Home DeFi Haberleri Covalent (CQT) Covalent (CQT) Nedir? Covalent’i Benzersiz Yapan Nedir?

Covalent (CQT) Nedir? Covalent’i Benzersiz Yapan Nedir?

0
Covalent (CQT) Nedir? Covalent’i Benzersiz Yapan Nedir?

Şimdiye kadar, blok zinciri, modern teknoloji üzerinde geri dönülemez bir etkiye sahipti. Merkezi olmayan mimarilerin ve çerçevelerin yayılması, çok sayıda teknolojik yeniliğe yol açmıştır. 

Blockchain’in getirdiği teknolojik özgürlüğe rağmen, granüler ve tarihsel blok zinciri verilerine erişmek neredeyse imkansızdır. 

Blockchain ürün kullanıcıları ve geliştiricilerinin genellikle blockchain üzerindeki verileri keşfetme yolu yoktur; çoğu durumda oldukça yapılandırılmamış ve standartlaştırılmamış veriler.

Covalent (CQT), özel algoritması sayesinde bu sorunu çözer ve zengin bir veri altyapısı tarafından desteklenen Merkezi Olmayan Defter Teknolojilerinin (DLT) toplu olarak benimsenmesini garanti eder.

Covalent (CQT) Kurucuları Kimlerdir?

2018’de kurulan Covalent, işletmeler, tüketiciler ve yazılım geliştiricileri için yeni bir gelişme sınırı olarak gurur duyuyor. Protokolün ilk sürümü, 2017’de bir dağıtılmış sistem hackathonunda oluşturuldu.

Hackathon’u kazandıktan sonra, kurucu ortaklar Ganesh Swami ve Levi Aul, iddialı blok zinciri uygulamasını son derece güvenli, güvenilir ve kullanımı kolay merkezi olmayan bir çözüme dönüştürmeye karar verdi. Covalent teknolojisi, dünya çapında blockchain benimsenmesini ve kabul edilmesini yavaşlatan devasa altyapı sorunlarını çözmeye çalışıyor.

Covalent’in arkasındaki ekip, tümü merkezi olmayan finans (DeFi) konusunda zengin deneyime sahip 30 kişilik çeşitli finans, pazarlama ve blok zinciri uzmanları ve mühendislerinden oluşan bir gruptur.

Covalent (CQT) Nedir?

Covalent (CQT), derin, ayrıntılı ve geçmiş blok zinciri verilerine kolay ve hızlı erişim sağlayan çok zincirli bir API’dir. Bu verimli blok zinciri protokolü, geleceğin blok zinciri öncülerini ve liderlerini güçlendirmek için tüm blok zinciri alanını indekslemeyi başardı. Ek olarak çözüm, merkezi veritabanlarının yerleşik dünyasını dağıtılmış blok zinciri teknolojilerinin yeni dünyasıyla birleştiriyor.

Covalent’in birleşik API’si, merkezi olmayan ekosistemdeki en zengin ve en güvenli veri altyapısına erişim sağlar. Ek olarak, muazzam veri altyapısı aracılığıyla API, kullanıcıların çok sayıda iyi bilinen ve özel blok zinciri protokollerini incelemelerine olanak tanır. 

Bu, merkezi olmayan ağlarda katılımcılara şeffaflık ve toplam görünürlük açısından sonsuz olanaklar sunar.

Kovalent ağın benzersiz API uygulaması, birçok önde gelen Defi ve NFT projesine geçmiş işlem etkinliklerine, konumlara ve token bakiyelerine inanılmaz erişim sağlar. Şu anda protokol, önemli, ayrıntılı ve erişilebilir veriler sağlamak için Ethereum, Polygon, Binance Smart Chain ve Avalanche gibi kişilerle çalışıyor.

Covalent (CQT) Kullanım Durumları

Genel olarak, protokolün kullanım durumlarının tam kapsamı nispeten bilinmemektedir. Bununla birlikte, platformlardaki geliştiriciler ve ortaklar, protokol tarafından sağlanan verilerden yararlanmak için birçok yol bulmuşlardır.

Covalent Cüzdanlar

Ethereum’da 200.000’den fazla ERC-20 jetonu var ve DeFi Çözümlerinin bir araya getirilebilirliği sayesinde büyüyor. 

Covalent algoritması altında cüzdanlar, gerçek zamanlı ve tarihsel bakiyeleri, pozisyonları ve en önemlisi tüm varlıkları için portföy değerini gösterdikleri için iyi yapılandırılmıştır.

Covalent Vergiler

Tüm DeFi eylemleri vergiye tabidir ve bu tür verilere kolay erişim, blok zinciri işlemlerini kolaylaştırır ve firmaları uyumlu hale getirir. Covalent, piyasada merkezi olmayan borsalar (DEX’ler) için bu hizmeti sağlayan tek protokoldür.

