Home DeFi Haberleri NFT Ünlü Futbolcu Pele Kendi NFT Koleksiyonunu Yayınlıyor

Ünlü Futbolcu Pele Kendi NFT Koleksiyonunu Yayınlıyor

0
Ünlü Futbolcu Pele Kendi NFT Koleksiyonunu Yayınlıyor

Üç kez FIFA Dünya Kupası şampiyonu Pele’nin kariyerinden efsanevi anlar NFT olarak piyasaya sürülecek ve gelirin % 90’ı hayır kurumlarına bağışlanacak.

Fungible olmayan token sektörü, yaşayan futbol efsanesi Pele’ye ulaştı. Brezilyalı, mirasını onurlandıran kendi NFT koleksiyonuna sahip olacak ve popüler Ethernity Chain platformunda 2 Mayıs’ta bırakılacak. Gelirlerin % 90’ı Pele Vakfı’na bağışlanacak.

Pele’nin Mirası NFT’ler Olarak Yaşayacak

Futbol dünyasında daha çok Pelé olarak bilinen Edson Arantes do Nascimento, hızla büyüyen değişmeyen token dünyasını kucaklayan en son ünlüdür. CryptoPotato ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre , üç kez FIFA Dünya Kupası galibi, meşhur kariyerini 2 Mayıs 2021’de blockchain tabanlı NFT platformu Ethernity Chain’de ölümsüzleştirecek.

Açıklamada, bazıları yaklaşmakta olan dijital NFT’ler için ilham kaynağı olacak olan, fiziksel eski Pelé futbol kartlarının hayranların büyük ölçüde benimsenmesinin ana hatları çizildi. Ethernity Chain, 2 Mayıs’ta piyasaya sürülmesi planlanan ilk partinin ardından, yıl içinde bir takip planlıyor.

Gelirlerin çoğunluğunun (% 90) Pelé Vakfı’nı finanse etmek için kullanılacağını belirtmek gerekir. Dünya çapında yoksullukla mücadele eden çocukları güçlendirmeye ve eğitmeye odaklanan bir hayır kurumu.

Ethernity Chain, 20. yüzyılın en büyük futbolcularından birinin kariyerinin ardından 3 boyutlu koleksiyon kartları yaratma planlarını duyurmadan önce, çok sayıda büyük projeyle kendisine bir isim yapmıştı.

Önceki çabalar , BossLogic ve kaykay efsanesi Tony Hawk için NFT‘leri içeriyordu . Dahası, Ethernity Chain, büyük boks devi Muhammed Ali için dijital bir koleksiyon başlatmayı planlıyor.

Sporda Kullanılan NFT’ler

İlginç bir şekilde, Pele, NFT çılgınlığına katılan ilk ünlü futbolcu değil. Daha önce bildirildiği gibi , FC Barcelona’nın süper yıldızı Gerard Piqué, ekibinin resmi Barca Taraftar Tokenlarını yayınlamasından sadece birkaç ay sonra Sorare adlı bir NFT platformunda Stratejik Danışman oldu.

NFT’ler ayrıca en önde gelen ABD liglerinden bazıları – NBA, MLB ve NFL dahil olmak üzere diğer sporlara da ulaştı. Futbol devi Tom Brady, bu yılın sonlarında diğer ünlüler için kişisel benzersiz dijital sanat eserleri geliştirmeyi amaçlayan Autograph adlı bir NFT platformunu yayınlayacak .

Toronto Blue Jays’in CEO’su Mark Shapiro, NFT’lerle hayran etkileşimini artırma potansiyelini özetledi ve MLB’nin avantaj elde etmenin yollarını aradığını doğruladı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here