Home Altcoin Haberleri CyberVein (CVT) CyberVein (CVT) Nedir?

CyberVein (CVT) Nedir?

0
CyberVein (CVT) Nedir?

CyberVein Nedir?

CyberVein (CVT), 2017 yılında Singapur merkezli CV Technology Foundation adlı kar amacı gütmeyen bir vakıf tarafından bir proje olarak başladı. Çin’den daha sonra Zhejiang Üniversitesi, 2018 yılında bir veri yönetimi çözümü oluşturmaya yardımcı olmak için projeyi ilgilendirdi ve finanse etti. Üniversite, bir araştırma merkezi kurdu. Zhejiang Üniversitesi-CyberVein Ar-Ge Merkezi adı verilen CyberVein ile birlikte. Bununla birlikte, CyberVein, hem kamu hem de özel kuruluşlar için veri depolama merkezsizleştirmeye odaklanan bir blockchain projesidir. Bilgilerin hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabileceği veya paylaşılabileceği bir platform sunmaktadır.

CyberVein, Bitcoin’in işlemleri güvenilir hale getirdiğini veya Ethereum’un kodları nasıl güvenilir hale getirdiğini aynı şekilde verileri güvenilir hale getirme görevindedir.

Sınırsız Kullanım Durumları

Kullanıcıların verileri özel olarak paylaşmalarına izin veren bir platform, blockchain dünyasında yeni bir şey değil. Bununla birlikte, CyberVein’in dünyanın verilerle etkileşimini değiştirebilecek bazı ilginç kullanım örnekleri vardır:

 • Değişmez Veritabanları

Blockchain sayesinde, insanlar artık bilgileri değiştirilemeyecek şekilde paylaşabilirler. CyberVein, şirket ekibinin bile bilgileri değiştiremeyeceğini belirterek sistemindeki şeffaflık seviyesini vurgular.

Değişmezliği göz önünde bulundurarak, ağ, işletmelerin şeffaf bir şekilde veri ticareti yapabilecekleri en iyi yerlerden biri olarak öne çıkıyor. Tam olarak, bir şirket kurcalanma şansı olmadığını bilerek ürün satın alabilir veya satabilir.

 • Birbirine Bağlı Veritabanları

CyberVein üzerindeki veritabanları bağımsız olarak oluşturulur, ancak bir varlıktan diğerine bağlanması kolaydır. Bu şekilde, belirli bir zamanda referans vermek, para kazanmak ve kimlik doğrulaması yapmak kolaydır.

Bağlantılar arası veritabanı sistemlerinin hayati bir yönüdür. Ancak çoğu işletmenin en azından CyberVein bir çözümle gelene kadar veritabanlarını güvenli bir şekilde paylaşmanın birkaç yolu vardır.

 • Zamana Dayanıklı Kayıtlar

CyberVein aracılığıyla paylaşılan verilerin son kullanma tarihi yoktur. Bu, şirketlerin platformu gerektiğinde verilerinin önceki durumlarına erişmek için de kullanabileceği anlamına gelir. Neyse ki, verilere erişmenin hızlı ve kolay olacağı şekilde inşa edilmiştir.

 • Veri Patlamasını Önleme

Uzmanlara göre, bugün çoğu şirket onunla başa çıkamayacak kadar çok veriye sahip. Daha da kötüsü, her gün daha fazla bilgi kaydetmeye devam ediyorlar ve bunun süresiz olarak devam etmesi bekleniyor.

CyberVein, sonsuz ölçeklenebilirliği destekleyerek analitik firmalar ve işletmeler için veri patlaması sorununu çözebilir. Ve hava geçirmez güvenlik ve hızlı erişim sunduğu için, bu şirketler artık veri depolama konusunda endişelenmek zorunda kalmıyorlar.

