Home DeFi Haberleri NFT Pointpay CEO’su Elon Musk Şakası ile 1 Milyon Dolara İki NFT Token Sattı

Pointpay CEO’su Elon Musk Şakası ile 1 Milyon Dolara İki NFT Token Sattı

0
Pointpay CEO’su Elon Musk Şakası ile 1 Milyon Dolara İki NFT Token Sattı

2021, kripto piyasasında rekorların yılıdır: 65.000 $ ‘a ulaşan rekor oranla tüm zamanların en yüksek seviyesindeki yeni bitcoin, altcoin piyasasında boğa koşusuna da yol açtı, bu nedenle dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Kapitalizasyon, Ethereum, yılın başından itibaren fiyatta % 1400’ün üzerinde artış gösterdi ve giderek 4 bin ABD doları olan “psikolojik seviye” ye yaklaştı.

1 milyon ABD Doları karşılığında NFT tokenleri şeklinde 2 tabloyu satışa sunan Point Pay CEO’su Andrey Svyatov, NFT tokenlerinin 21. yüzyılın yeni Rolex’i haline geldiğini söylüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk kripto para biriminin reklamını yapma yaklaşımı çok basittir: metinli afişler reklam panolarına yerleştirilir, bilgilendirme mesajı doların değer kaybettiği gerçeğini belirtmek ve bitcoin’i fonların güvenliğinin tek garantisi olarak sunmakla ilgilidir. Otobüslerde gittikçe daha sık “bu mesajı görürseniz – bitcoin satın alma zamanı” vb.

Öyle ya da böyle, aşırı kolay para olasılığı, önemli meblağları olanlar da dahil olmak üzere çok sayıda insanın mali “iştahını” kabarttı.

Kripto endüstrisi, onları yalnızca potansiyel kârlarla değil, aynı zamanda dijital varlık sahiplerini bir araya getiren popüler kripto topluluklarından birine katılarak kibirlerini eğlendirme fırsatı ile cezbetmektedir – birçoğu hala onları bir tür kapalı VIP kulüp olarak algılıyor.

Belki de 2021’de NFT tokenleri kazanmaya başlayan yeni bir trendin kripto para birimleriyle ilgili herhangi bir şeye olan talebin ağır artmasından kaynaklanıyordu.

NFT, “değiştirilemez jeton” un kısaltmasıdır. Örneğin, bir bitcoin coin kaybı varsa (bu arada, BTC birbirinin yerine kullanılabilir), o zaman bunun ağ üzerinde önemli bir etkisi olmayacaktır. Yavaş yavaş, madenciler dolaşıma girecek yeni paralar üretecekler.

“Birçoğu, belirli kripto varlıklarına yapılan yatırımların muazzam karlılığını ilk elden bilen yatırımcı davranışları oldukça doğal.

Diğer kripto meraklılarının önünde benzersiz ve olağanüstü bir şeyi sergileme arzusu, nadir bulunan değiştirilebilir olmayan NFT tokenleri için bir talep yaratıyor ve artık yeni bir sanal varlık sınıfı olarak sınıflandırılabilir ”diyor. Puan Ödemesi.

NFT tokenleri kendi başlarına yeni bir şey değildir. Böylelikle 2017 yılında, her biri benzersiz bir renge, göz şekline, kulağa ve bıyığa sahip olan CryptoKitties piyasaya girdi.

Eşsiz bir “genotip” e sahip en pahalı “kedi”, müzayedede 155 bin ABD dolarına satıldı. Blok zincirinde “kedi yetiştiren” kullanıcılar, görünüşte aptalca görünen bu sanal oyunda oldukça gerçek para kazandılar.

Hâlâ düşük verimli Ethereum blok zincirini “düşürmeyi” bile başardılar – çok fazla işlem, blok zinciri içindeki ücretlerde keskin bir artışa yol açtı.

Dahası, her CryptoKitty, ERC-721 standardının benzersiz NFT belirteci ile ilişkilendirildi. Ancak bu türden başka token standartları da var: örneğin, ERC-1155 jetonları birden fazla kopya halinde verilebilir ve ERC-988, birkaç oyun içi öğeye sahip olan oynanabilir karakterler oluşturmak için idealdir.

“Yaklaşım o zamandan beri pek değişmedi, ancak bu konuyla ilgili çok daha fazla abartı var. NFT projeleri ve pazar yerleri giderek daha fazla ortaya çıkıyor ve giderek daha fazla popülerlik kazanıyor.

Genellikle, benzersiz “şeylerin” satışı, mal sahibinin lot için başlangıç ​​fiyatını belirlediği bir açık artırma yoluyla gerçekleşir: Kim daha fazlasını teklif ederse alacaktır. İlk ve en popüler pazar yerlerinden biri OpenSea blockchain müzayedesidir ”diyor CEO Point Pay.

