Home DeFi Haberleri NFT NFT’ler Balon mu? Peki Ne Zaman Çökecek?

NFT’ler Balon mu? Peki Ne Zaman Çökecek?

0
NFT’ler Balon mu? Peki Ne Zaman Çökecek?

Fungible olmayan tokenlerin (NFT’ler) ortalama fiyatı, dijital koleksiyon çılgınlığının coşkulu bir hal almasından haftalar sonra tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra düştü.

Bloomberg raporuna göre, NFT’lerin ortalama fiyatının Şubat 2021’de rekor düzey olan 4.300 $ ‘dan yaklaşık 1.400 $’ a% 67 düştüğünü bildirdi.

NFT’ler, blok zincirinin sanat eserleri, sanal arazi parselleri ve koleksiyon parçaları dahil olmak üzere dijital varlıkların orijinalliğini ve sahipliğini doğrulamasını sağlayan benzersiz kriptografik özelliklere sahip dijital belirteçlerdir.

Dijital sanatçı Beeple, Christie’nin müzayede evinde 69,346,250 $ ‘lık rekor bir fiyata “Her Gün: İlk 5000 Gün” adlı eserini sattığında NFT’lere olan ilgi zirveye ulaştı .

Ünlüler de rapçi Snoop Dogg ile çoğunluğa atladı açıklanması “Dogg ile Yolculuk” etiketli ve Grammy ödülü sahibi weeknd Aynen jeton koleksiyonu piyasaya sınırlı sayıda sanat ve yeni müzik içeren kendi NFT koleksiyonunu.

Blockchain ve kripto yatırım şirketi BlockTower Capital’in CIO’su Ari Paul, tüm NFT pazarının bir balonun ortasında olduğu konusunda uyarıyor .

“Aynı anda hem bir balon hem de bir oyun değiştirici, 1999’daki internet veya 2017’deki Bitcoin gibi. Bana göre, mevcut NFT değerlemeleri bir balon ve tüm NFT’lerin toplam değeri 5 yıl içinde burada 100x olacak.”

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here