Home Kripto Kılavuz Shiba Inu (SHIB) Nedir? SHİB Coin Nasıl Satın Alınır? Yatırım Yapmadan Önce Bu Klavuzumuzu Okuyun

Shiba Inu (SHIB) Nedir? SHİB Coin Nasıl Satın Alınır? Yatırım Yapmadan Önce Bu Klavuzumuzu Okuyun

0
Shiba Inu (SHIB) Nedir? SHİB Coin Nasıl Satın Alınır? Yatırım Yapmadan Önce Bu Klavuzumuzu Okuyun

Shiba Inu (SHIB) önemli ölçüde popülerlik kazandı. Yatırım yapmaya karar vermeden önce bilmeniz gerekenleri bu klavuzda bulabilirsiniz.

Belki de Dogecoin’in 2021’in başından beri kripto para piyasalarında merkez konumda olduğunu söylemek daha güvenli olur.

Şaka olarak başlayan madeni para o kadar arttı ki, kısa bir süre için, 70 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile piyasa değerine göre 4. en büyük kripto para birimi oldu. Gerçekten de pahalı bir şaka oldu.

Bu, bir dizi perakende yatırımcı, bir grup Reddit grubu ve tabii ki Dogecoin’in en hevesli yorumcularından biri olan Elon Musk sayesinde mümkün oldu. Bununla birlikte, bunun da yaptığı şey, çoğu DOGE’den büyük ölçüde esinlenen çok sayıda klon parayı itmek oldu.

Shiba Inu (SHIB), farklı bir şey olduğu iddiasına rağmen – bariz bir örnektir. Dogecoin, Shiba Inu köpek ırkının logosunu taşırken, SHIB bunu doğrudan kullanıyor. Bunu aklımızda tutarak, piyasayı sadece birkaç gün içinde fırtınaya sürükleyen kripto para birimine biraz ışık tutmayı amaçlayan kapsamlı bir klavuz hazırlama karar verdik.

Shiba Inu (SHIB) Nedir? Dogecoin Katili ile Tanışın

SHIB hızla en ateşli kripto paralardan biri haline geldi. Bu, Dogecoin (DOGE) astronomik bir artış gördükten ve Mayıs 2021’de 0,7 doları aştıktan sonra mümkün oldu.

Shiba İnu (SHİB) , Dogecoinden ilham alınıp ona benzer olarak uyarlanan bir şaka coinidir. Dogecoin gibi Shiba cinsi köpekten ilham alınarak logosunu taşımaktadır.

Muhtemelen en çok tartışılan ve popüler kripto para birimi haline gelen Dogecoin, şu an için birçok kişiye benzer özelliklere sahip tokenler yaratma konusunda ilham verdi – paylaştıkları ortak özellik, hepsinin adını Shiba Inu’dan alan bir köpek ırkından almalarıdır.

Bununla birlikte, bir geliştirme ekibi ilerledi ve kelimenin tam anlamıyla Shiba Inu adı verilen ve SHIB ticker kullanan bir kripto para birimi yarattı.

Resmi web sitesi ve onların göre Woofpaper Shiba Inu beyaz gazetenin versiyonu, SHIB bir “merkezi olmayan spontan topluluk binasında deneyi.” Temsil

Bunun dışında ekip, birkaç token, ShibbaSwap adında merkezi olmayan bir değişim ve tam teşekküllü bir topluluktan oluşan bir ekosistem yaratmaya çalışıyor. Bununla birlikte, yükselen fiyattan kaynaklanan ve daha fazlası olmayan tokenler ve büyüyen topluluk dışında, SHIB’nin değerlemesinin haklı olup olmadığı sorusuna yalvaran, şu anda tamamlanmış başka hiçbir şey olmadığı belirtilmelidir.

Her durumda, SHIB, Ethereum tabanlı bir ERC20 belirtecidir ve proje topluluğu içinde “dogecoin katili” olarak da adlandırılır.

SHIB’in Beklenmeyen Sahibi

SHIB, toplam 1 katrilyon token arzına sahiptir. Bunun % 50’si likidite olarak Uniswap’e kilitlendi . Ancak, diğer yarısı ilginçleştiği yerdir.

SHIB’nin arkasındaki ekip , Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’e 500 trilyon token gönderdi . İşlemler buradan takip edilebilir .

