Home Altcoin Haberleri DeFi Haberleri 2021’de Takip Edilmesi Gerek En İyi 10 DeFi Coin’leri

2021’de Takip Edilmesi Gerek En İyi 10 DeFi Coin’leri

0
2021’de Takip Edilmesi Gerek En İyi 10 DeFi Coin’leri

DeFi veya Merkezi Olmayan Finans sektörü, 2020 yılında muazzam bir ilerlemeye tanık oldu. Bu, yatırımcılara DeFi tokenlerine olan inancı güçlendirdi.

Arenaya gelen birçok DeFi varlığı ve bazıları harika getiri sağladığından, en iyi DeFi jetonlarını biraz ayrıntılı olarak değerlendirmenin ve hangilerinin 2021 yılında faydalı olabileceğini analiz etmenin zamanı geldi.

DeFi Satın Al

Artık DeFi satın almak mı istiyorsunuz? O zaman bir kripto borsasına kaydolmanın zamanı geldi. Bir borsaya kaydolduktan sonra dakikalar içerisinde alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz. BlockchainTR’nin profesyonel ekibi olarak Binance borsasına kayıt olmanızı önerebiliriz. Binance, uluslararası olarak kullanılan dünya çapında bir kripto borsasıdır. Binance borsasına kayıt olduktan sonra fiat para birimleriniz ile kripto para satın almakay başlayabilirsiniz. Binance borsası, düşük ücretleri ile tanınan dünyanın en büyük borsasıdır. Düşük işlem ücretleri, düşük miktarlarda para ile ticarete başlasanız bile yine de iyi kar elde edebileceğiniz anlamına gelir. Ekibimiz, Binance‘deki ilk işleminizde size başarılar diler!

İşte bu makalede, en iyi 10 DeFi tokenini kısa listeye aldık ve her birini tartışacağız. Bununla birlikte, bunu araştırmadan önce, DeFi coinlerinin ne olduğunu görelim.

ExchangeBenefitsNumber of CryptoMore information
 /></a><br /><p class=Binance

Best exchange worldwide, 250+ cryptocurrencies available

100+

Open
Binance
 /></a><br /><p class=
OKEX

Low fees, 100+ cryptocurrencies available

100+

Open
OKEX
 /></a><br /><p class=
Kraken

International exchange

75-100

Open
Kraken
 /></a><br /><p class=Coinbase

Biggest US Crypto Exchange

100+

Open
Coinbase
 /></a><br /><p class=
eToro

Platform for Crypto & Stocks

75-100

Open
eToro

Dolayısıyla, DeFi tokenları, Blockchain teknolojisi üzerinde çalışan ve merkezi olmayan finansal uygulamalar olarak tanımlanabilir.

Bu tokenlar, geleneksel bankacılık sisteminin konseptlerini kullanır ve bu nedenle de oldukça likittir.

DeFi tokenleri ve DeFi endüstrisi etrafındaki yutturmaca, finans sektöründeki üçüncü tarafları veya aracıları kaldırma gücünden kaynaklanıyor.

DeFi coinlerinin çoğu Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiştir.

En İyi 10 DeFi Projesi

1 inç (1 İNÇ)

Bu, Mooniswap borsası ile birlikte 1 inç kripto para borsası tarafından sunulan bir belirteçtir. Bu bir yardımcı program tokeninin yanı sıra bir yönetişim tokenidir.

1 inç AMM ve ayrıca Merkezi Olmayan Exchange Toplayıcı için geliştirilmiştir.

Borsayı yaşamları boyunca en az bir kez kullanan veya en fazla dört işlemde en az 20 $ değerinde bir varlık ticareti yapan herkese toplam 90 milyon 1 inç token teklif edildi. Likidite sağlayıcılarına ödüller sağlayan Ethereum tabanlı bir belirteçtir.

Uniswap (UNI)

UNİ, uzaydaki en popüler DeFi tokenlerinden biridir. Sakladığınız mevduatın yılda yaklaşık % 7 getiri sağlar.

UNI‘yi çekmek veya yatırmak için herhangi bir ücret alınmaz. Bu token, piyasadaki en iyi güvenliğe sahiptir ve ayrıca fonlar tamamen sıcak cüzdanlarda tutulmaz.

Bu, güvenlik düzeyini artırır ve artırır. Ethereum‘a sahip olan herkes UNI ticareti yapabilir ve bu, UNI tokenleri ile ilgili en iyi kısımdır.

Piyasa değerine göre giderseniz, LINK coini en yüksek piyasa değerine sahip olur. coin, merkezi olmayan platformda kullanıcıların güvenlikten ödün vermeden verilere, ödemelere ve diğer olaylara erişmesini sağlayan bir oracle hizmetidir.

Akıllı sözleşmelerin yürütülmesini tetiklemek için verileri dışarıdan sağlayan bir oracle içerdiği için diğerlerinden farklıdır.

Günümüzde LİNK büyük potansiyele sahip en umut verici DeFi projelerinden biridir. Şu anda yatırımcılara sağladığı faiz oranı % 4,35 civarındadır.

Compound (COMP)

COMP token ile aynı paraya para yatırabilir ve faiz kazanabilir, aynı şekilde ödünç alabilirsiniz.

Compound token havuzuna likidite sağlayabilir ve faiz kazanabilirsiniz – sürekli artan bir faiz.

Bu, popülaritesinin en önemli nedenlerinden biridir. Faiz oranı, tokenlerin talebi ve arzına göre hesaplansa da. YTD, Compound tokeninin yaklaşık % 5’idir.