Kesin olmak gerekirse, CyberVein boş veri depolama alanlarını kullanarak veri patlamasını önlemeye yardımcı olur. Disk alanı, elbette, bant genişliklerinin ve GPU’larının bir kısmını da paylaşabilen bağımsız katılımcılardan geliyor.

https://youtu.be/3FLYyWQCfv4
 • Teşvik Bilgileri

CyberVein, kullanıcıların ve kurumların CVT Tokeni için veri paylaşmasına olanak tanıyan özel bir özelliğe sahiptir. Veri katkıda bulunanlar disk alanları için ödeme alırken, işletmeler ve araştırmacılar muazzam miktarda gerekli bilgiye sahip olurlar.

CyberVein’e Güç Veren Teknoloji

CyberVein, verilerin depolanması, yönetimi ve para kazanılması ile ilgili çözüm sağlamak için üç teknolojiden yararlanır: DAG, blockchain ve Yapay Zeka

DAG Tanımı

DAG, Yönlendirilmiş Asiklik Grafiklerin kısaltmasıdır. Verileri topolojik bir formda yapılandırmak için kullanılır, ancak Bitcoin sınırlamaları veya Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunları olmadan. Verileri kronolojik olarak depolar, bu nedenle neden büyük miktarda bilgi toplayan, analiz eden ve depolayan endüstrilerde popüler hale gelir

CyberVein Defteri

CyberVein, değişmezliği güçlendirmek ve sisteminin güvenliğini güçlendirmek için blockchain uygular. Birbirine bağlı akıllı sözleşmeler ve güvencesiz işlemler sunar.

Tamamen merkezi olmayan blok zincirlerine benzer şekilde CyberVein, platformunu çalışır durumda tutmak için tam bir düğüm ağı kullanır. Kullanıcıların satırları değiştirmeleri veya gerekli sütunları oluşturmaları gerektiğinde, eylemlerine blok zincir aracılık eder.

Yapay zeka

İnsanlar ve işletmeler artık veri gizliliği haklarının her zamankinden daha fazla farkındalar. Hükümetler aynı zamanda şirketlerin insanların bilgilerini topladıklarında sorumlu tutulmalarını sağlamak için adım atıyorlar.

Verilerin uyumlu bir şekilde kullanılmasını sağlamak için, CyberVein yapay zekayı, özellikle federe öğrenmeyi kullanarak:

 • Her katılımcının veri modeli eğitiminin sonuçlarının birleştirildiği veri modellerinin yerel eğitimine izin verin, her katılımcı için daha iyi bir sonuç elde edin;
 • Katılımcıların diğer veri kümelerine erişilebilirlik kazanmasına ve modelleme sonuçlarını iyileştirmesine izin ver;
 • Ağın, veri gizliliği ve güvenlik sorunlarından ödün vermeden ilgili verileri kullanmasına izin verin;

Geleneksel olarak, şirketler veritabanlarını büyük bir veritabanı oluşturmak için birleştirir, daha sonra verileri AI modellerini eğitmek için kullanabilirler.

Süreç yorucu, zaman alıcı ve yasal olarak zorlayıcıdır. CyberVein’in federal öğrenmesiyle, veri şirketlerinin değerli veritabanlarını açığa çıkarmaları gerekmez. Bunun yerine modelleri etkili bir şekilde eğitmek için etiketli bir matris sistemi kullanabilirler.

CyberVein’den Kulanılan Sektörler

Elbette, CyberVein’in kullanım durumları çok sayıda işletme ve kurum için geçerlidir.

 • Tedarik zinciri yönetimi

CyberVein’in çözümünü kullanarak, tedarik zincirindeki katılımcılar, ana şirketin veya bankaların tedarikçilere finansman sağlamaya yardımcı olabileceği kredileri dağıtabilirler. Süreci merkezsizleştirerek, yalnızca tüm taraflar için zamandan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda verimlilikleri de artırırlar.

