Home DeFi Haberleri NFT NFT Aramaları ICO’nun ABD’de 2018 Zirvesini Aştı

NFT Aramaları ICO’nun ABD’de 2018 Zirvesini Aştı

0
NFT Aramaları ICO’nun ABD’de 2018 Zirvesini Aştı

NFT zirveye doğru emin adımlarla ilerliyor.Son zamanlarda NFT aramaları ICO’nun 2018 yılı aramalarının da üstünde aranmaya başladı.

Fungible(Değiştirilebilir.) olmayan token pazarı günden güne büyümeye devam ediyor. NFT’ye olan ilgi bir sır değil fakat bir çok kişi tarafından bir balon olduğu düşünülmekte.

ICO Deliliğini Aşan Bir NFT Deliliği Var

Kripto piyasasını uzun süreden beri takip edenler 2018 piyasasının ne kadar çılgın ve hızlı bir piyasa olduğunu bilirler. Baş olan para birimleri patlama yaşıyordu fakat piyasayı bu hale getiren onlar değildi.

Initial Coin Offerings (ICO) çok popülerdi. ICO’lar kullanıcılara rastgele projeler yaptırarak kişilerine kendilerine yatırımcı bulmasına yarıyordu. Bu projelerin çoğu “devrim niteliğindeki blockchain teknolojisi” olarak isimlendiriliyordular. Bu projelerin hepsi Ethereum’un ERC20 protokolünde yayınlandılar.

Yatırımcılar “bir sonraki büyük şey” sonrasında “Sonraki büyük şeyi” satın alarak piyasa da ki boşluğu doldurulardı. Bu paraların takas aylarında listelenmesiyle yatırımcılar kar ederlerdi. Vaktinde satış yapmayı başaran kişiler bir miktar kar elde ettiler. Uzun vade değerlendiricileri ise hala daha çantalarında bunları tutmaktadır.

2021’de ICO çılgınlığı geçti gitti. Yerini yeni hypelanan NFT aldı. Herkes bu dijital koleksiyonların kıyısında, köşesinde yer almak adına çok istekli.

NFT’lere olan ilgi o kadar büyük ki, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2018’in başlarında zirveye çıkan ICO aramalarını geride bıraktı.

NFT’ler Patlamaya Hazır Bir Balon mu?

Şuan için bu sorunun cevabını vermek çok zor. Bazıları bir balon olduğunu düşünüyor bazıları ise bu teknolojiye çok güveniyor. Aslında bu yapılan sanata değer koymakta çok zor bir iş. Alan kişinin kişisel tercihleri ve coine verdiği değer çok önem taşımaktadır.

Benim için 10 milyon dolar değerinde olan bir tablo, senin için hiçbir şey ifade etmeyebilir, çünkü sen beğenmiyorsun. Bu onu değersiz yapmaz – sadece sizin için değersiz kılar.

Dahası, ICO’ları NFT’lerle karşılaştırmak oldukça temelsizdir. Temel fark, NFT’lerin tamamlanmış bir ürünü öne çıkarması ve yatırımcıların bu ürünün açık pazarda ne kadar değerli olduğuna karar vermesidir. ICO’larla, projelerin ezici çoğunluğu bir teknik inceleme ve bir vaat getirdi ve çoğu asla teslim edilmedi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here