NFT’lerin Sonu 2018 İCO’lar Gibi Sona mı Yaklaşıyor?

Kripto para piyasasında Deja-vu?  Google’da NFT aramaları son haftalarda düştü ve 2018’de ICO’larla olanlarla karşılaştırmalar yaptı.

Mayıs ayındaki zirvenin ardından, “NFT” için genel Google aramaları giderek azalmaktadır. NFT pazarının bir balon durumunda olduğuna dair sayısız varsayım ve 2017/2018 ICO’larla karşılaştırmalarla, fungible olmayan tokenlerin yakında patlayıp patlamayacağı sorusu ortaya çıkıyor.

NFT Google Aramaları Düşüyor

Merkezi olmayan finans için 2020 yılı, fungible olmayan tokenler için şimdiye kadar 2021’dir. NFT’ler bu yıl icat edilmemiş olsa da, popülariteleri son birkaç ayda büyük bir artış gördü.

Aynı zaman diliminde her şey bir NFT haline geldi. Dijital sanat eserleri, albümler, nadir koleksiyonlardan tarihi tweetlere ve duyurulara kadar. Endüstri, hepsi kripto para birimleri ve bu yeni sıcak konu değiştirilemez tokenlerden bahseden sayısız ünlünün girişini gördü.

Doğal olarak, bu çılgınlık, NFT kervanına nasıl katılabileceklerini merak ederek Google’a giden perakende yatırımcıları da kapsayacak şekilde genişledi. 

Mart ayı başlarında, dünyanın en büyük arama motorunda yapılan dünya çapındaki “NFT” sorgularının tüm zamanların en yüksek seviyelerine fırladığını bildirdi . Birkaç hafta arka arkaya orada durdular.

Ancak, daha yeni veriler bir trendin tersine döndüğünü gösteriyor. Mart ayındaki zirveden bu yana arama sayısı neredeyse yarı yarıya azaldı.

Ayrı bir şekilde, satılan NFT’nin ortalama fiyatı, Şubat ayından Nisan ayının başına kadar yaklaşık% 70 oranında düştü ve bu, değiştirilemez token çılgınlığının azaldığını gösteriyor.

İCO’lara Geri Dönüş mü?

(En azından) 2017’den beri kripto para birimi alanına dahil olmuş veya ilgilenenler, şüphesiz ilk madeni para tekliflerini (ICO’lar) duymuşlardır. DeFi ve NFT ana sahneye çıkmadan çok önce, yatırımcılar fonlarını ICO’lara yatırmak için (sanal) sıralarda bekliyorlardı.

Yeni bir proje ortaya çıktığında ve insan varlığının her alanında devrim yaratacak çığır açan çözümler vaat ettiği anda, günler içinde onlarca milyon dolar topladı.

2018’de uzayla ilgilenmeye devam edenler, o balonun muazzam patlamasını gördüler. Birkaç yıl sonra, ikisi arasındaki benzerlikler, kanıtlanmamış projelere konan ve öncelikle Ethereum blok zincirini kullanan önemli fonlardan daha fazlasıdır.

Her ikisi de ana akım medyaya ulaştı; her ikisi de bazen ünlüler tarafından sorgulanabilir destek aldı ve son olarak, her ikisi de kripto içindekiler ve dışarıdan gelenler için aylardır en sıcak tartışma konularıydı.

NFT’lerin şu anda bir balon durumunda olduğu anlatısı, NFT’lerin şu anda bir balon durumunda olduğunu iddia eden raporlarla sıklıkla desteklenmektedir . 

69 milyon $ bir rekor miktarda bir NFT satılan sanatçı – – Beeple dahil Hatta içerdekilerin, söz konusu sanayi bir balonun içinde “kesinlikle” dir.

Sonuç olarak, azalan faiz, fiyatlar ve karşılaştırmalarla ilgili yukarıda belirtilen bilgiler göz önüne alındığında, NFT‘ler yakında en son kripto sonrası olabilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,116TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
61,086.00 $
61,086.00 $
0.84%
ethereumEthereum
4,091.20 $
4,091.20 $
1.16%
binance-coinBinance Coin
480.26 $
480.26 $
1.16%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
1%
cardanoCardano
2.14 $
2.14 $
1.46%
solanaSolana
193.48 $
193.48 $
4.2%
xrpXRP
1.09 $
1.09 $
0.75%
polkadotPolkadot
43.51 $
43.51 $
2.48%
dogecoinDogecoin
0.249059 $
0.249059 $
0.54%
usd-coinUSD Coin
1.01 $
1.01 $
0.53%

Benzer Haberler