Linear Finance Nedir? LİNA DeFi Platformlarının Geleceği mi?

0
968

Linear Finance (LINA) , merkezi olmayan finansmanın (DeFi) türev teklifleri için yeni olanaklar sağladığını ve birçok borsanın önden çalıştırma, pahalı gaz ücretleri ve likidite sorunları gibi görünen sorunları olduğunu anlıyor. 

Linear Finance, ucuz, hızlı ve şeffaf sentetik varlık takas platformuyla bu sorunların üstesinden gelmeyi amaçlamaktadır. 

Linear Finance Satın Al 

Artık Linear Finance satın almak mı istiyorsunuz? O zaman bir kripto borsasına kaydolmanın zamanı geldi. Bir borsaya kaydolduktan sonra dakikalar içerisinde alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz. BlockchainTR’nin profesyonel ekibi olarak Binance borsasına kayıt olmanızı önerebiliriz. Binance, uluslararası olarak kullanılan dünya çapında bir kripto borsasıdır. Binance borsasına kayıt olduktan sonra fiat para birimleriniz ile  kripto para satın almakay başlayabilirsiniz. Binance borsası, düşük ücretleri ile tanınan dünyanın en büyük borsasıdır. Düşük işlem ücretleri, düşük miktarlarda para ile ticarete başlasanız bile yine de iyi kar elde edebileceğiniz anlamına gelir. Ekibimiz, Binance‘deki ilk işleminizde size başarılar diler! 

Linear ile kullanıcılar, almaya istekli oldukları riske göre farklı temel belirteçlerden oluşan bir portföy içeren sentetik bir varlık oluşturabilirler. 

ExchangeBenefitsNumber of CryptoMore information
 /></a><br />
<p class=Binance

Best exchange worldwide, 250+ cryptocurrencies available

100+

Open
Binance
 /></a><br />
<p class=
OKEX

Low fees, 100+ cryptocurrencies available

100+

Open
OKEX
 /></a><br />
<p class=
Kraken

International exchange

75-100

Open
Kraken
 /></a><br />
<p class=Coinbase

Biggest US Crypto Exchange

100+

Open
Coinbase
 /></a><br />
<p class=
eToro

Platform for Crypto & Stocks

75-100

Open
eToro

Bu, özelleştirilmiş finansal hedeflerine göre herkes için yeni getiri sağlama fırsatları sunar.

Linear (LİNA) Finance Arkasında Kimler Var?

Linear Finance’in kurucu ortakları Drey Ng ve Kevin Tai, projeyi yatırım fırsatlarına kapsayıcı ve daha demokratikleştirilmiş bir erişim vizyonuyla inşa ettiler. 

Linear, ekibinin farklı kripto girişimleri ve finansal araçlar konusundaki uzmanlığıyla, vizyonlarını gerçekleştirmeyi amaçlayan çapraz zincir, Ethereum tabanlı bir protokol oluşturdu.

Linear ile kullanıcılar kendi portföy risklerini oluşturabilir ve bunları kendi başlarına yönetebilirler. 

Bu girişim, yatırımcıların varlıklarından kolayca yatırım yapmalarını, tasarruf etmelerini ve verimli kâr elde etmelerini sağlar.

Linear (LİNA) Finance Nedir?

Linear (LİNA) Finans, kullanıcıların sentetik varlıkları yapabileceği, yönetebileceği ve ticaretini yapabileceği merkezi olmayan bir delta-bir varlık protokolüdür. 

Bu, kullanıcılara, temel varlıklarına gerçekten sahip olmak zorunda kalmadan farklı varlık türlerine maruz kalma sağlar.

Doğrusal Finans’ın sunduğu ek bir özellik, daha hızlı, daha uygun fiyatlı ve güvenli bir sentetik varlık değişimini destekleyebilen çapraz zincir uyumlu ve merkezi olmayan bir protokoldür.

Linear Finance’in platformu, yerel tokeni LINA tarafından desteklenmektedir. Ödemeler, stake etme, likidite madenciliği, yönetişim ve “Sıvılara” yatırım yapma gibi birçok amaç için kullanılabilir. 

Sıvılar, Linear’ın farklı temel belirteçlerdentokenlerinde veya yatırım seçeneklerinden oluşan sentetik varlıklarıdır.

LinearDAO

LinearDAO, rehin oranı, LINA enflasyon ödülü ve sıklığı, işlem ücretleri, teklif uygulaması ve çok daha fazlası dahil olmak üzere önemli platform tasarımlarını ve sistem parametrelerini kontrol eden yönetişim topluluğudur. 