Anonim olan (Dogecoin’in kurucularının aksine) kurucu, projenin whitepaper’ında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“ TOTAL tedarikin% 50’den fazlasını Vitalik’e gönderdik. Savunmasız bir nokta olmadan büyüklük yoktur ve VB (Vitalik Buterin) bizi engellemediği sürece SHIBA büyüyecek ve hayatta kalacaktır. “

İşin garibi, Şubat 2021’den bu kılavuzun yayınlanmasına kadar % 300.000’in üzerinde olan SHIB’deki meteorik artışın ardından, Buterin’in SHIB tokenlerinin ETH’sinden çok daha değerli olması.

Bu yazının yazıldığı sırada, Buterin’in ETH’si yaklaşık 1,4 milyar dolar değerindeyken, kamu hesabındaki SHIB yaklaşık 15 milyar dolar değerinde.

Shiba Inu’nun izinden giden Akita Inu ve HUSKY gibi diğer klon jetonlarının da arzlarının bir kısmını Vitalik’e gönderdiğini belirtmekte fayda var.

Her durumda, jeton arzı ciddi şekilde yoğunlaşmış durumda kalır. Buterin tarafından tutulan% 50 dışında, toplu olarak arzın% 10’unu elinde tutan ve madeni paralarını piyasaya satmaya karar vermeleri halinde ciddi fiyat düşüşleri riski taşıyan iki cüzdan daha var.

SHIB Coini: Ne İçin Kullanılır?

Tüm Shiba Inu ekosisteminin üç jetondan ( SHIB , LEASH ve BONE) oluştuğunu belirtmekte fayda var .

Merkezi olmayan borsaları olan Shiba Swap hazır olduğunda (ki bu şu anda devam eden güvenlik testleri ve denetimlerdir), kullanıcılar tokenlerini stake edip ödüller kazanabilecekler.

SHIB stake etmek için, kullanıcılar LEASH – xLEASH stake etmek için ve BONE – tBone için xSHIB alırlar.

Beyaz kağıda göre, teşvikler şöyle görünüyor:

XLEASH ve tBONE sahipleri için de teşvikler var.

SHIB: Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

SHIB kripto para birimi, farklı sosyal medya kanallarında yüz binlerce insanla en hızlı büyüyen topluluklardan birine sahipken, projeye bakarken akılda tutulması gereken birkaç nokta var.

  • Birincisi, resmi Medium sayfasında sadece iki gönderi var – ilki geliştirmenin duyurusuydu ve ikincisi aylar sonra gelen ve gerçekten dikkate değer bir güncelleme vermeyen bir güncellemeydi.
  • SHIB kurucusu anonimdir – proje üzerinde kaç geliştiricinin çalıştığı gerçekten belirsizdir ve kullanıcıların proje güncellemelerini ve Shiba Swap değişimi gibi çıktıları ne zaman bekleyebileceklerine dair kesin bir yol haritası yoktur.
  • Toplam arz 1 katrilyon jetondur – bu çok fazla!
    Bunların yarısı, Vitalik Buterin’e gönderildikleri için muhtemelen yandı. Onlarla bir şey yapıp yapmayacağını tartışmak bir spekülasyondur, ancak topluluk içindeki statüsü göz önüne alındığında, ekosisteme zarar verecek bir şey yapması pek olası değildir. Bununla birlikte, kırmızı bayrak olan kalan% 50’nin yüksek bir yüzdesine sahip olan çok sayıda token sahibi var.
  • Bu satırları yazarken itibariyle vardı belirteç SHIB zaten o 12 milyar $ piyasa değeri ile en büyük 20 cryptocurrencies bir nokta başlıklı, hangi son birkaç ay içinde 18.000’den fazla artış % göre CoinMarketCap için. SHIB aşırı değerli mi? Sadece zaman gösterecek.

Shiba İnu (SHIB) Coin Nasıl Satın Alınır?

Yukarıdakilerin tümü dikkate alındığında, SHIB’nin patlayıcı fiyat hareketinin büyük bir kısmının, dünyanın en büyük borsası Binance de dahil olmak üzere birçok merkezi borsaya eklenmesinden kaynaklandığını da belirtmek gerekir.

Şu anda Huobi, OKEx, KuCoin’de SHIB ticareti yapmak mümkünken, en kolayı Binance üzerinden satın almaktır.

Binance spot alışverişi , kullanıcılar aşağıdaki SHIB, USDT ve BUSD ile satın alınılabilir:

  • SHIB / USDT
  • SHIB / BUSD

Dahası, Binance Vadeli İşlemler ve FTX kaldıraçlı sözleşmeler açtı ve tüccarlar artık bunları kullanabiliyor, ancak bu çok tehlikeli bir sermaye kaybı riski taşıyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here