NFT Aramaları ICO’nun ABD’de 2018 Zirvesini Aştı

NFT zirveye doğru emin adımlarla ilerliyor.Son zamanlarda NFT aramaları ICO’nun 2018 yılı aramalarının da üstünde aranmaya başladı.

Fungible(Değiştirilebilir.) olmayan token pazarı günden güne büyümeye devam ediyor. NFT’ye olan ilgi bir sır değil fakat bir çok kişi tarafından bir balon olduğu düşünülmekte.

ICO Deliliğini Aşan Bir NFT Deliliği Var

Kripto piyasasını uzun süreden beri takip edenler 2018 piyasasının ne kadar çılgın ve hızlı bir piyasa olduğunu bilirler. Baş olan para birimleri patlama yaşıyordu fakat piyasayı bu hale getiren onlar değildi.

Initial Coin Offerings (ICO) çok popülerdi. ICO’lar kullanıcılara rastgele projeler yaptırarak kişilerine kendilerine yatırımcı bulmasına yarıyordu. Bu projelerin çoğu “devrim niteliğindeki blockchain teknolojisi” olarak isimlendiriliyordular. Bu projelerin hepsi  Ethereum’un ERC20 protokolünde yayınlandılar.

Yatırımcılar “bir sonraki büyük şey” sonrasında “Sonraki büyük şeyi” satın alarak piyasa da ki boşluğu doldurulardı. Bu paraların takas aylarında listelenmesiyle yatırımcılar kar ederlerdi. Vaktinde satış yapmayı başaran kişiler bir miktar kar elde ettiler. Uzun vade değerlendiricileri ise hala daha çantalarında bunları tutmaktadır.

2021’de ICO çılgınlığı geçti gitti. Yerini yeni hypelanan NFT aldı. Herkes bu dijital koleksiyonların kıyısında, köşesinde yer almak adına çok istekli.

NFT’lere olan ilgi o kadar büyük ki, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2018’in başlarında zirveye çıkan ICO aramalarını geride bıraktı.

NFT’ler Patlamaya Hazır Bir Balon mu?

Şuan için bu sorunun cevabını vermek çok zor. Bazıları bir balon olduğunu düşünüyor bazıları ise bu teknolojiye çok güveniyor. Aslında bu yapılan sanata değer koymakta çok zor bir iş. Alan kişinin kişisel tercihleri ve coine verdiği değer çok önem taşımaktadır.

Benim için 10 milyon dolar değerinde olan bir tablo, senin için hiçbir şey ifade etmeyebilir, çünkü sen beğenmiyorsun. Bu onu değersiz yapmaz – sadece sizin için değersiz kılar.

Dahası, ICO’ları NFT’lerle karşılaştırmak oldukça temelsizdir. Temel fark, NFT’lerin tamamlanmış bir ürünü öne çıkarması ve yatırımcıların bu ürünün açık pazarda ne kadar değerli olduğuna karar vermesidir. ICO’larla, projelerin ezici çoğunluğu bir teknik inceleme ve bir vaat getirdi ve çoğu asla teslim edilmedi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVER
Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
24,397.54 $
24,397.54 $
6.53%
ethereumEthereum
1,885.67 $
1,885.67 $
12.2%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.08%
bnbBNB
332.15 $
332.15 $
3.35%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.21%
xrpXRP
0.382899 $
0.382899 $
4.26%
cardanoCardano
0.541684 $
0.541684 $
6.01%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.09%
solanaSolana
42.93 $
42.93 $
8.05%
polkadotPolkadot
9.54 $
9.54 $
10.96%

Benzer Haberler