Ayrıca tasfiyeye ilişkin kar ve zararı da düzenlerler.

Linear Finance (LİNA) Avantajları ve Özel Özellikleri

Proje sonsuz likidite vaat ediyor ve kayma yok. Kullanıcıların Linear Finance ile bulabilecekleri avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Kolaylık : Protokol, düşük işlem ücretleri ile hızlı işlemler vaat ediyor. Piyasa yapıcı, staker veya tüccar olsun, her tür kullanıcı platformun keyfini çıkarabilir.
  • Şeffaflık : Önden çalışmayı önlemek için, borsada yapılan her işlem tüm kullanıcılar için şeffaf hale getirilir. Bu aynı zamanda her ağ katılımcısının sistemik risklerini de azaltır.
  • Ethereum tabanlı : Zincirler arası uyumluluğa sahip Ethereum ağı üzerine inşa edildiğinden, diğer DeFi projeleriyle birlikte de çalışabilir.
  • Kullanıcıya özel seçenekler : Diğer belirteçler, emtialar veya piyasa endeksleri gibi kullanıcıların özgürce seçebilecekleri farklı risk seçenekleri vardır.

Doğrusal platformun tamamı iki farklı blok zinciri üzerine inşa edilmiştir, ancak zincirler arası uyumluluk sayesinde birbirlerini tamamlarlar. 

Kullanıcılar için yalnızca Ethereum tabanlı bir cüzdan ve EVM uyumlu bir cüzdan açmaları gerekir.

 Doğrusal, bu ikisini akıllı sözleşmelerle otomatik olarak birbirine bağlar. İşte bu konsept etrafında modellenen bir altyapının bazı avantajları. Onlar:

  • Maksimize edilmiş DeFi desteği : LinearDAO ve LINA belirteçleri Ethereum’a dayanırken, EVM ve akıllı sözleşmelerin kullanımı, platformun diğer DeFi protokolleriyle etkileşime girmesini kolaylaştırır.
  • Uygun fiyat : Buildr ve Exchange, EVM uyumlu blok zincirlerinin yanı sıra akıllı sözleşmeler aracılığıyla çalışır. Bu, Linear’ın çok düşük gaz ücretleriyle Sıvıların oluşturulmasını ve ticaretini desteklemesini sağlar.
  • Daha az önden çalıştırma riski : Diğer EVM uyumlu blok zincirleri için blok süresi onayı, Ethereum’dan çok daha hızlıdır. Bu, kullanıcıların oracle’ların yardımıyla daha güncel fiyatlarla kendi Likitlerini oluşturmalarına olanak tanır. Bu şekilde, borsayı önden çalıştıran kullanıcıların riski çok daha düşük hale gelir.

LINA Coin (Token)

LINA; ödemeler, hisseler ve yönetişim katılımı için kullanılabilir. 

Ancak esas olarak LINA, sentetik varlıkları yönetmek için tasarlanmış merkezi olmayan uygulama (dApp) olan Buildr aracılığıyla Sıvıları basmak için gereken temel teminat olarak işlev görür.

Likitler oluşturmak için, kullanıcıların dijital varlıklarının% 100’ünü “rehin vermeleri” gerekir, bu da teminatlandırma anlamına gelir. 

Bu, Sıvıların temel bir varlık tarafından tam olarak desteklenmesini sağlamak ve sistemin istikrarını sentetik varlıkların değişkenliğinden korumak içindir. 

LinearDAO gerekli gördüğü takdirde rehin şartı er ya da geç azaltılabilir.

Linear Finance (LİNA) Teminatlandırma

Buildr, teminatlandırma açısından hibrit bir yaklaşım benimsiyor. 

Sıvılar için, kullanıcıların sentetik bir varlık oluşturmak için LINA ve diğer kripto para birimi tokenlerin bir karışımını yatırması gerekir. 

Oran 80:20 olup, teminatın en az% 80’i LINA’da ve% 20’si diğer kripto para birimlerinde olabilir.

