Home Altcoin Haberleri Cardano Mikro Kredileri Nasıl Kolaylıştırıyor? CEO Anlattı

Cardano Mikro Kredileri Nasıl Kolaylıştırıyor? CEO Anlattı

0
Cardano Mikro Kredileri Nasıl Kolaylıştırıyor? CEO Anlattı

ADA(Cardano) kurucusu Charles Hoskinson, Kivaya olan alakasını paylaştı. Kiva 77 ülkeden borçluların mikro kredilerini tutmasına yarayan bir ptatform. Mikro kredi ise doğrulanabilir bir geçmişi olmayan fakir borçlulara verilen ufak miktarlı kredilerdir.

Cardano’nun dünyanın her yerinden sermayeye ihtiyaç duyan insanlara mikro kredileri etkinleştirebilmesi için bir dizi kaynağın bir araya gelmesi gerektiğini açıklığa kavuşturuyor.

Mikro kredileri kolaylaştırmak için Cardano’nun bir araya gelmesi gereken başlıca faktörlere dikkat çekiyor:

  • Bir kimlik sistemi oluşturmak.
  • Metadata sisteminin doğru yerde olup olmadığını kontrol etmek.
  • Her yerde yasal ödeme sistemi.
  • Kararlı internet bağlantısı.

Cardano’nun Gerçekten Bir Fark Yarattığını Ve Dünyayı Değiştirdiğini Bildiğim Anda Kendi Kendime Düşünüyorum, Şu Anda Kiva’da Yaptığım Gibi Bir Uygulama Açabilirsem Herhangi Bir Yerde Biriyle Doğrudan Bir Ilişki Kurabilirim. Bu iyi olmayan dünya da hediye veremesemde yardımcı olmak adına Onlara Bir Kredi Verebiliyorum Ve Bana Geri Ödüyorlar Ve Bunu Tekrar Tekrar Yapabiliyorum Ve Kaybettiğimden Daha Fazlasını Kazanıyorum. Bu Benim Için Cardano Için Başarı Anlamına Gelir.

Ayrıca, kimlikle birlikte bir itibar sahibi olmanın da yükünün geldiğini açıklıyor. Sosyal yapılar oluşturulmalıdır. Stablecoinler, yerel para birimlerini harcadıkları gibi harcanabilecekleri bir varlık vermek için başlangıç olabilir.

Bunu başardıktan sonra, kişinin aldığı sermayeyle yeterince kar elde etmesi gerektiğini ve bu olursa, her şeyin olabileceğini ve mümkün olduğunu söylüyor.

Borç verme ve borçlanma ekosistemi oluşturulduktan sonra Hoskinson, Cardano’nun serveti negatif faiz oranı ortamından büyüme potansiyeli gösteren ülkelere kaydıran akıllı sözleşme platformu olacağını tahmin ediyor.

Gelişmiş zengin dünyadan, hayırseverlik nedeniyle değil, pazarlamayı sağduyulu hale getirdiği için gelişmekte olan zengin dünyadan çok zengin olmayan dünyaya kadar insanlık tarihinin en dikkate değer sermaye değişimlerinden birine tanık olacağımızı ima ediyor.

Hoskinson, bir işletmeyi yürütmenin masraflarının nispeten düşük olduğu ülkelerde mikro halka arzları (ilk halka arzlar) mümkün kılan güvenlik belirteçleri oluşturmak olan bir sonraki adımı ortaya çıkarır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here