NFT-Ekonomi Günümüzde Aşağıdaki Alanlarda Gelişmektedir

Oyun – NFT

Oyuncular, özel “kıyafetler” giymiş ve benzersiz bir “silaha” sahip benzersiz bir NFT karakterini oynayabilmek için para ödemeye isteklidir. NFT oyunlarının geliştirilmesinde ümit verici bir yön, karakterin yaratıldığı oyun “sanal alanı” dışındaki çeşitli oyun ortamlarında nesnelerin veya bir karakterin kullanımına izin veren birlikte çalışabilirliktir.

Koleksiyonluklar – NFT

Çevrimdışı yeteri kadar özel öğe var. Bir kişi tahsil edilebilir bir şişe şarap, tasarım sofra takımı, ünlü bir moda tasarımcısı tarafından oluşturulan özel giysiler veya başka bir şey satmak isterse – NFT jetonları bu görevle mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır: ihraççı, satılan ürünle ilgili bilgileri onun jetonu, blockchain gezgininde görüntülenebilir.

Gösteri işi – NFT

Hayranlar, YouTube yıldızlarının, yayıncılarının ve TikTokers’ın yaşam kadrosudur. İdolünüzle veya bire bir canlı sohbet etme yeteneği, NFT’ler için ideal büyüme fırsatıdır.

Bu eylemler, kendi NFT-tokenlerini “yıldız” çıkarmadan gerçekleştirilebilmesine rağmen, sınırlı bir tedarik ile bir tür dijital imza haline gelebilirler.

Bir hayran, Mars’a roket fırlatmasını Elon Musk ile gerçekten tartıştığını veya Pavel Durov’dan bir sesli mesaj aldığını her zaman kanıtlayabilecektir.

Eğitim – NFT

Her yıl, dünyanın dört bir yanındaki binlerce işveren, açık pozisyonlar için potansiyel adaylar tarafından diploma sahteciliği sorunuyla karşı karşıyadır ve bu dolandırıcılıklar hemen ortaya çıkmamaktadır. Diploma, sertifika ve diğer belgelerde sahtecilik sorunu, blok zincirinde gerekli bilgileri saklayacak NFT tokenları yayınlayarak kolayca çözülür.

Aslında, bunun için mekanizma zaten geliştirilmiş ve hatta hataları ayıklanmıştır – geriye kalan tek şey, aracı eğitim sistemine ve diğer ilgili endüstrilere tanıtmaktır. Üniversiteler yılda bir kez (ve gerektiğinde diğer devlet kurumları) tüm kimlik verilerinin atanacağı NFT tokenları düzenleyebilir.

Dijital Sanat – NFT

Picasso ve Rembrandt, dijital teknolojilerin gelişimini öğrenerek muhtemelen üzülürlerdi, bu da sanatçıların artık resimlerini tuvallere değil resimlerini boyamalarına ve şaheserlerin bir fırçayla değil, özel bilgisayar programlarının yardımıyla yaratılmasına neden olurlardı.

Dijital resimlere olan talep her yıl artıyor. Hayvan resimleri özellikle popülerdir. Örneğin, kapaklı bir piksel maymunu Ocak 2021’de 140 ETH’ye (satın alındığında 150.000 $) satıldı.

Alıcının kendisinin de itiraf ettiği gibi, bu şekilde dijital dünyadaki durumunu vurgulamak istedi. Yukarıda bahsedilen aynı şey – bir VIP kulübüne üyelikle net bir benzetme var.

“Psikolojinin Bu Bükümü, Yüksek Sosyal Statülerini Ve Belirli Bir Çevreye Ait Olduklarını Vurgulamak Için Zengin Satın Alan Rolex Saatlerini Hatırlamakla Açıklanabilir. Peki Bu Dijital Dünyada Nasıl Yapılabilir? Cevap Açıktır – Örneğin Twitter’da Avatar Olarak Satın Alınan Dijital Resim. Blockchain’i Kullanan Herkes, Gerçekten Hesap Sahibine Ait Olup Olmadığını Kontrol Edebilecek – Diyor Point Pay CEO’su Andrey Svyatov – NFT Tokenleri , 21. Yüzyılın Bir Tür Rolex’idir : Ölümlülerin Erişemeyeceği Fırsatların Sayısı ”.

Bu arada, uluslararası kripto para birimi bankası Point Pay’in kendisi de NFT tokenleri ile ilgili hype’a katıldı.

Şu anda Point Pay CEO’su Andrey Svyatov, NFT tokenleri şeklinde 2 resmi satışa sundu. Onlar için 100 ve 150 ETH almayı bekliyor – bugünlerde neredeyse 1 milyon USD.

Resimler Elon Musk’u tasvir ediyor. Resimlerin adı Elon Musk –Bitcoin Godfather sırasıyla ve Doge Çemberi. Ingonyama nengw ‘enamabala. Resimler Open Sea sitesinde sergileniyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here