Home Altcoin Haberleri Rari Capital Hack Mağdurlarını Geliştirici Fonundan 26 Milyon Aktarım Yaparak Zararını Karşıladı

Rari Capital Hack Mağdurlarını Geliştirici Fonundan 26 Milyon Aktarım Yaparak Zararını Karşıladı

0
Rari Capital Hack Mağdurlarını Geliştirici Fonundan 26 Milyon Aktarım Yaparak Zararını Karşıladı

Rari Capital’in çekirdek geliştiricileri, havuz istismarından sonra zarar aldılar. Hack kurbanlarına 26 milyon dolara varan RGT ile tazminat ödeyecek.

DeFi protokolü Rari Capital, bir hacker likidite havuzunu kullanarak 10 milyon değerinde Ethereum’u (ETH) çaldı. Etkilenen kullanıcılarına geri ödeme yapmayı planlıyor kullanıcıların fonlarının yaklaşık % 60’ı.

Rari Capital CEO’su Jai Bhavnani, protokollere katkıda bulunanların, başlangıçta bir teşvik olarak geliştiricilere tahsis edilen RGT’lerinin 2 milyon $ ‘ını DAO’ya geri vermeyi ve etkilenen kullanıcılara tazminat ödemeyi kabul ettiklerini söyledi.

Bir postmortem’e göre , saldırgan ETH yatırmak ve tekrar tekrar para çekmek için dYdX borsasından bir flash kredi alarak havuzu boşalttı. Protokol, bu flash kredi saldırılarını önlemek için aynı blokta para yatırma ve çekme işlemlerini önleyecektir.

ETH Havuzundan Yararlanıldı

Rari Capital Ethereum Havuzu, ETH’yi Alpha Finance’in ibETH tokenine aktarır. Bununla birlikte, geliştiriciler, ibETH tokeninde değerini yapay olarak artırabilecek bir işlevin farkında olmadı. Saldırgan bu işlevden yararlanarak sözleşmeyi yatırılandan daha fazla para çekecek şekilde manipüle etti. Rari Capital’in lider geliştiricisi David Lucid’e göre, Ethereum Pool’un 2600 ETH’sini çaldı.

Rari Capital hala topluluk çağrıları yoluyla teklifleri tartışıyor . İlk güvenlik önlemi, şirketin entegre olacağı tüm yaklaşan protokollerin entegrasyonlarını gözden geçirmesini zorunlu kılmak ve protokollerin ” yazdıkları kodu herkesten daha iyi bildiklerini ” belirtmektir .

Denetim gelince, şirket OpenZeppelin ile bir denetim bekliyor ve Quantstamp yerine başka denetim firmalarını görevlendirmeyi planlıyor.

Yükselişteki DeFi Hack’leri

Rari Capital, en yeni DeFi hackidir. Rari Yönetişim Jetonu (RGT) haberin ardından % 50 değer kaybetti ve 18 $ ‘dan 8 $’ a yükseldi. Ancak, madeni para, yazı yazılırken 12 dolara kadar toparlanmayı başardı. Bu ilk olan DeFi hack olayı değil. Sonda olmayacak. Bu yüzden spekülasyon yapılmasına gerek yok.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here