Linear Finance (LİNA) Stake Etme

Staking LINA, kullanıcılara birçok teşvik sunar. Bunlar, kullanıcıların bunu yaparak alabilecekleri aşağıdaki ödüllerdir:

  • Değişim Ücreti Ödülü : Şu anda % 0,25 olarak belirlenen Linear.Exchange platformunun kullanıcılarından toplanan işlem ücretleri, orantılı olarak haftalık olarak LINA stakerlarına yeniden dağıtılır. LINA dışı katılımcılara da bu ödüller sağlanabilir, ancak bu, topluluk yönetişim konseyinin kararına bağlı olacaktır.
  • Enflasyon Ödül : LINA, haftalık olarak düşen % 75’lik bir başlangıç ​​enflasyon oranına sahiptir. Enflasyon ödülü de orantılı olarak LINA stakerlarına verilir.
  • Verim Tarımı : Verim çiftçileri, Linear’ın borç havuzunun ve tüm platformun korunmasına yardımcı olur. Projenin ilk iki yılında borsayı aktif olarak kullanan kullanıcılar token bonusları alabilirler. Bu token bonusları daha sonra verim çiftçileri tarafından Dengeleyici, Curve ve Uniswap gibi diğer likidite havuzlarına yatırılabilir.

LINA’yı nereden alabilirim / satabilirim / takas edebilirim?

LINA artık Bitmax , MXC , Bilaxy , Bibox , Hotbit ve Hoo gibi diğer borsalarda da takas edilebiliyor .

Linear Finance (LİNA)

Linear, neredeyse sınırsız likidite ile daha hızlı ticaret faaliyetlerini kolaylaştırmak için kendi borsasını kuruyor. 

Şu an itibariyle Liquid, işlem uzlaştırma zaman dilimlerini anında kesinlik ile birleşen her işlemin bir saniye kadar hızlı bir şekilde kısaltılması için diğer halka açık blok zincirleriyle işbirliği yapıyor.

Oracles ile ortaklık planı ile Linear, temel varlıklar için çok daha düşük fiyatlarla fiyatları sık ve hızlı bir şekilde yenileme kabiliyetine sahip olduklarından, sorunları önden çalıştırma ile çözebileceklerine de inanıyor.

Linear Finans (LINA) Halka Açıldı

Token halka açık satışı 14 Eylül 2020’de gerçekleşti. 2 turda toplam 47.222.222 LINA tokeni satıldı. 

İlk tur token başına $ 0,00400 de 25mil tokenleri vardı. İkinci tur, simge başına $ 0,00450 olarak 22.222.222 tokenleri.

Satış, 40 kat fazla talep edildi ve beklenenden daha erken kapatıldı (24 saat sürmesi gerekiyordu). 

Satıştaki her katılımcı, 500 USDT / USDC değerinde LINA satın almak zorunda kaldı. Bu nedenle, tahsisatı İLK GELEN İLK SERVİS esasına göre sadece 400 katılımcı alabildi. 

Bu, Google Form gönderimlerindeki saat / tarih damgasıyla belirlendi. İlk 200 kullanıcıya 1. turdan ve kalan 200 katılımcıya 2. turdan LINA tokenlerine tahsis edildi.

Ancak bu, kayıt sahiplerinin KYC sürecini 24 saatlik bir süre içinde tamamlamasına bağlıydı.

LINA ilk olarak Uniswap’te listelendi ve halka açık satış fiyatından 20 kattan fazlasına ulaştı (ve özel satış turu 1’den yaklaşık 60 kat). 

Linear Finance Stake Platformunu Başlattı

Listenin hemen ardından, Linear Finance stake platformunu başlattı. Sahipler, 8 haftalık ön bahis programına katılabilir ve ödüllendirilebilir. 

APY haftalardır % 600 civarındaydı ve şu anda % 370 civarında düştü. Tüm kazançlar, ana ağın piyasaya sürülmesinden 6 ay sonra talep edilebilir ancak kullanıcılar istediği zaman stake edilmiş paralarını çekebilir.

Linear (LİNA) Ortaklık Duyuruları

Lansmanı takip eden haftalarda Linear, Nervos, Moonbeam ve Hex Trust ile ortaklıklarını duyurdu.

Nervos , benzersiz katmanlı mimarisi ile ölçeklenebilirlik ve performanstan ödün vermeden güvenlik ve güvensizlik sunan açık kaynaklı bir blok zinciridir. İşbirliği, Linear’ın çapraz zincir yeteneklerini ve Çin pazarına girişini iyileştirmeye odaklanıyor.

Ethereum (ETH) uyumlu bir akıllı sözleşme parachain olan Moonbeam , Polkadot ($ DOT) ekosistemine ayak uydurmaya ve Linear’ın birlikte çalışabilirliğini artırmaya yardımcı olan stratejik bir ortaktır . 