COMP token sahipleri oy kullanma hakkına sahiptir. COMP protokolü lehine veya aleyhine oy verebilirler.

Aave (AAVE)

Önceki coine benzer şekilde, AAVE ayrıca bir gözetim dışı ve açık kaynaklı bir likidite protokolüdür.

Bu, kullanıcının sağladığı likidite (mevduat) üzerinden faiz kazanmak ve ayrıca mevduata karşı borçlanmak (teminat olarak) için kullanılır. AAVE tokenleri, stake edilmiş AAVE jetonları için bir güvenlik modülüne sahiptir.

Bu teminat görevi görür. Protokolün büyümesini ödüllendirmek için güvenlik için teşvikler var.

AAVE coin sahipleri, AAVE tokeni ve yönetişim çerçevesi ile ilgili karar verme gücüne sahiptir.

Toplamda 16 milyon AAVE tokeni var, bunlardan 3 milyonu ayrılmış ve geri kalanı ticaret ve borç verme için açık alanda.

Synthetix (SNX)

Bu, kullanıcılara stake etme olanakları sağlayan bir DeFi borsası olan Synthetix tarafından verilen tokenler anlamına gelir.

Sahipleri tarafından stake edildiğinde SNX tokenları Synth’lere (sentetik varlıklar) basılıyor. Bu, MIntr adlı platform kullanılarak yapılır.

Bu platform aynı zamanda Ether’e karşı bahis yapmanızı sağlar. Burada Synth’leri basmak için SNX’lerine sahip olan insanlar, ticaretin değerinin% 0,30’unu alıyor.

Bu, SNX tokenlerini stake etmek için aldıkları teşviktir. SNX tokeninin popülaritesi, enflasyonist politikayı uyguladıktan sonra aniden arttı.

SNX arzı 100000000 jetondan (Mart 219’da) fırladı ve tahminleri Ağustos 2023’e kadar 260263816 tokene ulaşacak.

Maker DAO (MKR)

MKR, Ethereum Platformunda özerk olarak çalışan merkezi olmayan bir organizasyon olan Maker DAO’nun tokenidir.

Ana sloganı, IMF’nin döviz sepeti – SDR’ye karşı istikrarlı koini olan DAI’nin fiyat oynaklığını azaltmaktır. MKR sahipleri Geri Alım Programından para kazanır.

Platform, DAI sistemine yönetişim sağlamaktan ve ayrıca kurtarma risklerini üstlenmekten kazanır. Bu kazanç MKR sahiplerine aktarılır. MKR‘nin YTD’si 2020’de % 208 idi.

Universal Market Access (UMA)

UMA, Sentetik varlıklar oluşturmak için kullanılır. Bu platform, kullanıcıların kendi kendini uygulayan ve ekonomik garantilerle birlikte gelen akıllı sözleşmeler oluşturmasına olanak tanır.

Bunun arkasındaki fikir, Blockchain tarafından yaratılan finans dünyasında meydana gelen yeniliklere güç sağlamaktır.

İki tarafın temel olarak türevleri kullanarak bir sözleşme yaptığı para piyasasında yapılan sözleşmelere benzer.

Ancak, bunlar Fait sözleşmelerinden farklı olarak evrensel olarak erişilebilirdir ve yalnızca ekonomik teşviklerle desteklenir.

Yearn. finance (YFI)

Yearn.finans (YFI), sloganı tamamen merkezi olmayan finans ekosistemine bir ağ geçidi sağlamak olan gerçekten bir yönetişim tokenidir.

Süreci basitleştirmek için yeni hizmetler ekliyor. YFI token sahiplerinin, Özlem ile ilgili herhangi bir karar almak için oy kullanmalarına izin verilir.

YFI sahibinin mevduatı, DeFi ekosistemindeki özlem Kasaları aracılığıyla doğrudan en yüksek getirisi sağlayan varlıklara yatırılır.

Ayrıca bu platformda sabit paralar kazanabilirsiniz. Faiz oranı protokoller arasında değişir ve bu nedenle YFI tokenlerinde sabit bir faiz oranı yoktur.

Sushiswap (SUSHI)

SUSHI, merkezi olmayan platform Sushiswap tarafından sunulan jetondur. Serbestçe işlem yapabilen bir belirteçtir ve Binance, OKEx, DigiFinex ve diğerleri gibi tüm büyük borsalarda mevcuttur.

Diğer sabit paralar ve diğer kripto varlıkları kullanılarak alım satım yapılabilir. Token, likidite sağlamak için de kullanılabilir.

Aynı zamanda Ethereum platformuna da dayanmaktadır. SUSHI’nin likidite sağlayıcısı için teşvik, işlem tutarının% 0,25’idir.

En İyi 10 DeFi Projesi Genel Sonuç

Hepsini özetlemek gerekirse, DeFi tokenlerinin, son zamanlarda değerlerinde yaşanan büyük artıştan göründüğü gibi yatırımın geleceği olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, DeFi tokenlerine yatırım yapmak için akıllıca bir karar vermek gerekir.

Her DeFi tokeni aynı değildir ve bu nedenle, ona yatırım yapmadan önce jeomiklerinin farkında olmanız gerekir.

Bilinçli bir karar vermek için ücretlerini, gizli ücretlerini, fiyat / piyasa değerini ve temelindeki varlığı bildiğinizden emin olun.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here