Home Altcoin Haberleri Bir Anda Patlayan NFT Coinler Neden Sessiz Sessiz Düşüyor?

Bir Anda Patlayan NFT Coinler Neden Sessiz Sessiz Düşüyor?

0
Bir Anda Patlayan NFT Coinler Neden Sessiz Sessiz Düşüyor?

Nonfungible.com’a göre, NFT pazarı sessiz bir çöküşün eşiğinde olabilir. Ne oluyor? NFT’ler Sıfıra mı gidecek yoksa tekrar aya mı gidecek?

Tüm piyasalar istisnasız döngüsel olarak davranma eğilimindedir. Ve NFT pazarı bu teoriyi kanıtlıyor gibi görünüyor.

Pikselli resimlerden ve simgeleştirilmiş tweet’lerden, tamamlanması yıllarca süren sıkı çalışma gerektiren gerçek şaheserlere kadar, NFT’ler için hype, önemli bir ilk yükseliş sonrasında kayboluyor gibi görünüyor. Nonfungible.com’dan alınan veriler , bu tokenlerin ortalama fiyatının Şubat 2021’de ATH’den % 70 düştüğünü gösteriyor.

Şu anda, piyasada NFT başına ortalama fiyat yaklaşık 1,4 bin dolar iken, daha bir ay önce ortalama 4,3 bin dolar kadar yüksekti.

Küresel NFT Pazar Çöküşü mü? Her Şey Bağlıdır

Veriler reddedilemez olsa da, yorumların her zaman bir dereceye kadar esnekliği vardır. ERC-721 standardının piyasaya sürülmesinden bu yana NFT’ler şüphesiz inanılmaz yeniden değerlemeler elde ettiler. Bununla birlikte, belirli bir istatistik için hepsini aynı grup olarak klişeleştirmeye çalışmak zor ve belki de imkansız olabilir.

Bir Cryptopunk ve Beeple’ın sanat eserini NFT’lerle aynı kategoriye koymak, tıpkı bir “kripto para belirtecinin” ortalama fiyatı hakkında konuşmak kadar karmaşık görünüyor. ve aynı gruba Bitcoin ve Piranha Coinleri koyun . Kodları tarafından belirlenen sınırlı bir arzın olduğu fungible token’ların aksine, NFT’ler benzersiz veya son derece sınırlıdır. Ancak, herhangi biri herhangi bir zamanda bir NFT oluşturup bir pazarda satışa sunabileceğinden, orada kaç NFT olduğunu açıklamanın kesin bir yolu yoktur.

Aslında, NFT ateşi yayıldıkça, giderek daha fazla şirket ve meraklı , ikramiyeyi vurma ve piyasalardan kar elde etme umuduyla bir NFT oluşturmaya teşvik ediliyor.

Ve genel olarak, iş NFT’lerin yaratılmasında değil, yeniden satışında. Beyzbol kartları ve hatta genel olarak sanat gibi birçok koleksiyona benzer bir şey olur. Belirli bir sanatçı öldüğünde, eserlerinin değeri artma eğilimindedir çünkü dolaşımdaki eserlerin sayısı artık artmayacaktır.

Yukarı Çıkanlar, Aşağıya Düşenler

NFT dünyasında, spekülatörler 2021 1. Çeyrek partisinden sonra bitik bir halde gözükmekte. İlk NFT’ler sıfıra yakın veya ucuz değerden çeşitli büyüklük derecelerinde takdir elde etmeye doğru gitti.

Örneğin, Ekim 2018’de Rarible’da 203 $ ‘a satılan Reflection by Reflection iki hafta önce 98.000 $’ a satıldı ve alıcısı 31 Mart 2021’de 877.000 $ ‘a satmayı başardı.

Ancak, çoğu NFT aynı kaderi karşılamıyor. Örneğin, Cryptounk Number 8282 başlangıçta 102 $ ‘a satıldı ve oradan alım satım sahiplerinden biri 105 $’ a sadece birkaç gün sonra 74.000 $ ‘ın üzerinde yeniden satmak için satın alana kadar. Ancak o zamandan beri, talihsiz alıcı yatırımından bir getiri elde edemedi ve bir aylık açık artırmaların ardından 57.000 $ ‘a sattı.

NFT durumu, uzmanlar ve analistler tarafından bir balon ve sessiz çökme olarak tanımlandı. Aslında, tarihteki en pahalı NFT’yi satan sanatçı Beeple , tüm NFT fenomeninin bir balon olduğuna inanıyor . Bununla birlikte, bazılarının durum hakkında daha iyimser bir görüşü var ve bu yeni ürüne halkın aşırı alması nedeniyle ilk telaştan sonra piyasaların sakinleşmesini bekliyor.

#nft daha baskın hale gelmektedir, sanatın dünya yeniden yeniden doğmuş ve asla beklenen yönlere hareket ediyormuş gibi görünür. Bu devrimin bir parçası olduğum için çok minnettarım.

Dünyanın en ücra köşesinde bile tüm #nftartlara ses verelim . 🍭⭐️ Yanımda kim var?

(@MİLALOLLİ) 4 NİSANDAKİ TWEETİ BURAYA TIKLAYARAK ORİJİNALİNE ULAŞABİLİRSİNİZ

NFT endüstrisi hala küçük, ancak durum Bitcoin ve diğer kriptolara oldukça benziyor. Güçlenmeye ve önemini kanıtlamaya başladığında, fiyat dalgalanmaları da devam edecek. Bununla birlikte, bazıları spekülatif bir bileşen olmasa bile, NFT’lerin burada kalacağına inanıyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here