Home Altcoin Haberleri DeFi Haberleri Bir DeFi Girişimi Olan Rari Capital 10 Milyon Dolar Zarara Uğradıkları Hack Olayını Açıkladı

Bir DeFi Girişimi Olan Rari Capital 10 Milyon Dolar Zarara Uğradıkları Hack Olayını Açıkladı

0
Bir DeFi Girişimi Olan Rari Capital 10 Milyon Dolar Zarara Uğradıkları Hack Olayını Açıkladı

Merkezi olmayan finans (DeFi) girişimi Rari Capital, 2.600 ETH’ye veya kabaca 10 milyon dolarlık zarara mal olan saldırının arkasındaki ayrıntıları ortaya koyuyor.

Optimize edilmiş getiri kasaları ve borç verme havuzları sunan bir ürün grubuna sahip olan Rari Capital, bu Cumartesi günü erken saatlerde bir saldırının kurbanı oldu.

Hedeflenen ürün, ekibin Alpha Finance’in ibETH tokeni ile getiri oluşturma stratejilerinden biri olarak entegre olan Ethereum madencilik havuzuydu.

Etkinlikle ilgili bir açıklamada Rari Capital, platformları ile Alpha Finance’in entegrasyonunda saldırganın kodu manipüle etmesine izin veren bir zayıflık olduğunu açıkladı. Bilgisayar korsanı, Rari’nin Ethereum havuzuna para yatırabildi ve ardından yatırdıklarından daha fazlasını çekebildi.

Rari Capital, koddaki hatanın tamamen farkında olmadıklarını iddia ediyor. Firma, entegrasyon kodunun blockchain güvenlik firması QuantStamp tarafından denetlendiğini ancak fark edilmediğini belirtti.

Toplam kayıplar, Ethereum Havuzu içindeki tüm kullanıcıların fonlarının% 60’ına ulaştı.

Saldırı sürecinde hacker geride bir mesaj bırakmayı düşündü ancak fikrini değiştirdi ve işlemi iptal etti. Ancak kripto kılıfları , bekleyen işlem üzerine yazılan mesajı iptal edilmeden önce yakalayabildi .

Mesaj şu şekildedir:

“Rari = REKT alfa = ok # kaydedilmiş rari 6m.” 

Muhtemelen mesaj, Alpha Finance’in bir şekilde bilgisayar korsanının Rari Capital’den 6 milyon dolar daha çalmasını engellediğini gösteriyor.

Rari Capital, saldırıya dahil olan olayları özetleyen blog gönderisinde, daha fazla saldırı yapılmasını önlemek için gerekli değişikliklerin bir listesini uygulamaya yemin ediyor. Listede ilk olarak, herhangi bir yeni protokolle entegrasyon için yeni bir süreç vardı.

“Entegre ettiğimiz protokolleri güvenlik için entegrasyonlarımızı gözden geçirmek üzere kaydedin. Protokoller kendi yazdıkları kodu herkesten daha iyi bildiklerinden, bu en önemli güvenlik önlemidir. “

Rari’nin yönetişim jetonu RGT, saldırının ardından 18.22 $ ‘dan 10.02 $’ a düştü. Şu anda yazı yazılırken 13,35 dolardan işlem görüyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here