Home DeFi Haberleri NFT ConsenSys, Ölçeklenebilir ETH Platformu Palm İçin Kolları Sıvadı

ConsenSys, Ölçeklenebilir ETH Platformu Palm İçin Kolları Sıvadı

0
ConsenSys, Ölçeklenebilir ETH Platformu Palm İçin Kolları Sıvadı

Ethereum yazılım çözümleri sağlayıcısı ConsenSys, pazara hakim Flow ile rekabet etmeyi amaçlayan Palm adında yeni bir takas edilemez token platformunu duyurdu.

NFT’lerin popülerliği arttıkça, daha fazla içerik oluşturucu ve kullanıcı bunları basmak istiyor, bu durumda da Ethereum kullanılıyorsa biraz maliyetli olabilir. ERC-20 fungibles veya ERC-721 non-fungibles oluşturmak için gas kullanılır ve herkesin acı bir şekilde farkında olduğu gibi, gas şu anda pahalıdır.

Bunu ele alan ConsenSys, mevcut iş kanıtı ağlarına göre % 99 verimlilik vaat eden Palm’ı duyurdu.

NFT Sahnesine Palming

30 Mart duyurusuna göre, Ethereum çözüm sağlayıcısı, Palm NFT Studio’yu tanıtmak için HENI Group ve Heyday Films ile işbirliği yaptı. Konsept, projeleri ve platformları yeni NFT ekosistemine getirmek için sanatçılar, pazarlar ve hak sahipleri ile işbirliği yapmak üzere kurulan bir inovasyon laboratuvarını içeriyor .

Mayıs ayında piyasaya sürüldüğünde , Palm ekosistemindeki dijital sanat varlıklarının ticaretini desteklemek için Uniswap v3 protokolünün bir sürümü devreye alınacak. Palm için bir lansman tarihinden bahsedilmedi.

Palm, ana Ethereum ağıyla tamamen birlikte çalışabilen bir Ethereum yan zinciri olarak var olacak, ancak proje daha da hızlı işlemler için Katman 2 çözümlerine geçiş yapmayı planlıyor. Ayrıca, popüler MetaMask kripto cüzdanında bir ağ seçimi olarak da mevcut olacak.

Palm NFT Studio ayrıca MEME, Nifty’s, Protocol Labs ve Infura ile birleşti ve ortak listesinin piyasaya çıktığında artması bekleniyor.

ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin şunları söyledi:

“NFT’ler gibi yıkıcı teknolojinin içerikle olan ilişkimizi dönüştürdüğünü ve içerik oluşturucuları daha önce hiç olmadığı kadar güçlendirdiğini görmek heyecan verici. NFT’ler ve DeFi, Ethereum ve blockchain teknolojisini kucaklamak için finans, sanat ve popüler kültür dünyalarını harekete geçirerek Palm ile el ele uçurumun üstünden geçebilir. “

Palm’da yer alacak ilk koleksiyon , İngiliz sanatçı Damien Hirst’in ilgili NFT’lere bağlı kağıt üzerinde 10.000 eserden oluşan “ The Currency Project ” olacak .

Patlayan NFT Platformları

Ancak ConsenSys, tamamen ölçeklenebilir bir NFT platformunu başlatan tek şirket değil. Immutable X ayrıca, ölçeklendirmek için zk-rollups kullanarak gelecek vaat eden bir karbon nötr NFT yayınladı.

Rakip Flow blok zinciri, büyük ölçüde Ulusal Basketbol Birliği lisanslı NBA Top Shot koleksiyonunun muazzam başarısı nedeniyle son zamanlarda NFT momentumunun arkasındaki itici güçlerden biri olmuştur.

Diğer NFT haberlerinde, NBA Top Shot’ın yapımcısı Dapper Labs, NBA’den ve bir dizi eğlence yıldızından 305 milyon dolarlık bir yatırımı kapattı .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here