Son olarak, bir saklama ortağı olarak Hex Trust ile ortaklık, Linear’a kurumsal yatırımcılar için güvenli, kurumsal düzeyde saklama hizmetleri sunma şansı verecektir.

Bir sonraki duyuru, kullanıcıların otomatik ticaret botları oluşturmasına yardımcı olan bir kripto para birimi ticaret platformu olan 3Commas ile yeni bir ortaklık olduğunu ortaya çıkardı . 

Yatırım, “platformların ve araçların gelecekteki entegrasyonunu içermek, operasyonları düzene koymak ve daha geniş bir özellik ve teklif yelpazesine izin vermek” anlamına geliyor.

Linear (LİNA) Testnet Yayında

16 Ekim 2020’de Buildr için ilk test ağı yayınlandı. 

Buildr , Linear Exchange’in temel para birimi olan USD oluşturmak için kullanıcıların LINA’larını (ve yakında daha fazla teminat) yatırabilecekleri Lineer paketin temel dApp’larından biridir. 

Stakerlar, ödüller ve değişim tarafından oluşturulan işlem ücretlerinin bir kısmını alma hakkına sahiptir. ℓUSD tokenları, borsadaki sentetik varlıkları satın almak için basılabilir ve diğer protokollere taşınabilir.

Son testnet güncellemesi, kullanıcıların Linear.Exchange’de USD ile “Liquids” satın almalarına izin verdi . Bu arada, ana ağ lansmanının birkaç hafta içinde gerçekleşeceği iddia ediliyor .

Daha fazlasını okumak ve test ağına nasıl katkıda bulunacağınızı keşfetmek istiyorsanız, lütfen buradaki ve buradaki makalelere bir göz atın .

Toplam değeri 1 milyon ABD Dolarından fazla olan 222 milyon ABD Dolarından fazla LINA tokeni stake edildi.

Linear, Band Protokolü ile Yeni Ortaklık

16 Kasım tarihli bu makalede , Linear Finance , çapraz zincir merkezi olmayan oracle olan Band Protokolü ile ortaklıklarını resmen açıklamadı .

Bu işbirliğinin çözmeye çalıştığı en büyük sorun önden çalışma. Linear Finance’in Kurucu Ortağı Drey Ng’nin dediği gibi: “Önden çalışma, sadece mevcut sentetik varlık ticareti için değil, genel olarak tüm ticaret için temel bir sorundur”. 

Bu sorunu çözmemek, “zincirler arası uyumluluğun tüm faydalarını (hız ve maliyet gibi) ve sentetik varlıkların üstün bir yaratıcı seçimini” tehlikeye atacaktır.

Bant Protokolünün seçilmesinin diğer nedenleri, en aza indirilmiş ağ riski, gerçek zamanlı veriler için uçtan uca özelleştirilebilirlik ve gerçekten merkezi olmayan oracle mekanizmasıdır. 

Ortaklık, BEP belirtecinin yeni yaratıldığı ilk projenin çapraz entegrasyonu olan Binance akıllı Zincir üzerinde Doğrusal Protokolü güvence altına almaya başlayacak (borsalarda gördüğümüz ortak $ LINA bir ERC-20 tokenidir).

Ekip, kullanıcıların zincirleri sorunsuz bir şekilde değiştirmesine olanak tanıyan özellikler üzerinde çalışıyor.

Linear (LİNA) Mainnet Buildr Launch ve Yeni Stake Etme Programı

Linear Mainnet Buildr v1.0, aylarca süren kapsamlı testlerin ardından 21 Aralık’ta yayına girdi. Buildr dApp, Linear’ın merkezi olmayan uygulama paketinin kalbidir. 

Kullanıcılar, USD oluşturmak ve ödüller kazanmak için $ LINA tokenleri kullanabilir. İşte Buildr’ın en iyi şekilde nasıl kullanılacağına dair eksiksiz ve ayrıntılı bir kılavuz .

Ön stake etme programındaki tüm $ LINA, sorunsuz bir şekilde ana ağa taşındı ve daha önce kazanılan ödüller önümüzdeki Haziran ayına kadar bloke edilirken , yeni ana ağ stake ödülleri lansmandan itibaren 1 yıl süreyle kilitlenecek. 

