Cartesi Ve İOTA DeFi’de Kullanım Durumlarını Güçlendirmek İçin Ortaklık Kurdu

IOTA ve Cartesi, geleneksel dünya ile blok zinciri arasındaki boşluğu kapatmak için ortaklık kurarken, aynı zamanda DeFi ve NFT kullanım durumlarını da geliştirdi.

Zincirden bağımsız Katman-2 altyapısı Cartesi, DeFi, oyun ve NFT’lerin kullanım durumlarını genişletmek için IOTA Vakfı ile ortaklık kurdu. 

Ek olarak, her iki taraf da geleneksel teknolojik çözümler ve blok zinciri arasında köprü görevi görmeyi hedefliyor.

Cartesi, IOTA ile Ortak

Merkezi Almanya’da bulunan IOTA Vakfı, yeni blockchain çözümlerinin araştırılması ve geliştirilmesine odaklanan, kar amacı gütmeyen küresel bir kuruluştur. 

Popüler proje kısa süre önce “en önemli blok zincirlerindeki acil ölçeklenebilirlik sorununu” çözmeyi amaçlayan Katman-2 altyapısı Cartesi ile ortaklık kurdu.

İfadesi , her iki örgüt geç olarak kripto para endüstrisinin en popüler alanlardan bazıları içinde iyileştirmeler uygulamak odaklanacağını okur.

Daha spesifik olarak, “otomatik pazar yapıcılar (AMM’ler), oyunlar, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ve oracle’lar gibi DeFi kullanım durumlarının kullanıcı tabanını genişletmek için” mevcut çözümleri bir araya getirecekler. 

Aynı zamanda, IOTA’nın büyük şirketlere merkezi olmayan teknolojiler sunma yeteneğini güçlendirecekler.

Dahası, her iki taraf da Cartesi’nin Linux tabanlı sanal makinesi, IOTA Oracles ve IOTA Akıllı Sözleşmelerini, yukarıda belirtilen alanlara ve endüstriyel Nesnelerin İnterneti’ne “blok zinciri tabanlı olmayan kullanım durumları ve işletmeleri” getirmek için kullanacak.

“İlk günlerden beri, Cartesi ve IOTA fikir alışverişinde bulunuyor ve işbirliği yapmanın en iyi yollarını araştırıyorlar. Son yıllardaki birkaç teknik toplantının ardından, DeFi, Oyun, NFT ve endüstriyel IoT için muazzam fırsatlar getirecek bir entegrasyon yolu görüyoruz. ” – Cartesi CEO’su Erick de Moura yorumladı.

En Çok Kim Fayda Sağlayacak?

Açıklamaya göre, ana akım geliştiriciler “Linux’un işlevselliği ve ifade gücü ve onun tarafından desteklenen birçok yazılım bileşeni aracılığıyla akıllı sözleşmelerin geniş yeteneğini” ortaya çıkarabilecekler. 

- Advertisement -

Bu, Cartesi’nin Linux VM’sini IOTA Akıllı Sözleşmeler (ISCP) için bir müşteri sanal makinesi olarak entegre ederek mümkün olacaktır.

Dahası, ortaklık kurumsal sunucuların ve akıllı cihazların veri bütünlüğünü ve kaynağını kontrol etmesini sağlayacak. Bu nedenle, Cartesi’nin hesaplama oracle’ının IOTA Oracle’larına entegrasyonu yoluyla doğrulanabilir toplu işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Her iki taraf da bu ortaklığı “dağıtılmış teknolojilerin ana akım olarak benimsenmesine yönelik yolculukta ileriye doğru büyük bir adım” olarak nitelendirdi.

IOTA’nın kurucu ortağı Dominik Schiener, ekibinin vizyonunun ve değer önerisinin her zaman geleneksel blok zinciri dünyasının dışında büyümeye çalıştığını söyledi. 

Sonuç olarak, Cartesi ile yapılan işbirliği, iki kuruluşun “blok zinciri ile geleneksel dünya arasındaki boşluğu doldurmada ön saflarda” olmasını sağlayacaktır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

104BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
1,086TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
60,697.00 $
60,697.00 $
3.66%
ethereumEthereum
2,356.11 $
2,356.11 $
4.51%
binance-coinBinance Coin
502.11 $
502.11 $
8.86%
xrpXRP
1.51 $
1.51 $
13.44%
dogecoinDogecoin
0.385489 $
0.385489 $
189.38%
tetherTether
0.999642 $
0.999642 $
0.12%
cardanoCardano
1.35 $
1.35 $
8.85%
polkadotPolkadot
40.53 $
40.53 $
4.64%
litecoinLitecoin
271.72 $
271.72 $
0.91%
uniswapUniswap
34.65 $
34.65 $
11.31%

Benzer Haberler