 • Tıbbi

Birçok hastane için verileri genellikle kimseyle paylaşılmaz, bu da daha iyi tanı veya tedavi planlarına ulaşma sürecini engeller. Verilerin elde edilmesi ve verilerin yapılandırılması süreci maliyetli ve zaman alıcıdır. Bu sorunu çözmek için CyberVein, farklı hastanelerden verileri veri gizliliği sorunlarından ödün vermeden iyi bir şekilde kullanmak için federal öğrenme teknolojisinin kullanılmasını önermektedir.

 • Araştırma

Yine, araştırma kurumları araştırmaları için büyük miktarda veriye ihtiyaç duymaktadır. Bu verilerin elde edilmesi genellikle ulaşılmaz veya pahalıdır, bu da araştırma süreçlerinin hızını sınırlar. CyberVein’in çözümü, araştırma kurumlarının daha fazla veri kaynağı ve veri kümesinden faydalanabilmesini sağlar ve federal öğrenmeden elde edilen model sonuçlarını kullanarak araştırma sürecini geliştirir. Bu, tıbbi ilaç geliştirme veya hastalık araştırmaları ve diğer araştırmalar gibi gelişmelere büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

CyberVein Simgesi: CVT

CyberVein sadece veri depolama ihtiyaçlarını çözmeye odaklanmaz. Ayrıca katkıda bulunanların bilgilerini CVT jetonu üzerinden para kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. CyberVein işlemleri kolaylaştırmak için akıllı sözleşmeler kullanır. Sonuç olarak, katkıda bulunanlar ödeme yapmama konusunda endişelenmek zorunda kalmazlar. Diğer taraftan, alıcılar ihtiyaç duydukları bilgileri uygun miktarlarda alacaklarından emin olabilirler.

Ticaretin yanı sıra CVT, CyberVein ağındaki diğer tüm işlemler için de kullanılan para birimidir. Örneğin, katkıda bulunanlar tarafından sağlanan GPU disk alanına dokunmak isteyen araştırma firmalarının CVT kullanarak bunun için ödeme yapmaları gerekecektir. Buna karşılık, sağlayıcılara ne kadar disk alanı sunduklarına göre ödeme yapılır.

Katkı Belgesi (POC)

CyberVein katılımcıları teşvik etmek için Katkı Kanıtı konsensüs mekanizmasını kullanır. POC, bazı blockchain projelerinin kullandığı İş Kanıtı (POW) konsensüsüne daha enerji dostu, daha hızlı bir alternatiftir. POC ile düğümler işlemleri doğrular ve katkıda bulunanlar katkıda bulundukları kaynaklara bağlı olarak CVT jetonu alır:

 • Veri yükleyiciler bilgi yükler, ancak kullanılan depolama alanına göre bir ücret öder, ücret depolama alanının katılımcılarına gider.
 • Veri edinen, veri sahibinden izin alarak gereksinim duyduğu verileri değiştirebilir ve ayrıca CVT belirteçlerini kullanarak bir ücret öder.
 • Bant genişliği ve GPU gibi diğer kaynaklar da kullanılabilir, ücret ne kadar kaynağın kullanıldığına bağlıdır ve ücret kaynakların katılımcılarına gidecektir

Sonuç Olarak

CyberVein, ölçeklenebilirlik, hız ve gizlilik sorunları ile ilgili sorunları çözen blok zinciri, DAG ve AI teknolojileri aracılığıyla verilerin depolanmasını, yönetilmesini ve para kazanılmasını birleştirmek için tasarlanmış merkezi olmayan bir platformdur.

Akıllı sözleşmeler ve CVT jetonlarının yardımıyla CyberVein, sisteminin verilerle ilgili tüm sorunlar için tek bir yerden çözüm sağlayabileceğini umuyor. Verileri güvenilir yapalım!

Twitter: https://twitter.com/CyberVeinGroup
Facebook: https://www.facebook.com/cyberveinteam/
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/13692190/
Reddit: https: //www.reddit .com / r / CyberVeinOfficial /
Telegram: https://t.me/CyberVeinTopluluk
E-posta: [email protected]

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here