NFT Gösterge Tabloları

Chainguardians ve NFTX gibi ana akım blok zinciri ürünleri, müşterilerini eğitmek için koleksiyonların fiyat eğilimlerini, likiditesini ve yatırım getirisini göstermek için platformun Yatırımcı araçlarına büyük ölçüde güveniyor.

Covalent’i Benzersiz Yapan Nedir?

Hiç şüphe yok ki, Covalent’in pazardaki diğer çözümler açısından özel olduğu biliniyor. Platformun inanılmaz algoritması, Covalent’in müşterilere blok zinciri alanında en iyi şeffaflık ve görünürlük aracını sağlamasına olanak tanıyan 4 ana özelliğe dayanıyor. Özellikler şunlardır:

Covalent Veri kullanılabilirliği

Covalent’in altyapısı, ekosistemindeki her işlemden, sözleşmeden ve cüzdan adresinden sorumludur. Bu nedenle, bu blok zinciri çözümü, piyasadaki yalnızca daha küçük veya çok küçük miktarlar sağlayan çoğu projenin aksine, milyarlarca veri satırı ve terabaytlarca veriden sorumludur.

Covalent Birleştirilebilirlik

Birleştirilebilirlik, kullanıcılara çok sayıda projenin yapı taşlarını kullanarak finansal çözümler oluşturma yeteneği verdiği için DeFI uygulamaları için önemli bir araç olarak görülüyor. 

Bu nedenle, Covalent’in muazzam çoklu zincir API’si, geliştiricilerin ayrıntılı bir veri altyapısı tarafından desteklenen ölçeklenebilir ve veri açısından zengin uygulamaları anında oluşturmasına olanak tanır.

Covalent Çoklu blok zinciri Desteği

Kovalent ekip şu anda 7 farklı tanınmış blok zinciri ağında müşterilerle birlikte çalıştığından, platformun en güçlü yanlarından biri çoklu zincir desteğidir ve çok daha fazlası yakında protokole katılacak ve güvenecektir.

Genel olarak, Covalent ekibi, blok zincirlerinin üzerine inşa eden geliştiriciler için anahtar teslimi bir çözüm tasarlamak, planlamak ve yürütmek için blok zincir ağlarındaki müşterilerinin teknik ve iş ekipleriyle yakın bir şekilde çalışır.

Covalent’te Kodsuz Çözüm

Çoklu zincir API, müşteriler ve katılımcılar için kodsuz çözümlere sıkı sıkıya inanır. Bu nedenle, aşırı pahalı ve karmaşık SQL sorguları, alt grafik geliştirme ve bakım yok ve son derece yetenekli geliştiricilere blok zinciri verilerini almak için yatırım yapmaya gerek yok, bu da mühendislik için büyük bir zaman kaybı olabilir. Hızlı ve güvenli bir API ile müşterilerin memnun kalacağından emin olabilirsiniz.

Kovalent Tokeni (CQT)

CQT, platform yardımcı programı belirtecidir ve esasen Covalent’in zengin ve sağlam ağına güç veren bir kanıt kanıtı yönetişim tokenidir. Ek olarak, token, çoklu zincir çözümünün demokratikleşmesini kolaylaştırır ve Covalent’in geniş pazarında blok zinciri veri uygulamalarının oluşturulmasını sağlar.

CQT, öncelikle, yeni veri kaynakları, belirli coğrafi konumlar ve veri modelleme gereksinimleri gibi sistem parametrelerine ilişkin sahiplere oy hakkı veren bir yönetişim tokeni görevi görecek. CQT ayrıca multichain API içinde bir staking varlığı olarak kullanılacaktır.

Covalent (CQT) Genel Sonuç

Multichain API, dünyanın blok zinciri bilgilerini düzenlemeyi ve daha şeffaf blok zinciri eylemleri ve işlemlerini etkinleştirmeyi amaçlamaktadır. Covalent, blok zinciri içinde şeffaflık ve görünürlükle ilgili sorunları başarıyla çözmeyi başardı.

Platformun birleşik API’si, yarının blockchain liderlerini güçlendirme kapsamında milyarlarca blockchain veri noktasını endeksledi. 7’den fazla önde gelen blockchain ağı bu protokolün hizmetlerine dayandığından, Covalent’in rekabetinin önünde olduğu sonucuna varmak doğru.

Ekibin blok zinciri teknolojilerini yükseltme ve ölçeklendirme çabası, tam şeffaflık ve görünürlükte ademi merkeziyetçiliğin temel özelliklerini öne çıkarmak için inşa edilen platformun yenilikçi ekosisteminin bir kanıtıdır. 

Genel olarak, Covenant, blok zinciri alanını olumlu yönde etkileyecek ve böylece merkezi olmayan teknolojilerin dünya çapında benimsenmesine katkıda bulunacak.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here