Home Altcoin Haberleri Decred (DCR) Decred Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Alınır?

Decred Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Alınır?

0
Decred Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Alınır?

Decred (DCR) Nedir?

DEcred (DCR) Coin Merkeziyetsiz Blockchain üzerine kurulmuş bir yönetim ağı protokolo diyebilirz.

Ağ güvenliği, herhangi bir finansal sistemin temelidir. Mutabakat olarak da bilinen işlemler ve hesap bakiyeleri üzerinde anlaşma, para birimine güvenmek için hayati öneme sahiptir ve çeşitli saldırı vektörlerine karşı dayanıklılığının hem uzun ömürlülüğü hem de analizi ile ölçülebilir.

Sitem Kusurları

Eşler arası finansal sistemlerde, İş Kanıtı (PoW) çift harcama problemini çözdü. On yıldan fazla bir süredir değerini kanıtladı, ancak enerji yoğun ve çoğunluk saldırılarına karşı duyarlı. Çıkar Kanıtı (PoS), çıkarları uyumlu hale getirerek bu sorunları önlemek için geliştirildi, ancak kendi eksiklikleri, özellikle de tehlikede olmayan hiçbir sorunla birlikte geldi.

Hibrit’te Decred Çözümü

Decred, her iki sistemden en iyisini elde etmek, zayıflıklarını azaltmak ve diğer kripto para birimlerinden çok daha güvenli hale getiren katmanlı bir konsensüs mekanizması sunmak için bir PoW ve PoS kombinasyonu kullanıyor. Decred, BLAKE-256 karma algoritmalı geleneksel PoW kullanır ve yalnızca ASIC’ler tarafından çıkarılır. Decred sahipleri bir piyangoda bilet satın almak için paralarını kilitlerler. Bu biletler yaklaşık 41.000 bilet havuzuna eklenir ve bir önceki blok için İş Kanıtı’nı doğrulamak üzere yaklaşık beş bilet seçilir. Biletlerin en az% 50’si madencinin çalışmasını onaylarsa, madencinin ödülü onaylanır ve blok blockchain’e eklenir

Decred (DCR) Coin Nasıl Çalışır?

Geliştiriciler geçtiğimiz aylarda Atomic Swap (atomik değişim) özelliğini DCR coin’leri ile uyumlu hale getirdi. Atomic swap sayesinde kullanıcılar 3. kişilere gerek kalmadan kripto paralarını başka kripto para birimleriyle değiştirebiliyorlar. Ayrıca Decred’ın Bitcoin SegWit’e benzer bir özelliği de bulunuyor. İşlem imzalarını işlem verilerinden ayırarak daha fazla veriye yer açıyor, böylece işlem hızı artmış oluyor. Decred çevrim dışı ve zincir dışı işlemleri de özellikleri arasına ekleyerek Bitcoin’in bir adım ötesine geçmiş görünüyor.

Decred (DCR) Nereden Alınır?

Binance, Bittrex ve VCC Exchange Borsalarından alınabilir. Decred (DCR) Bitcoin gibi sınırlı sayıda üretilmiştir.Adet olarak aynı Bitcoin Gibi 21 Milyon ile Sınırlıdır. BTC’den farklı olarak DCR coin’lerinin %8’i önceden kazıldı ve %4’ü airdrop ile kullanıcılara dağıtıldı, kalan %4’ü de geliştiricilere gönderildi. Yeni kazılan coin’lerin ödüllerinin %60’ı PoW madencilerine, %30’u PoS’a ve %10’uda geliştirmeler için ayrılıyor

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here