P-Oranına dahil edilecekler ve $ LUSD oluşturmak için kullanılabilirler. Dikkat etmek önemlidir ödüller için uygun olabilmeleri için, kullanıcılar inşa için USD gereklidir ya da sonraki sıvılar.

Binance Smart Chain’in Buildr v2.0 Lansmanı

Beklendiği gibi, Linear, Defi ve Ethereum kullanıcılarına Çapraz Zincir uyumluluğu ve kullanım kolaylığı getirmek istiyor. 

Ekip aslında daha önce “Doğrusal tüm kullanıcılar için tasarlandı (ne kadar LINA’ya sahip olursanız olun) ve işlem maliyetlerinin giriş için bir engel oluşturmayacağını beyan etmişti . Kimse geride kalmayacak ”.

Sözü tutuldu ve tam Binance Akıllı Zincir (BSC) entegrasyonu ile Linear.Builder Mainnet v2.0 ve takas 15 Ocak 2021’de yayına girdi. Kullanıcılar artık platformla etkileşimde bulunurken neredeyse gazsız ücretlerin tadını çıkarabilirler.

İşlem sorunsuzdu ve eski stakerlar yalnızca BSC Mainnet kullanarak MetaMask aracılığıyla Buildr’a bağlanmak zorunda kaldılar (Binance Chain Cüzdanını da kullanabilirler) ve Lina tokenlerini ve ödüllerini zaten orada görecekler. 

İlk kez hisse almak isteyen yeni sahipler için, Buildr’ın kendisinde dahili bir ERC-20 -> BEP20 takası var. Medium makalesinde daha fazla bilgi ve eksiksiz talimat bulunabilir .

Önemli Not! : $ LINA tokeninin artık iki sürümü var. Etherum sürümünü bir BSC cüzdanına veya tam tersine gönderirseniz (ister gözaltı ister gözetim dışı adres olsun) tokenlerinizi kaybedersiniz! 

Ne yapmanız gerektiği konusunda şüpheniz varsa, Web Sitelerinde bulabileceğiniz resmi kanallar aracılığıyla destek ekibiyle iletişime geçin.

Linear, Binance Innovation Zone’da listelenecek

Binance, Linear Finance’ın $ LINA tokenini İnovasyon Bölgesinde listeleyeceğini duyurdu. $ LINA / $ BTC, $ LINA / $ BUSD ve $ LINA / $ USDT alım satım çiftleri 18 Mart 2021’de saat 12: 00’de (UTC) başlayacak.

Ayrıca Binance Launchpad, 1 LINA için 0.00031044 BNB’de 21.084.000 LINA token satışı sunuyor. 

Abonelik zaten 13: 00’da sona ermiştir. (HKT) 18 Mart 2021’de ve jetonlar başarılı başvuru sahiplerine 18: 00’da gönderilecek. (HKT) aynı gün.

Linear (LİNA) Hakkında Son Sözler

Ethereum’daki yükselen gaz fiyatlarının yanı sıra, verim çiftçiliğinin yükselen eğilimi ile birlikte, DeFi alanı yeni finansal fırsatlarla sunuluyor, ancak maliyetleri yüzünden cesareti kırılıyor. 

Doğrusal gibi projeler, bu sorunların etrafından dolaşmaya çalıştığı için mekana umut verici bir katkı.

Yatırımları kolayca inşa etmek ve yönetmek için bir platform olarak Doğrusal ile, kullanıcılar artık hızlı ve uygun fiyatlı kar oluşturma fırsatlarından yararlanabilirler. 

Ve ademi merkeziyetçiliğin gerçek amacını kabul eden Linear, topluluk yönetişimine planlı bir geçiş için boru hatlarına bir yol haritası koyduktan sonra doğru yolda görünüyor.

Linear kesinlikle bu alandaki birçok tanınmış yatırımcının radarında. 

Yakın zamanda, NGC Ventures, Hashed, CMS Holdings, Genesis Block, Kenetic Capital, Alameda Research, Evernew Capital, Soul Capital, Moonrock Capital, Black Edge Capital ve PANONY gibi yatırım alanındaki önemli destekçilerle 1.8 milyon dolarlık bir tohum turunu tamamladılar. . 

Linear’a göre bu fon, test ağlarının ve ana ağlarının gelişimini hızlandırmanın yanı sıra platformlarını tanıtmaya da gidecek. 

Doğrusal Finans ekibinin önümüzdeki aylarda neler yayınlayacağını görmek kesinlikle heyecan verici olacak.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz