber of CryptoMore information
 /></a><br />
<p class=Binance

Best exchange worldwide, 250+ cryptocurrencies available

100+

Open
Binance
 /></a><br />
<p class=
OKEX

Low fees, 100+ cryptocurrencies available

100+

Open
OKEX
 /></a><br />
<p class=
Kraken

International exchange

75-100

Open
Kraken
 /></a><br />
<p class=Coinbase

Biggest US Crypto Exchange

100+

Open
Coinbase
 /></a><br />
<p class=
eToro

Platform for Crypto & Stocks

75-100

Open
eToro

Ethereum Satın Al 

Artık Ethereum satın almak mı istiyorsunuz? O zaman bir kripto borsasına kaydolmanın zamanı geldi. Bir borsaya kaydolduktan sonra dakikalar içerisinde alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz. BlockchainTR’nin profesyonel ekibi olarak Binance borsasına kayıt olmanızı önerebiliriz. Binance, uluslararası olarak kullanılan dünya çapında bir kripto borsasıdır. Binance borsasına kayıt olduktan sonra fiat para birimleriniz ile  kripto para satın almakay başlayabilirsiniz. Binance borsası, düşük ücretleri ile tanınan dünyanın en büyük borsasıdır. Düşük işlem ücretleri, düşük miktarlarda para ile ticarete başlasanız bile yine de iyi kar elde edebileceğiniz anlamına gelir. Ekibimiz, Binance‘deki ilk işleminizde size başarılar diler! 

Ethereum için ikinci katman protokolü olan Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal tarafından kurulan yukarıda belirtilen Covid Fund’a bugün bir milyar dolardan fazla değere sahip Shiba Inu tokenlerinin işlemi. 

Ancak bu, Buterin’in bu özel fona yaptığı ilk bağış değil. Beş gün önce, Buterin aynı hayır kurumuna dogecoin (DOGE) cinsinden üç milyon dolar bağışladı .

Bu, herhangi bir kripto para birimi kişiliğinin Covid-19 salgınından etkilenen insanlara yardım etmek için yaptığı en büyük bağışlardan biridir ve davaya katkıda bulunan Justin Sun ve Balaji Srinivasan’ın bağışlarını gölgede bırakmaktadır.

Ancak herkes bu haberden memnun değildi: Shiba Inu fiyatları gerçeğin ardından düştü, topluluk üyeleri bunun perakende alıcılar için düşük bir darbe olduğunu belirtti ve diğerleri bunu bir halı çekme olarak adlandırdı.

Buterin Başka Hayır Kurumlarına da Bağış Yaptı

Ancak Buterin bununla da kalmadı: aynı zamanda diğer hayır kurumlarına daha fazla para bağışlamak için diğer şaka paralarını da attı. Etherscan’daki işlem kaydına göre Buterin, hayır kurumlarını derecelendiren ve rütbesine göre bağışları dağıtan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Givewell’e yaklaşık 14.000 Ether bağışladı .

Vitalik ayrıca açık kaynaklı yazılım projelerine fon sağlayan bir kuruluş olan Gitcoin’e ve Makine Zekası Araştırma Enstitüsü’ne önemli katkılarda bulundu. Buterin bu para birimlerinin çoğunu sattıktan ve bağışları yaptıktan sonra, kişisel cüzdan adresi diğer meme madeni paralarının gelen işlemleriyle dolup taştı , bu yeni para birimlerini başlatma yönteminin sona ermekten çok uzak olduğunu gösteren bir işaret.

 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz